kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Vilniaus rajono gimnazistai – projekto „Pažink valstybę“ dalyviai lankėsi Savivaldybėje

Šiandien Rudaminos Ferdinando Ruščico gimnazijos mokiniai, projekto „Pažink valstybę“ dalyviai, lydimi gimnazijos direktoriaus pavaduotojo, turėjo progą iš arti susipažinti su Vilniaus rajono savivaldybės veikla, Savivaldybės mero ir administracijos darbu.


Susitikimo pradžioje atvykę 9-11 klasių gimnazistai papasakojo apie projekto „Pažink valstybę“ tikslą, uždavinius ir veiklas. Projektą „Pažink valstybę“ jau antrus metus vykdo Švietimo ir mokslo ministerija, Ugdymo plėtotės centras drauge su Prezidento kanceliarijos Valstybės pažinimo centru ir kitais partneriais. Projekto tikslas – supažindinti mokinius su įvairiomis Lietuvos viešojo gyvenimo sritimis, aptarti aktualias nacionalines ir regionines problemas, apsvarstyti jų sprendimo būdus. Tokiu būdu mokiniai skatinami įsitraukti į pilietines veiklas, geriau pažinti valstybės valdymą, ugdytis pilietiškumą bei prasmingai paminėti Valstybės atkūrimo šimtmetį.

Susitikime dalyvavęs Rudaminos Ferdinando Ruščico gimnazijos direktoriaus pavaduotojas ugdymui Robert Poliakovskis pasakojo, kad įgyvendinant projektą gimnazijai atiteko kultūros valdymo sritis ir vykdomo projekto metu dalyviai nagrinėja aktualiausius rajono kultūros klausimus.

Šiltai pasveikinusi atvykusius svečius, Vilniaus rajono savivaldybės merė Marija Rekst papasakojo apie savivaldos sampratą, Savivaldybės darbo organizavimą, funkcijas, mero, tarybos bei administracijos veiklą. Merė dėkodama atvykusiems mokiniams už iniciatyvumą ir aktyvumą, taip pat pabrėžė, kad vyresnių klasių mokiniams jau dabar svarbu planuoti profesinę veiklą ir link jos įgyvendinimo kryptingai eiti, gerai mokytis ir dalyvauti įvairiose veiklose, kurios ugdo įvairius gebėjimus ir be jokios abejonės, praplečia akiratį.

Jaukus bendravimas prie arbatos puodelio tęsėsi dar ilgai, mokiniai klausinėjo apie Savivaldybės administracijos darbą, diskutavo ir nagrinėjo įvarius klausimus. Susitikimo pabaigoje Vilniaus rajono savivaldybės merė atvykusiems moksleiviams įteikė knygą „Vilniaus rajono sakralinis paveldas“, kuri supažindina su turtingu kultūriniu ir istoriniu paveldu Vilniaus krašte.

Tikimės, kad sukurtoje svetingoje aplinkoje, netradicinė pamoka apie Savivaldybės veiklą mokiniams buvo įdomi ir naudinga.


Shadow up