kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Tarybos posėdyje – aktualūs sprendimai biudžeto, socialinių reikalų ir sveikatos priežiūros paslaugų srityse

Šiandien, lapkričio 22 d. Vilniaus rajono savivaldybėje vyko Tarybos posėdis, kuriame buvo svarstyti ir priimti 24 aktualūs bei svarbūs Vilniaus rajono gyventojams sprendimai. Posėdyje dalyvavo Savivaldybės administracijos darbuotojai, rajono seniūnai ir atvykę svečiai – Seimo narys Česlav Olševski, Vyriausybės atstovo Vilniaus apskrityje tarnybos patarėjas Rokas Jonikas bei Savivaldybės partneriai – naujasis Vilniaus pasienio rinktinės vadas Saulius Tamulevičius kartu su bendruomenės pareigūne Justyna Kondratovič.


Nuo š. m. spalio 1 d. Vilniaus pasienio rinktinės vado pareigas einantis Saulius Tamulevičius susirinkusiems prisistatė rinktinės struktūrą, užkardas, vykdomą veiklą ir supažindino su integruota sienų vaizdo stebėjimo sistema bei papasakojo apie bendradarbiavimą su bendruomenėmis ir Jaunojo pasieniečio būrelių veiklą. Saulius Tamulevičius, taip pat padėkojo Vilniaus rajono savivaldybei už glaudų, nuo 2018 m. kovo 20 d. vykdomą bendradarbiavimą, pasidžiaugė nuveiktais bendrais darbais bei palinkėjo sėkmingų bendrų darbų ir ateityje.

 

Patvirtintas padidintas ir patikslintas Vilniaus rajono savivaldybės 2019 m. biudžetas

Tarybos posėdžio pradžioje buvo pritarta Vilniaus rajono savivaldybės 2019 metų biudžeto padidinimui bei patikslinimui - Savivaldybės biudžeto pajamos padidintos 1 575,3 tūkst. Eur.

702,3 tūkst. Eur atiteks vietinės reikšmės kelių priežiūrai ir asfaltavimui, gatvių apšvietimo modernizavimui. Džiugu, kad LR Vyriausybė atsižvelgė į daugkartinius Savivaldybės prašymus skirti papildomas lėšas rajono viešosios infrastruktūros saugumui užtikrinti ir Vilniaus rajono savivaldybei finansavimas buvo padidintas 567,1 tūkst. Eur., taip pat 135,2 tūkst. Eur skirta vietinės reikšmės keliams su žvyro danga asfaltuoti. Ir toliau stengsimės, kad kelionės rajono keliais būtų vis patogesnės ir saugesnės.

Vilniaus rajono savivaldybė atsakingai bei kryptingai dirba ir deda visas pastangas, kad pateisintų savo gyventojų lūkesčius ir patenkintų jų poreikius svarbiausiose visuomenės gyvenimo srityse. Sėkmingas investicinių projektų įgyvendinimas suteikia galimybę vykdyti naudingus mūsų rajono gyventojams bei svečiams darbus.

Taryba pritarė papildomai skirti 1 080,8 tūkst. Eur investiciniams projektams vykdyti, iš jų: ekonominio konkurencingumo programos didinimui – 396,2 tūkst. Eur, švietimo kokybės ir prieinamumo didinimo programai – 290,0 tūkst. Eur, susisiekimo ir gatvių apšvietimo infrastruktūros gerinimo programai – 169,3 tūkst. Eur, valdymo programai – 54,8 tūkst. Eur, viešųjų sveikatos paslaugų kokybės gerinimo programai – 100,0 tūkst. Eur, socialinės atskirties mažinimo programai – 70,5 tūkst. Eur. Džiaugiamės galėdami tęsti pradėtus darbus ir planuoti naujus.


Pirmas žingsnis link naujų bendruomeninių vaikų globos namų įkūrimo

Įgyvendinant vaikų socialinės globos sistemos pertvarką bei siekiant užtikrinti darnią aplinką ir tinkamas sąlygas likusiems be tėvų globos vaikams augti šeimai artimoje aplinkoje, Taryba pritarė sprendimo projektui pirkti skelbiamų derybų būdu gyvenamąjį namą su žemės sklypu bendruomeninių vaikų globos namų veiklai vykdyti. Vaikų globos namai priklausys Vilniaus rajono šeimos ir vaiko gerovės centrui, kuriame šiuo metu socialinės globos paslaugas gauna 16 vaikų. Nors šiandien Taryba pritarė dar tik pirmam šio sumanymo žingsniui, neabejojama, kad neužilgo nauji bendruomeniniai vaikų globos namai taps saugia erdve be tėvų globos likusiems vaikams.


Sprendimai sveikatos priežiūros paslaugų srityje

Tarybos posėdžio metu priimta keletą svarbių bei naujų sprendimų sveikatos priežiūros paslaugų srityje. Pritarta skirti lėšų Vilniaus rajono savivaldybės įsteigtam DOTS kabineto tolesniam išlaikymui. DOTS arba kitaip Vilniaus rajono savivaldybės tiesiogiai stebimo trumpo gydymo kurso paslaugų kabinetas veikia nuo 2016 m. ir padeda pasiekti geresnių tuberkuliozės gydymo rezultatų. Vien per šiuos metus sergančių tuberkulioze sumažėjo per pusę – metų pradžioje tuberkulioze sergančių Vilniaus rajone buvo 30, šiuo metu – 15.

Taip pat VšĮ Vilniaus rajono centrinė poliklinika teiks dvi naujas paslaugas. Siekiant greitai diagnozuoti gripą bei paskirti tinkamą gydymą, gyventojams bus sudaryta galimybė atlikti greitą gripo A ir B tipo nustatymo testą. Ši paslauga pacientui kainuos 7,37 Eur. Dėl testo atlikimo pacientai gali kreiptis tiesiogiai į Vilniaus rajono centrinę polikliniką arba į savo šeimos gydytoją, kuris konsultacijos metu apžiūrėjęs pacientą ir įtaręs gripą, gali paskirti atlikti minėtą gripo nustatymo testą. „Dažnai peršalimo ir sezoninio gripo simptomai gali sutapti, todėl testas padės atskirti ligas ir laiku paskirti tinkamą gydymą“, - apie naują paslaugą kalbėjo Vilniaus rajono centrinės poliklinikos vyr. gydytoja Vida Žvirblienė.

Kita naujovė – tai medicininio išblaivinimo, lengvo ir vidutinio sunkumo alkoholinės abstinencijos gydymo paslauga, už kurią pacientas turės susimokėti 37,85 Eur. Dėl alkoholinės abstinencijos gydymo gali kreiptis ne tik Vilniaus rajono centrinės poliklinikos pacientai, bet ir kitų miestų gyventojai, nepriklausomai nuo to, prie kokios asmens sveikatos priežiūros įstaigos yra prisirašę. Paslauga bus teikiama Vilniaus rajono centrinės poliklinikos Psichikos centro dienos stacionare Nemenčinėje.


Tarybos nariai taip pat pritarė Vilniaus rajono šilumos ūkio specialiojo plano atnaujinimui, kuriame yra parengtos Vilniaus rajono savivaldybės teritorijos šilumos ūkio vystymosi galimybės, pateikti koncepciniai sprendiniai, centralizuoto šilumos tiekimo sistemų modernizavimo scenarijai ir rekomendacijos šilumos tinklų rekonstravimui tam tikrose Vilniaus rajono gyvenvietėse.

Tarybos posėdžio pabaigoje buvo pritarta ir dviejų gatvių pavadinamų suteikimui. Paberžės seniūnijoje per kelis kaimus (Paberžės k., Daulios vs. Kralikiškių k., Makučių k. ir Kudrių k.) besitęsiantis kelias turės Daulios gatvės pavadinimą, o Mickūnų seniūnijoje, Paliuliškių kaime esančiai gatvei bus suteiktas Žvaigždėtosios g. pavadinimas.

 

Daugiau informacijos apie Tarybos posėdžio metu priimtus sprendimus, jų vykdymą bei kitas aktualijas kviečiame skaityti Savivaldybės internetinėje svetainėje www.vrsa.lt.

Taip pat primename, kad Vilniaus rajono gyventojai turi galimybę stebėti tiesioginę Tarybos posėdžių transliaciją internetu bei pasižiūrėti įvykusių posėdžių vaizdo įrašus čia.

 


Shadow up