kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Konkurse „Metų ūkis 2019“ apdovanoti ir Vilniaus rajono ūkininkai

Lapkričio 22 d. Kauno „Girstučio“ kultūros ir sporto centre iškilmingos ceremonijos metu apdovanoti jau 26-ąjį kartą organizuoto konkurso „Metų ūkis 2019“ nugalėtojai. Tarp būrio apdovanotųjų skambėjo ir Vilniaus rajono ūkininkų pavardės.


Šiemet Lietuvos ūkininkų sąjungos (LŪS) surengtame konkurse dalyvavo 420 ūkių iš 39 savivaldybių, o nugalėtojais tapo 116 ūkių, tarp kurių 3 iš Vilniaus rajono. Laikantis konkurso organizavimo nuostatų, kiekvienoje savivaldybėje išrinkta po tris prizininkus. Svarbiausias konkurso kriterijus – ūkis turėjo būti padaręs didžiausią pažangą per šiuos metus.

Šiais metais respublikiniame konkurse „Metų ūkis 2019“ buvo išskirti ir 1-ąją vietą tarp besivaržančių Vilniaus rajono ūkininkų laimėjo Andžej ir Vida Lesniak iš Paberžės seniūnijos, kurie užsiima mišriu ir pienininkystės ūkiu. Ūkininkai laiko 90 galvijų, iš jų 45 – melžiamos karvės. Pagamintus pieno produktus ūkininkai parduoda turguje.

II-a vieta skirta Vladislavai ir Sergejui Ursul iš Šatrininkų seniūnijos. Ūkininkai užsiima mišriu ūkiu, laiko 100 mėsinių galvijų ir turi 770 ha žemės.

Garbinga trečia vieta atiteko Ivanui Voitiulevičiui iš Riešės seniūnijos, kuris užsiima pienininkystės ūkiu ir laiko 184 galvijų, iš kurių – 93 melžiamos karvės.

Pagerbti ir pasveikinti geriausių šių metų Lietuvos ūkininkų susirinko rėmėjai, verslo partneriai, rajonų savivaldybių vadovai. Žemės ūkio ministras Andrius Palionis, europarlamentaras Bronis Ropė, Seimo Kaimo reikalų komiteto pirmininkas Andriejus Stančikas bei kiti parlamentarai.

Vilniaus rajono ūkininkus pasveikinti atvyko Žemės ūkio skyriaus vedėjas Ruslan Narunec, Žemės ūkio skyriaus vedėjo pavaduotojas Gediminas Janavičius ir Vilniaus rajono ūkininkų asociacijos pirmininkas Jevgenij Baliul. Konkurso „Metų ūkis 2019“ visiems I–III vietos laimėtojams buvo įteikti atminimo prizai. Nugalėtojus taip pat sveikino gausus būrys konkurso rėmėjų.

Šventėje dalyvavęs žemės ūkio ministras Andrius Palionis pasidžiaugė tiek konkurse laimėjusiais, tiek dalyvavusiais jame iniciatyviais, darbščiais ir išradingais, mylinčiais žemę žmonėmis, kurių ne vienas tęsia savo tėvų ir senelių pradėtus darbus. „Gera stebėti, kaip kasmet keičiasi ir stiprėja, modernėja šalies ūkiai. Jūsų dėka pamatome kaimą kitomis akimis”, – kalbėjo ministras.

Jau 26-tąjį kartą organizuojamo konkurso „Metų ūkis“ tikslas – skatinti ūkininkus pažangiau ūkininkauti, siekti gamybos efektyvumo ir ekologinės pusiausvyros, geriau ir gražiau tvarkytis savo ūkyje bei išaiškinti trys geriausius kiekvienos savivaldybės ūkininkus.


Parengta remiantis Žemės ūkio ministerijos ir vrsa.lt informacija

Shadow up