kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Comenius dienos Vilniaus r. Mickūnų vaikų lopšelyje – darželyje

Balandžio 22 ir gegužės 10 dienomis švietimo įstaigose vyko Comenius dienos renginiai, todėl ir mūsų darželio bendruomenė, kaip aktyviai dalyvaujanti projektinėje veikloje, nusprendė surengti įgyvendinamų projektų susipažinimo dienas, bei pateikti jau įgyvendintų projektų rezultatus ir įgyvendinamo Comenius daugiašalės partnerystės projektą „Let‘s make our world more green and clean“.


Jau spėjome įgyvendinti keletą eTwinning projektų, vienas jų „Christams cards exchange“, kurio dėka vaikai Kalėdų progą visada gauna iš kitų Europos šalių vaikų ruoštus kalėdinius atvirukus, o taip pat siunčia savo kūrybos darbelius. Mūsų auklėtiniai be galo mėgsta gaminti, tai kitas mūsų projektas, kuris buvo susijęs su maisto ruoša. Šio projekto rezultatu tapo Europos šalių receptų knyga, kuria ir dabar mūsų bendruomenė mielai naudojasi.

Visą šį laikotarpį, kai vyko Comenius dienų renginiai, mūsų įstaigoje buvo surengta paroda „Mažų projektų dideli rezultatai“, kurios dėka tėveliai galėjo susipažinti su vykdoma projektine veikla, susipažinti su projektų rezultatais, bei pamatyti savo vaikus veikloje, būtent žvelgdami į nuotraukas, kurios atspindėjo įdomią ir kūrybišką vaikų kasdienybę ikimokyklinėje įstaigoje.

Ties eTwinning projektais mes ilgai nesustojome, nuo praeitų metų įgyvendiname Comenius daugiašalės partnerystės projektą „Let‘s make our world more green and clean“, kurio dėka auklėtojos ne tik susipažįsta su kitų Europos šalių edukacinėmis sistemomis, ikimokyklinių ugdymo įstaigų veiklos ypatumais, bet ir įgauna kalbinių gebėjimų, kitų darbui būtinų įgūdžių, be to gerąsias praktikas pritaiko ir savo veikloje su vaikais.

Vieną iš šio projektų veiklų realizavome kartu su vaikais, gegužės 7 d. paskyrėme spalvoms. Vaikai eksperimentavo, bandė išgauti spalvas įvairiausiais būdais, maišydami tris pagrindines spalvas: geltoną, raudoną ir mėlyną. Mirkydami gofruoto spalvoto popieriaus pagaliukus vandenyje, bei ruošdami spalvinimo priemones. Projekto veikla skamba taip: nuspalvinti gėles natūraliai išgautomis priemonėmis bei padaryti gėlių koliažą. Vaikai su auklėtojomis karpė gėles, bei ruošiesi spalvinimo dienai. Sulaukėme taip pat ir svečių, pas mus atvyko Švietimo mainų paramos fondo atstovai: Monika Rajeckaitė bei Liutauras Ivoška, kurie taip pat neliko nuošaly, o kartu su vaikais mielai eksperimentavo, dailino gėlytes bei aktyviai dalyvavo veikloje.

Dalyvavimas projektuose leidžia auklėtojoms kūrybiškiau žvelgti į ugdymo procesą, bei jį paįvairinti naujomis idėjomis, o įgyvendinama praktika tikrai neliks užmarštyje ir pasibaigus projektui tikrai bus įgyvendinama toliau, bus įtraukiama į kasdienių veiklų planavimą.
Shadow up