kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Pilietiškumo ugdymo projektas „Lėk gervė, lėk gervelė“ Vilniaus r. Nemėžio šv. Rapolo Kalinausko gimnazijoje

„Laisvė – tai labai didelė atsakomybė. Supranti, kokia ji brangi, tik tada, kai jos netenki.“
(Eurika Masytė)

Kovo 11–oji – viena šviesiausių Lietuvos istorijos akimirkų ir viena jautriausių patirčių. Ši diena jau dvidešimt ketverius metus išlieka kiekvieno Lietuvos piliečio širdyje.


Kadangi mūsų gimnazijoje daug dėmesio skiriama mokinių pilietiškumo ugdymui, mažo ir jauno piliečio brandai, kasmet organizuojami įvairūs renginiai valstybinėms šventėms paminėti. Šiais metais Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną nusprendėme pasitikti netradiciškai - mokykla pasipuošė daugybe gervių, kurios įvairiose kultūrose simbolizuoja ilgaamžiškumą, nemirtingumą, taiką, sveikatą, ištikimybę, meilę ir viltį, o krikščionybėje dėl savo sugrįžimo į gimtąsias vietas šis paukštis laikomas prisikėlimo simboliu.

Idėja sukurti netradicinį gimnazijos interjerą buvo priimta entuziastingai. Visą savaitę gimnazijos mokiniai per technologijų, etikos, pilietiškumo ugdymo, dailės pamokas, klasių valandėles, po pamokų, o darbščiausieji ir namuose lankstė mūsų valstybės vėliavos spalvų - geltonos, žalios bei raudonos - gerveles. Prie šio projekto įgyvendinimo prisidėjo ir mokytojai, ir net kai kurių mokinių tėveliai, kurie kartu su vaikais įsitraukė į įstabų, daug kruopštumo reikalaujantį origamio pasaulį. Buvo išlankstyta apie 1500 didesnių ir keli šimtai mažyčių paukštukų, iš kurių IIIA kl. gimnazistai sukūrė kompozicijas ir jomis padabino mūsų mokyklą. Jau keletą dienų „plevėsuojanti“ simbolinė trispalvė kviečia žvilgčioti aukštyn ne tik bendruomenės narius, bet ir svečius, apsilankančius mokykloje.
Projekto „Lėk gervė, lėk gervelė“, leidusio kiekvienam dalyvavusiajam prisiliesti prie mūsų tautos istorijos kūrimo, tikslas - lavinti mokinių kūrybiškumą bei skatinti patriotizmo, bendruomeniškumo jausmą - pasiektas. Be to, ši iniciatyva puiki, nemažai vilties teikianti daug didesnio integruoto lietuvių kalbos, gamtos mokslų ir technologijų projekto „Pavasarinė Žemės simfonija“, vyksiančio gimnazijoje šių metų kovo - balandžio mėnesiais, pradžia.

Lietuvių kalbos vyresn. mokytoja Asta Diržiuvienė

 

 

Shadow up