kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Rastinėnų skyriaus Užgavėnės

Kovo pirmomis dienomis žmonės visoje Lietuvoje šventė Užgavėnes. Šalia NDKC Rastinėnų skyriaus pastato Užgavėnių švęsti rinkosi apylinkių gyventojai – linksmai nusiteikę, persirengę kaukėmis, kai kurie atsinešė iš namų pačių keptų blynų ir vaišino jais draugus. Skambėjo liaupsės – šeimininkėms, kepusioms blynus.


 

Kiek atokiau ant nediduko laužo smagiai sau burbuliavo ir nuostabiais kvapais viliojo tradicinis Užgavėnių šiupinys. Kaip ir priklauso, verdamas su rūkyta kiaulės uodega (sakoma, kam ši dalijant šiupinį atiteks, tam bus itin geri metai).

Plojimų audros sulaukė į šventę atkeliavusi Morė – visi kalbėjo, kad tokią gražią ir įspūdingą bus gaila deginti... Todėl skubėjo, kol dar ne vėlu, su ja fotografuotis.

Vaikams didžiausio džiaugsmo teikė triukšmingi pasivažinėjimai arklio tempiamu vežimaičiu bei virvės traukimas. Suaugusiems – liaudies muzika. Vos tik mūsų šaunieji muzikantai užgrodavo, kojos pačios imdavo kilnotis. Vieni šventės dalyviai sukosi porose, kiti jungėsi į smagų ratelį aplinkui laužą.

Šventė baigėsi gardaus šiupinio padalijimu ir Morės sudeginimu, palydėtu linksmu, tačiau griežtu posmeliu: „Žiema, žiema, bėk iš kiemo! Jei nebėgsi, išvarysim, su botagais išvaikysim!“

Rastinėniškiai Užgavėnes atšventė tikrai linksmai ir trankiai, todėl tiki, kad jos didenybė Žiema šį pavasarį tikrai nebegrįš, o jei ir sugrįš, tai ilgai užsibūti jai neteks.

Šventės organizatoriai – Nemenčinės daugiafunkcinio kultūros centro Rastinėnų skyrius ir „Rastinėnų-Būbų bendruomenė“ – nuoširdžiai dėkoja visiems, padėjusiems organizuoti šią gražią šventę: Dūkštų girininkijai – už malkas Užgavėnių laužui, vietos ūkininkui – už šventės dalyvių vėžinimą arklio tempiamu vežimaičiu, UAB „Sudervės svetainė“ – už prekybą šventiškais patiekalais ir gėrimais.

 

NDKC Rastinėnų skyriaus informacija

 

Shadow up