kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Mokymai „Informacijos ir bibliotekų paslaugos neįgaliesiems“ Vilniuje

Š. m. spalio 29 d. Lietuvos aklųjų bibliotekos centre Vilniuje vyko projekto „Informacijos ir bibliotekų paslaugos neįgaliesiems“ (tęstinės programos II-oji dalis) mokymai Vilniaus rajono savivaldybės centrinės bibliotekos darbuotojams, kuriuose dalyvavo 19 bibliotekininkų.


Mokymai prasidėjo ekskursija po biblioteką, kurios metu dalyviai buvo supažindinti su neregiui pritaikytos aplinkos ypatumais, specialiųjų formatų leidiniais (garsinėmis, Brailio raštu knygomis), Lietuvos aklųjų istorijos muziejuje esančiais eksponatais ir kt.

Po ekskursijos vyko dvi paskaitos, kuriose LAB direktorė dr. Rasa Januševičienė kalbėjo apie informacinės ir fizinės aplinkos pritaikymą neregiams bei teisės aktus, reglamentuojančius bibliotekų ir informacijos paslaugų ir produktų kūrimą žmonėms, negalintiems skaityti įprastinių leidinių, o LAB Skaitytojų aptarnavimo centro vadovė Justina Gagarina – apie neregių pasaulio suvokimą per garsus, jutimą, kvapus, apie edukacinių renginių tiek neregiams, tiek regintiesiems apie neregius organizavimą ir kitą kultūrinę veiklą, kurią vykdo Lietuvos aklųjų biblioteka. Taip pat buvo pristatytos įvairios situacijos – kaip elgtis su neregiu lipant į autobusą, pereinant gatvę, palydint prie kėdės ir pan.

Dėkojame mokymų dalyviams už apsilankymą ir įdėmų klausymąsi.

Tekstas ir nuotraukos Linos Kacevičienės

Shadow up