kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Viešųjų susitikimų metu susipažinta su „Pikeliškių dvaro sodybos parko kraštovaizdžio tvarkymo projekto“ ir „Mozūriškių dvaro sodybos parko kraštovaizdžio tvarkymo projekto“ koncepcijomis

Pikeliškių dvaro sodybos parko ir Možūriškių dvaro sodybos parko sutvarkymo projektas pereina į kitą įgyvendinimo etapą – viešųjų aptarimų metu gyventojams pristatytos projekto sutvarkymo koncepcijos ir atsižvelgiant į gyventojų nuomonę bus konkretizuojami sprendiniai.


Siekiant išgirsti ir patenkinti vietos gyventojų, bendruomenių ir kitų gyventojams atstovaujančių institucijų poreikius, siejamus su tvarkomais dvarais, š. m. liepos 12 d. įvyko du viešieji aptarimai. Mozūriškių ir Pikeliškių dvarų sodybų parkų kraštovaizdžių tvarkymo projekto koncepcijų pristatymų metu vietos gyventojai bei asmenys, kurie geriausiai žino atitinkamos vietos situaciją, galėjo pateikti savo pasiūlymus ir pastabas. Be to, viešųjų aptarimų metu buvo taip pat analizuota su kokiomis problemomis galima susidurti įgyvendinant projekto koncepcijas bei sužinota ar projekto sprendiniai tikrai yra naudingi ir tinkami.

Abiejų tvarkomų teritorijų bendruomenės buvo aktyvios ir drąsiai reiškė savo nuomonę bei teikė įvarius pasiūlymus į kuriuos bus atsižvelgta, remiantis projektų finansavimo sąlygomis.

Vilniaus rajono savivaldybė siekdama išsaugoti kultūrinį savitumą, gerinti ir kurti saugias, tvarkingas bei gražias erdves, ir toliau kryptingai dirbs vykdant Vilniaus rajone esančių kultūros paveldo objektų priežiūrą. Įgyvendinamas projektas turės didelę naudą, nes teritorijos sutvarkymas ir jos pritaikymas gyventojų poreikiams yra itin svarbus veiksnys aplinkos kūrimo ir gyvenimo kokybės gerinimui. Realizuojamu projektu siekiama užtikrinti kryptingą kraštovaizdžio formavimą bei palaikyti ir stiprinti kraštovaizdžio ekologinį stabilumą Mozūriškių ir Pikeliškių dvarų sodybų parkuose, esančiuose kultūros paveldo objektų teritorijose ir patenkančiuose į gamtinio karkaso teritorijas. Įgyvendinamas projektas svarbus ugdant ekologinę savimonę plėtojant visuomenės suvokimą apie kraštovaizdžio vertę ir vaidmenį. Projekto įgyvendinimo metu bus sukurtos reakcines zonos, kuriuose galėtų ilsėtis tiek vietos gyventojai, tiek svečiai, nepažeidžiant teritorijų ekologinio stabilumo. Sutvarkytų dvarų parkų kraštovaizdžiai pasitiks lankytojus bei poilsiautojus gražia, vaizdinga gamta bei savotiška dvasia. Tai neabejotinai taps traukos tašku norintiems atsipūsti nuo kasdienybės – pasivaikščioti, pasigėrėti parko ūksmingomis alėjomis, vandens telkiniais, o taip pat sudalyvauti čia vyksiančiuose renginiuose.

Tikimasi, kad sutvarkyti dvaro parkai taps estetiškai ir funkciškai patrauklia bei mėgstama vieta poilsiui.


Shadow up