kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Vilniaus rajone paminėta viena gražiausių vasaros pabaigos švenčių

Rugpjūčio 15 dieną Vilniaus rajone bendra malda bei bendruomenių suorganizuotais renginiais tradiciškai paminėtos Švenčiausiosios Mergelės Marijos Ėmimo į Dangų atlaidų (Žolinės) iškilmės.


Žolinės ir tradicija tapusi šeimos šventė „Sveika, Šventoji, Dangun paimtoji“ Kalveliuose

Kaip ir kasmet, rugpjūčio 15 d. Kalvelių seniūnijoje iškilmingai paminėti Žolinės atlaidai bei jubiliejinė Šeimos šventė „Sveika, Šventoji, Dangun paimtoji“, 20-ąjį kartą subūrusi visus kartu bendrai maldai Kalvelių Dievo Gailestingumo bažnyčioje bei į nuotaikingą, kupiną įvairiausių linksmybių ir žaidimų, koncertą.

Tradicinis renginys, subūręs ne tik Kalvelių seniūnijos gyventojus bet ir atvykusius svečius bei valdžios atstovus, prasidėjo nuo bendros maldos Kalvelių Dievo Gailestingumo bažnyčioje, kurioje Šv. Mišias aukojo Čenstakavos kunigas Ryšard Umanski (Ryszard Umański).

Meninė renginio dalis prasidėjo prie seniūnijos esančioje aikštėje, kurioje Kalvelių gyventojus kartu su šeimomis bei atvykusiais draugais pasveikino Šeimos šventės iniciatorė, Kalvelių seniūnijos seniūnė Kristina Gerasimovič. Džiaugdamasi 20-ąjį kartą suorganizuota švente bei joje taip gausiai susirinkusių gyventojų puikia nuotaika, seniūnė linkėjo smagiai praleisti laiką kartu su šeima stebint koncertą, dalyvaujant sporto rungtyse ir žaidimuose.

Renginyje dalyvavęs Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos lyderis, Europos Parlamento narys Valdemar Tomaševski padėkojo renginio organizatoriams už gražią ir Vilnijos krašto tradicija spėjusia tapti šventę. „Neatsitiktinai Šeimos diena organizuojama Švenčiausiosios Mergelės Marijos Ėmimo į Dangų atlaidų dieną, nes Dievo motina yra visų mūsų motina, o Šventa šeima yra pavyzdys katalikiškoms šeimos. Džiaugiamės, kad mūsų šeimos yra stiprios tikėjimu, harmonija ir vienybe“, – džiaugdamasis gražia švente, susirinkusiems tarė Europarlamentaras.

Gražios šventės susirinkusiems linkėdama Vilniaus rajono savivaldybės merė Marija Rekst, padėkojo už Kalvelių seniūnijos gyventojų aktyvią veiklą bei už ūkininkų puoselėjamas žemdirbystės tradicijas.

Seimo narys Česlav Olševski, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos frakcijos vardu pasveikino Šeimos šventės dalyvius bei organizatorius. Džiaugdamasis, kad į šį gražų renginį susirinko šeimų kartos: anūkai, vaikai, tėvai ir motinos, močiutės ir seneliai, Seimo narys palinkėjo, kad Švenčiausioji Mergelė visada būtų visų širdyse.

Savo pasirodymais susirinkusius šventės dalyvius džiugino vaikai ir jaunimas iš Kalvelių, Pakenės bei Šumsko. Taip pat renginyje koncertavo: „Przyjaciółki“, kapela „Suderwianie“, Valdemar Dudoit bei svečiai iš Lenkijos – ansamblis „Wrzosowianie“. 


Pagal L24.ltŠvenčiausiosios Mergelės Marijos Ėmimo į Dangų atlaidai Mickūnuose

Rugpjūčio 15 d. Žolinės atlaidus Mickūnų Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje minėjo Mickūnų seniūnijos gyventojai. Kartu su parapijos bendruomene bei atvykusiais svečiais Šv. Mišiose, kurias laikė Vilniaus Šv. Juozapo kunigų seminarijos rektorius kunigas Andžej Šuškevič, dalyvavo ir Vilniaus rajono savivaldybės mero pavaduotoja Teresa Demeško.

Šv. Mišių metu giedojo choras, kuriam vadovavo Valdemar Dadelo, taip pat skambėjo nuostabūs Evos Ravluševič ir Raimondos Tallat-Kelpšaitės balsai, kuriems akomponavo Gytis Cinauskas. Po Šv. Mišių maldos namuose parapijiečius ir svečius savo pasirodymu džiugino vokalinis ansamblis „Mickunianka“.

Švenčiausiosios Mergelės Marijos Ėmimo į Dangų atlaidai yra graži šventė, visada kupina džiaugsmo ir malonios atmosferos, todėl nuoširdžiai dėkojame gerbiamam Mickūnų Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų parapijos klebonui kunigui Valdemarui Ulčukevič už bendradarbiavimą ir maldą, kuri mus sustiprino ir pridėjo dar daugiau tikėjimo.


RDKC Mickūnų skyriaus administratorė 
Aliona Vengrovskaja 

Shadow up