kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Vilniaus rajono atstovai – iškilmingoje 1863-1864 m. sukilimo vadų ir dalyvių valstybinių laidotuvių ceremonijoje

Lapkričio 22 d. vyko iškilminga 1863-1864 m. sukilimo vadų Zigmanto Sierakausko ir Konstantino Kalinausko bei dar 18-os sukilimo dalyvių, kurių palaikai rasti Gedimino kalne, valstybinių laidotuvių ceremonija.


Su sukilėlių palaikais visuomenė, oficialūs asmenys ir užsienio delegacijos iš kaimyninių valstybių atsisveikino Vilniaus Šv. vysk. Stanislovo ir Šv. Vladislovo arkikatedroje bazilikoje, kurioje arkivyskupas metropolitas Gintaras Grušas aukojo Šv. Mišias. Atsisveikinimo žodžius tarė Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, Lenkijos Respublikos Prezidentas Andrzejus Duda ir Baltarusijos Respublikos vicepremjeras Igoris Petrišenko.

1863-1864 m. sukilimo vadai ir dalyviai buvo palaidoti Senųjų Rasų kapinių koplyčioje, iki kurios karstus Vilniaus gatvėmis lydėjo laidotuvių procesija.

Valstybinių sukilimo vadų ir dalyvių laidotuvių ceremonijoje dalyvavo ir Vilniaus rajono merė Marija Rekst, Savivaldybės administracijos atstovai ir moksleiviai iš Vilniaus rajono mokyklų. Vilniaus rajono Švietimo skyrius sukvietė mokyklų delegacijas tam, kad mokiniai, atiduodami pagarbą žuvusiems už laisvę, turėtų galimybę dalyvauti gyvoje istorijos pamokoje, ugdytų savo patriotiškumą, pilietines ir dvasines vertybes. Pagerbti laisvės karius atvyko jaunuoliai iš Maišiagalos kun. Juzefo Obrembskio gimnazijos, Nemenčinės Konstanto Parčevskio gimnazijos, Zujūnų gimnazijos, Sudervės Mariano Zdziechovskio pagrindinės mokyklos, Pakenės Česlovo Milošo pagrindinės mokyklos, Buivydžių Tadeušo Konvickio gimnazijos ir kitų rajono mokyklų.

1863-1864 m. sukilimas iki pat šių dienų tebėra mokslininkų tyrimų, visuomenės ir politikų diskusijų, muziejininkų ir menininkų veiklos objektas. Svarbiausia sukilimo idėja – kova už Laisvę – turi ypatingą reikšmę visoms tautoms, kovojusioms prieš Rusijos imperiją.

2017 m. sausio 3 d. pradėjus Gedimino kalno šlaitų tvarkymo darbus, kalno aikštelėje atsitiktinai buvo rasti palaidojimai. Įsitikinus, kad tai 1863-1864 m. sukilimo dalyvių, nužudytų Vilniaus Lukiškių aikštėje, palaikai, buvo pratęsta paieška ir atkasti 20-ies asmenų palaikai. Buvo nuspręsta 2019 m. lapkričio 22 d., bendradarbiaujant su Lenkija, surengti 1863-1864 m. sukilėlių vadų ir dalyvių valstybinių laidotuvių ceremoniją, o palaikus palaidoti Vilniaus Rasų kapinėse.

Parengta pagal vrsa.lt ir lrvk.lrv.lt informaciją
Nuotr. vrsa.lt ir Teresa Vorobej / L24.lt

Shadow up