kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Norintiems geriau pažinti Vilniaus rajoną – televizinė kelionė

Vilniaus rajonas – išskirtinis Lietuvos kampelis, garsėjantis savo istorinių vietovių ir sakralinio paveldo gausa, savitomis tradicijomis bei įspūdingu kraštovaizdžiu. Kviečiame leistis į kelionę po Vilniaus rajono apylinkes ir pažinti jo išskirtinumus.


Šį šeštadienį televizijos žiūrovai turėjo puikią progą istorinės dokumentikos laidoje „Brydės“ sužinoti apie kažkada Maišiagaloje įsikūrusią bajorų Houvaltų dinastiją, į atgimusį Houvaltų dvarą vėl sugrąžintas amatininkystės tradicijas bei neblėstančią maišiagaliečių atmintį kunigui Prelatui Juzefui Obrembskiui.

Išskirtiniame interviu bajoraitė Gražyna Houwalt papasakojo apie išsaugotas bajorystės regalijas, kurias bajoraitė perėmė iš močiutės 21-erių, sutikusi mūvėti kilmingųjų giminės žiedą. Dalinosi nostalgiškais prisiminimais apie kažkada klestėjusį, prabanga alsavusį dvarą, senelio visuomenei naudingas veiklas ir Houvaltų giminę Maišiagaloje.

Taip pat laidoje – viešnagė Šilėnuose, kur papasakota apie iš kartos į kartą perduodamą unikalią velykinių verbų rišimo tradiciją.

Kviečiame žiūrėti laidos „Brydės“ įrašą čia: http://lnkgo.alfa.lt/visi-video/brydes/ziurek-brydes-25

Nepraleiskite progos pažinti ne mažiau spalvingus ir įdomius Vilniaus rajono kampelius pramoginėje pažintinėje laidoje apie Lietuvą „Gyvenu čia“. 2015 metais filmuotos laidos dviejų dalių įrašą galite pažiūrėti čia:

http://tv.lrytas.lt/?id=14323706831430129593
http://tv.lrytas.lt/?id=14323710421430780595

Linkime malonios peržiūros bei gerų įspūdžių. Taip pat kviečiame atvykti ir gyvai pamatyti Vilniaus rajono gamtos ir kultūros lobynus.

Shadow up