kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Jaunimui – šiuolaikiškos interneto svetainės psichoaktyviųjų medžiagų ir rūkymo žalos temomis

Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas sukūrė ir administruoja 3 interaktyvias internetines svetaines www.askritiskas.lt, www.nerukysiu.lt ir www.kaveikiavaikai.lt, kurių turiniu siekiama ugdyti jaunų žmonių sąmoningumą, kritišką mąstymą psichoaktyviųjų medžiagų temomis, motyvuoti Lietuvos gyventojus nerūkyti, o pradėjusius – atsisakyti žalingo įpročio bei padėti tėvams stiprinti ryšį su vaikais.


www.askritiskas.lt arba K.A.S (kritiškas, atviras, stiprus) – tai interaktyvi interneto svetainė jaunimui nuo 14 m., ja siekiama tinkamai informuoti jaunus asmenis, suteikiant žinių apie psichoaktyviąsias medžiagas, jų vartojimo poveikį ir rizikas.

Svetainėje veikia interaktyvus pokalbių laukelis, kuriame puslapio svečias gali užduoti jam rūpimus klausimus, pastebėjimus ar pasiūlymus anonimiškai arba prisijungęs prie savo socialinio tinklo Facebook paskyros. Į kiekvieno puslapio svečio žinutę sukuriamas asmeniškas atsakymas su nuorodomis į su klausimu susijusius straipsnius, vaizdo įrašus bei kitus informacijos šaltinius, svetainės rubrikas. Tuo siekiama kaip įmanoma išsamiau atsakyti į užduotą klausimą bei pateikti puslapio svečiui naudingą ir patikimą informaciją.

 

www.kaveikiavaikai.lt – tai paauglius auginantiems tėvams skirtas interneto portalas, suteikiantis tėvams reikalingų žinių apie psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevenciją bei galimybes nemokamai mokytis ir gauti naudingų patarimų internetinėje erdvėje, siekiant geriau suprasti savo vaikus, efektyviau bendrauti, stiprinti tarpusavio ryšį. Šiame portale tėvai ras daug aktualių faktų, naudingų patarimų, užduočių, testų bei video medžiagos.

 

www.nerukysiu.lt – tai interaktyvi interneto svetainė, skirta asmenims, norintiems atsisakyti šio žalingo įpročio, taip pat skirta motyvuoti asmenis nerūkyti. Svetainėje galima rasti interaktyvius testus, padedančius sužinoti rūkymo tipą bei priklausomybės laipsnį, rūkymo išlaidų skaičiuoklę, interaktyvų žmogaus kūną, parodantį žalą sveikatai, atsakymus į klausimus kaip mesti rūkyti ir kur kreiptis pagalbos metant rūkyti ir kt.

 

 

Parengta remiantis Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento inf. 

Shadow up