kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

„Knygų Kalėdos 2015“ Vilniaus r. švietimo įstaigose

Marijampolio Meilės Lukšienės gimnazija

Kalėdos – jauki ir nuostabi žiemos šventė, kurios nekantriai visi laukiame. Tai metas, kai visi mes tampame šiek tiek geresni, artimesni ir dosnesni, kai stengiamės pradžiuginti brangius žmones ir pasidalyti su aplinkiniais tuo, ką turime.

Vilniaus r. Marijampolio Meilės Lukšienės gimnazijos 7 klasės mokiniai lapkričio 29 d. rytą kvietė gimnazijos bendruomenę prisijungti prie Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuojamos akcijos „Knygų Kalėdos”. Šiemet „Knygų Kalėdų“ akcija kvietė tapti savanoriais ir surengti knygų skaitymus. 7-okai (auklėtoja Edita Kazakevičiūtė – Etlioglu) tapo aktyviausiais savanoriais. Išdalino meniškus, pačių darytus pakvietimus visiems gimnazijos mokiniams ir mokytojams, taip pat vykdė daug įvairių veiklų. Projekto „Aš – bendruomenės narys“ mokiniai (vadovė R. Garpuškinienė) visą gruodžio mėnesį skaitė knygeles pirmokams, kalbėjosi apie knygas.

Skaityti knygelių mažiausiems vaikučiams savanoriai ėjo į Marijampolio lopšelio-darželio „Bitučių“ grupę. Su jaunaisiais klausytojais savanoriai surengė ir „Kalėdų dirbtuvėles“ - gamino kalėdines dovanų dėžutes.

Gruodžio 22 d. kartu su projekto „Aš - bendruomenės narys“ dalyviais ir keliais mokytojais bei socialine pedagoge savanoriai vyko ir į Prūdiškių socialinės globos namus, į jau tradicija tapusią gerumo akciją, kur skaitė B. Ferrero pasakojimą apie tikėjimą, meilę, viltį ir taiką, belaukiant gražiausios metų šventės – Kalėdų. Taip pat padovanojo knygą seneliams.

Bibliotekoje buvo surengta ir knygų skirtukų paroda, kurioje savo darbus demonstravo pradinių klasių mokiniai.

Gimnazijos biblioteka dalyvavo Lietuvos bibliotekininkų draugijos surengtame Kalėdinių dekoracijų nuotraukų konkurse „Knygomis kvepiančios Kalėdos“. Nors dalyvių buvo išties labai daug (284 nuotraukos), mūsų gimnazijos bibliotekos dekoracija „Kalėdų elniukas“ buvo paskelbta gražiausios dekoracijos nugalėtoja - surinkome 735 balsus  (https://www.facebook.com/Lietuvosbibliotekininkudraugija/photos/a.219458491402417.70267.219040681444198/1190064971008426/?type=3&theater ).

Gruodžio 17 d. į gimnazijos biblioteką susirinkę 1-4 klasių mokiniai su mokytoja Edita diskutavo apie labiausiai pamėgtas knygeles, nuotykius, padovanojo bibliotekai knygelių. Trečiokės pagrojo linksmą muzikinį kūrinėlį. Gruodžio 18 d., pasibaigus Kalėdinei popietei, į biblioteką nešini dovanomis traukė 5 - IV G kl. mokiniai. Biblioteka pasipildė 51 knyga.

Džiugu, jog gimnazijos biblioteka buvo papildyta naujomis, dar spaustuve kvepiančiomis knygomis. Džiaugiamės ir aktyviu visų gimnazistų dalyvavimu akcijoje ir dėkojame mokytojams, padėjusiems ją įgyvendinti. Padovanotos knygos bibliotekai – mažas kalėdinis stebuklas. Smagu, kad knyga gimnazijos bendruomenę sujungė ir paskatino bendrauti. Lieka viltis, kad „Knygų Kalėdos“ ateis ir kitąmet.

Bibliotekininkė Daiva Rodevičienė

 


Pagirių gimnazija

Akcija „Knygų Kalėdos“ skatina visus susimąstyt, prisimint apie knygų skaitymo svarbą kiekvieno žmogaus, o ypatingai vaikų ir jaunimo, gyvenime.

Advento laikotarpio vakarai labai palankūs knygų skaitymams, aptarimui, pasakų sekimui. Tamsiais, ilgais ir šaltais gruodžio vakarais daugiau laiko praleidžiame namuose, o vidumi gyvename šventės, stebuklo, kažko gražaus ir šviesaus laukimu. Panaši stebuklo laukimo nuotaika būna ir tada, kai mes skaitome pasakas, kada šviesa nugali tamsą, blogis nugali gėrį, tiesa nugali melą, gyvybė nugali mirtį, o stebuklas įvyksta ten, kur atliekami geri, gražūs, kilnūs darbai.

Gruodžio 9-10 d. gimnazijos bibliotekininkės kvietė 1-4 klasių mokinius į „Knygų Kalėdų“ renginį „Liaudies pasakų stebuklai ir išmintis“. Šiemet daugiau dėmesio skyrėme liaudies pasakoms, prisiminėme ryškiausius pasakų herojus ir jų vaidmenis, kalbėjome apie pasakų išmintį, kurios gali pasisemti ne tik vaikai, bet ir suaugę. Vaikai atidžiai klausė Kosto Kubilinsko eiliuotos pasakos „Vilkas uodegą prišalo“ ir stebėjo pasakos iliustracijas pateiktyse. Labai gerai žinoma pasaka, profesionaliai įgarsinta aktoriaus, tarsi, suskambo vėl naujai. Norėjome atkreipti dėmesį į senosios pasakojimų tradicijos bei gebėjimo klausytis svarbą.

Pasiklausę pasakos surengėme įdomiausių, skaitomiausių bibliotekos knygų balsavimą. Balsavome tikrąja žodžio prasme. Ekrane pasirodžius knygos viršeliui, vaikai, kurie buvo perskaitę tą knygą, turėjo garsiai sakyti „Taip“. Skaitomiausios vaikų knygos buvo palydimos vieningu, džiaugsmingu choru ištartu „Taip“. Malonu buvo girdėti tiek daug skaitančių vaikų balsų.

Renginio pabaigoje pradinių klasių mokiniai dovanojo bibliotekai naujų, gražių knygų, kurios netrukus puikuosis lentynose ir džiugins jauniausius mūsų skaitytojus puikiomis ir pamokančiomis istorijomis, gražiomis iliustracijomis. 

Bibliotekos vedėja Miglė PieškuvienėShadow up