kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Konkurso, skirto 150-osioms 1863 metų Sausio sukilimo metinėms paminėti „Vardan Dievo už mūsų ir jūsų laisvę“, apibendrinimas

Pagerbiant šiemet minimas 150-asias 1863 metų sukilimo metines, Vilniaus rajono švietimo įstaigose kovo mėnuo buvo paskelbtas Sausio sukilimo mėnesiu. Vilniaus rajono savivaldybės konkurso organizatoriai parengė platų renginių planą rajono mokyklų mokiniams.


Didelio jaunimo susidomėjimo sulaukė konkursas „Dievo vardu už mūsų ir jūsų laisvę“, kuris vyko dviems etapais. Pirmo etapo metu mokiniai rašė kūrybinį darbą viena iš pateiktų temų. Prie kūrybinio darbo ta tema taip pat turėjo pridėti pristatymą ar iliustraciją.

Antras konkurso etapas vyko balandžio 16 d. šv. Rapolo Kalinausko gimnazijoje Nemėžyje. Jame dalyvavo 20 mokinių iš įvairių rajono mokyklų ir gimnazijų. Mokiniai turėjo atlikti „Žinių testą“ bei pristatyti namų darbus. Testo atlikimas reikalavo gerų žinių apie Sausio sukilimo įvykius. Džiugina, kad nemažai mokinių pelnė daug taškų, tai byloja apie gerą mokinių pasirengimą. Atlikus testą II etapo konkurso laureatai pristatė komisijos nariams eilėraščius, prozos ištraukas, patriotines dainas, kurių tematika susijusi su Sausio sukilimu. Reikėtų pagirti visus dalyvius už puikius pasirodymus.

Konkursą vainikavo Medininkų kultūros centro bei Vilniaus Lenkų teatro studijos pasirodymas.

Apibendrinant konkurso rezultatus Vilniaus rajono savivaldybės mero pavaduotojas Česlav Olševski pabrėžė, kaip svarbu yra atminti tuos, kurie kovojo Lietuvoje ir Lenkijoje „Už mūsų ir jūsų laisvę“ bei įteikė konkurso nugalėtojams diplomus ir dovanas.

Konkurso „Dievo vardu už mūsų ir jūsų laisvę“ nugalėtojai:

I vieta – Agata Sadovska, Paberžės Šv. Stanislovo Kostkos vidurinės mokyklos mokinė (mokytoja Ana Bartoško);

II vieta – Daniel Sokolovski, Avižienių gimnazijos mokinys (mokytoja Alicija Segen);

III vieta – Beata Griškevič, Rudaminos Ferdinando Ruščico gimnazijos mokinė (mokytoja Alina Miloš).

Valentina Treščinska

Pagirių gimnazijos

lenkų kalbos mokytoja metodininkė

Shadow up