kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Netrukus prasidės Rudaminos pervažos rekonstrukcijos darbai

Rudaminos geležinkelio pervažos laukia dideli pokyčiai – čia bus statomas viadukas virš geležinkelio bėgių bei įrengta žiedinė sankryža. Rekonstrukcijos darbai bei susiję aktualūs klausimai šiandien buvo pristatyti Savivaldybėje vykusiame susitikime.


Šiandien su statybos darbų rangovų UAB „Tilsta“ bei projektuotojų atstovais susitiko Vilniaus rajono savivaldybės administracijos direktorė Liucina Kotlovska. Pasitarime taip pat dalyvavo direktorės pavaduotojas Rimantas Gerdvilis, Ekonomikos ir turto skyriaus vedėjos pavaduotoja Lucija Lipnicka, vyr. specialistas Pavel Tondrik, vyr. inžinierius Ramūnas Šablauskas, Rudaminos seniūnas Juzef Šatkevič, Marijampolio seniūnas Andrej Žabelovič.

Pagal parengtą ir suderintą „Valstybinės reikšmės magistralinio kelio Nr. A15 Vilnius-Lyda ruožo nuo 10,62 iki 11,08 km ir valstybinės reikšmės krašto kelio Nr. 106 Naujoji Vilnia-Rudamina-Vaidotai ruožo nuo 15,21 iki 15,41 km rekonstravimo, įrengiant žiedinę sankryžą ir viaduką ties geležinkelio 18+419 km pervaža Vilniaus r. sav., bei Vilniaus m. Liepkalnio g. ruožo nuo Daškūnų g. iki Vilniaus m. ribos rekonstravimo projektas, Nr. P20-015, parengimo metai 2021“ projektą, bus statomas viadukas virš geležinkelio pervažos bei įrengiama dviejų lygių žiedinė sankryža.

Šiuo metu šį kelio ruožą kerta geležinkelis, todėl, siekiant išvengti transporto srautų susikirtimo bus įrengtas viadukas, kuriuo, nekirsdamas geležinkelio bėgių, ir važiuos automobiliai.

Rekonstruojamose sankryžoje ir jos prieigose numatoma įrengti apšvietimą, kuris apšvies važiuojamąsias dalis bei šaligatvius. Taip pat bus rekonstruojami kelio A15 ir kelio Nr. 106 ruožai bei naujai projektuojama žiedinė sankryža (šalia degalinės „Jozita“).

Darbų užsakovas (statytojas) – Lietuvos geležinkelių tinklą valdanti įmonė AB „LTG Infra“.

Darbus planuojama pradėti jau šių metų lapkritį ir baigti per metus.

Dėl didelės apimties vykdomų darbų – pervažos uždarymas neišvengiamas. Per visą statybos darbų laikotarpį, t. y. per visus metus, bus uždarytas eismas per esančią geležinkelio pervažą. Eismas bus nukreipiamas aplinkiniais keliais, pagal schemas, kurios šiuo metu yra derinamos.  

 

Atkreipiame dėmesį, kad Visų šventųjų ir Vėlinių (lapkričio 1-2 d.) statybos darbai dar nevyks ir eismo ribojimų, susijusių su pervažos rekonstrukcija, nebus. 


Eismo, o ypač viešojo transporto organizavimas, aplenkiant šį mazgą, buvo viena iš aktualiausių šiandieninio susitikimo temų. Autobusai, kaip ir kitos transporto priemonės, bus nukreipiami apylankomis. Statybos darbų metu traukinių eismas šioje geležinkelio pervažoje nebus stabdomas.

Vilniaus rajono savivaldybė dės visas pastangas, kad gyventojai patirtų kuo mažiau nepatogumų dėl vyksiančių darbų ir nuolat informuos apie eismo pakeitimus. Taip pat bus pateikta informacija apie laikinas viešojo transporto trasas statybos darbų metu.

Vilniaus rajono savivaldybės administracijos direktorė Liucina Kotlovska taip pat pabrėžė, kad būtina iš anksto informuoti gyventojus apie ypač didelius eismo pakeitimus, kad gyventojai galėtų planuoti savo kelionės maršrutus. Todėl jau netrukus būsimame statybos objekte bus įrengti informaciniai stendai.
 

Apsiprašome visus gyventojus už laikinus nepatogumus ir tikimės visų eismo dalyvių supratingumo.

Eismo dalyvių prašome būti atidžiais, laikytis kelių eismo taisyklių ir eismo organizavimo pakeitimų.


Shadow up