kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Vilniaus rajono savivaldybėje svečiavosi delegacija iš Kosakovo valsčiaus

Šiandien, balandžio 26 d., į Vilniaus rajono savivaldybę kartu su delegacija atvyko naujai išrinktas Kosakovo valsčiaus (Lenkijos Respublika), su kuriuo Savivaldybė sėkmingai bendradarbiauja, viršaitis Marcin Majek.


Atvykusius svečius svetingai pasitiko Vilniaus rajono savivaldybės mero pavaduotoja Teresa Demeško kartu su Savivaldybės administracijos atstovais.

Susitikimo metu Vilniaus rajono savivaldybės mero pavaduotoja padėkojo atvykusiai delegacijai už sėkmingą, jau 15 metų plėtojamą draugystę bei paramą Dukštų pagrindinės mokyklos moksleiviams, nuolat aprūpinant juos mokslui reikalingomis priemonėmis bei organizuojant mokinių mainus vasaros atostogų metu. Vicemerė tarė nuoširdžius sveikinimo žodžius merės Marijos Rekst, visų Dūkštų seniūnijos pedagogų, mokinių ir jų tėvų vardu bei įteikė padėkos raštą už glaudų bendradarbiavimą ir puikias iniciatyvas.

Siekiant plačiau supažindinti naują Kosakovo valsčiaus viršaitį ir jo delegaciją su Vilniaus rajono savivaldybės veikla, mero pavaduotoja T. Demeško taip pat papasakojo apie prioritetinę švietimo sritį, reikšmingus Savivaldybės sprendimus bei taikomas lengvatas ir subsidijas rajono gyventojams.

Tuo tarpu pirmą kartą ne tik į Vilniaus rajoną, bet ir į Lietuvą, atvykęs naujai išrinktas viršaitis padėkojo Savivaldybės atstovams už šiltą priėmimą ir galimybę susipažinti bei aptarti jau daug metų trunkantį bendradarbiavimą, kuris, anot viršaičio, bus sėkmingai vystomas ir toliau. Naujas viršaitis patikino, kad nors ir pasikeitė Kosakovo valsčiaus valdžia, užmegzti dar prieš daugelį metų partnerystės ryšiai bus plėtojami ir ateityje. Atvykęs viršaitis taip pat papasakojo apie pradėtus darbus, planuojamas investicijas bei džiaugdamasis svetinga partnerystės pažintimi, pakvietė apsilankyti gražiame Kosakovo valsčiuje.

Aptarus tolesnio glaudaus ir gražaus bendradarbiavimo galimybes, vicemerė Teresa Demeško  puikiai nusiteikusiems svečiams padovanojo išskirtinę knygą „Vilniaus krašto verbos“, kuri garsina įvairiaspalvių verbų pynimo tradicijas Vilniaus krašte bei įteikė simbolinę Verbą, kurios rišimo tradicija šiemet papildė Nematerialaus kultūros paveldo vertybių sąvadą ir margaspalvės verbos puikuojasi tarp kitų 22 Lietuvos kultūros vertybių. Atvykę svečiai taip pat įteikė dovanų bei vieni kitiems palinkėjo sėkmės, prasmingų darbų ir reikšmingų sprendimų.

 

*Draugiški santykiai tarp Vilniaus rajono savivaldybės ir Kosakovo valsčiaus užsimezgė daugiau kaip prieš 15 metų. Nuo 2004 metų Kosakovo valsčius ir Vilniaus rajono Dūkštų pagrindinė mokykla vykdo moksleivių mainus vasaros atostogų metu. Kiekvienais metais pačiu gražiausiu metų laiku 30-ties moksleivių grupė kartu su lydinčiai mokytojais iš Vilniaus rajono šiltas vasaros atostogas leidžia Kosakovo valsčiaus pakrantėje, tuo tarpu jaunimas iš Kosakovo savo atostogas leidžia Dūkštų seniūnijoje pažindami unikalų ir tradicijų kupiną Vilniaus kraštą. Kasmet Vilniaus rajono ir Kosakovo valsčiaus vaikai kartu praleisti laiką taip pat susitinka organizuojamose muzikinėse dirbtuvėse Airėnuose (Dūkštų seniūnija). Neabejotina, kad mainų programa duoda neįkainojamą patirtį abiejų šalių mokiniams ir puoselėja glaudžius bendradarbiavimo ryšius.

 

 

Shadow up