kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Vilniaus rajono lituanistų išvyka

Kaip ir kasmet, vasaros pradžioje Vilniaus rajono lietuvių kalbos mokytojų laukė netradicinis seminaras - išvyka.  Šį kartą Švenčionių kryptimi. Keliauti – tai pažinti, vertinti, pamilti.


Birželio 19 dieną  virš trisdešimties lietuvių kalbos mokytojų aplankė Nemenčinės K. Parčevskio ir Nemenčinės Gedimino gimnazijas.  Kolegas maloniai sutiko, apie gimnazistų ir lietuvių kalbos mokytojų veiklą pasakojo gimnazijų lituanistės.
Žavėjomės mokyklos muziejaus eksponatais, klausėmės kūrybingos mokytojos E. Garliauskienės pasakojimo. Nemenčinės Gedimino gimnazijos aktų salėje rajono lituanistai aptarė tarpusavio bendravimo ir bendradarbiavimo naudą ir problemas, skaitė bei improvizavo šmaikščius ir nuotaikingus tekstus savo tarmėmis.
 
Net gimnazijos direktorius R. Sakalauskas, pasveikinęs atvykusių lituanistų būrį,  pademonstravo savo gražią gimtąją užpalėnų šnektą.  Juk šie metai – Tarmių – svarbaus lietuvių kalbos paveldo, gyvojo žodyno metai.  Pasivaišinę kava bei arbata, padėkoję gimnazijų šeimininkams važiavome toliau.

Mūsų laukė Švenčionių vidurinės mokyklos (lietuvių-rusų mokomosiomis kalbomis) direktorius J. Semaško ir jo pavaduotoja ugdymui L. Archipova.  Graži ir tvarkinga mokyklos aplinka, rūpinimasis mokiniais, toliaregiškas mokyklos vadovo, mokytojų kolektyvo, tėvų požiūris padėjo ne tik išlikti mokyklai, bet ir sėkmingai tęsti ugdymą vykdant dvikalbį projektą, dalyvauti ES projektuose bei kitokioje veikloje. Toks vadovas – tikra Dievo dovana mokyklai ir vietos bendruomenei.

Papietavę restorane „Beržuvis“, klausėmės ekskursijos vadovės pasakojimo Nalšios muziejuje. Tai turtingas unikalių eksponatų muziejus, kuris nuolat bendradarbiauja su kitais šalies muziejais, keičiasi eksponatais.
 

Toliau mūsų maršrutas vedė į Labanoro girią - ne tik gražią, bet ir garsią partizaninių kovų memorialinėmis vietomis. Rudaminos „Ryto“ gimnazijos lietuvių kalbos mokytoja A. Pranckėnienė, buvusi ilgametė Molėtų rajono darbuotoja, pasidalijo girdėtais pasakojimais apie šiose vietovėse kovojusius bei žuvusius partizanus, tarmiškai perteikė liudininkų prisiminimus.  Uždegę atminimo žvakutes ir sudainavę „Oi neverk, motušėle“ pasukome namų link. Pakeliui dar laukė suplanuotas plaukimas laivu.  Kelionė aplink Bebrusų ežero salas priminė  - vasara ir atostogos jau prasideda. Grožėdamiesi vaizdingomis ežero pakrantėmis, dalijomės įspūdžiais, tarėmės, kokią kitų mokyklų patirtį galėsime pritaikyti savo veikloje.

Už tradicinę lietuvių kalbos mokytojų išvyką esame dėkingi Vilniaus rajono Švietimo skyriaus vedėjai L. Andruškevič, vyr. specialistei I. Obolevičienei, Nemenčinės K. Parčevskio ir Nemenčinės Gedimino gimnazijų vadovams ir lituanistams, mokytojai A. Pranckėnienei, mus vežusiems vairuotojams.

Tikimės, kad aplankysime dar daug Vilniaus rajono ir Lietuvos vietovių, nes tik  keliaudami, bendraudami atrandame, pažįstame ir pamilstame kraštą, kurį vadiname Gimtine.

 

Vilniaus r. Mickūnų vidurinės mokyklos
lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Ona Avižinienė

Shadow up