kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Kultūros ministerija apdovanojo gražiausius lietuviškų įmonių pavadinimus

Vasario 21 d. Kultūros ministerijoje apdovanoti Gražiausių lietuviškų įmonių pavadinimų konkurso nugalėtojai. Jau dvyliktą kartą rengtu konkursu Valstybinė kalbos inspekcija siekia įprasminti Tarptautinės gimtosios kalbos dienos minėjimo tradiciją.


Tarp vertinimo komisijos atrinktų šešiolikos laureatų pateko ir įmonė iš Vilniaus rajono pasivadinusi „Pašto balandis“. Kaip skelbiamas prizą laimėjusios įmonės internetiniame puslapyje – įmonės tikslas kokybiškai ir sumaniai pergabenti krovinius, siuntas, dokumentus iš kliento rankų į gavėjo rankas.

Į Gražiausių lietuviškų įmonių pavadinimų apdovanojimą pretendavo įmonės, pernai įregistruotos Registrų centre. Tokių buvo 12 651. Buvo rinkti tik verslo įmonių pavadinimai, atsisakyta pavadinimų, sudarytų su dirbtiniais žodžiais, skaičiais, vietovardžiais ar asmenvardžiais. Tarp nugalėtojų nepateko ir tie, apie kurių veiklą nepavyko rasti jokios informacijos.

Valstybinė kalbos inspekcija ragina Lietuvoje veiklą pradedančius verslininkus suteikti savo įmonėms lietuviškus, originalius, taiklius, veiklą atspindinčius vardus. 

Gražiausių lietuviškų įmonių pavadinimų konkursas rengiamas nuo 2009-ųjų.

Parengta pagal lrkm.lrv.lt informaciją
Nuotrauka: Liudo Masio

Shadow up