kaires_puses_index
 
 
  
  

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Silpnaregiams pritaikyta lankytinų objektų ženklinimo infrastruktūra

Dažiausiai atostogauti norisi kažkur toli, atitrūkstant nuo kasdienybės, tačiau jei poilsiui turime tik savaitgalį, o iki atostogų dar reikia palaukti, galime aplankyti ir vietoves, kurios yra visai šalia. Vilniaus regione gausu kultūros paveldo ir istorinių objektų: bažnyčios ir dvarai, legendas slepiantys mitologiniai akmenys ir senoviniai pilkapiai, unikalūs senovinių kaimų pastatai ir gražūs kraštovaizdžiai.


Norėdamos pritraukti į regioną didesnį lankytojų srautą, Vilniaus, Šalčininkų ir Švenčionių rajonų savivaldybių administracijos nusprendė kartu sukurti bendrą „Pietryčių Lietuvos turizmo maršrutą“, kurį įgyvendino pagal priemonę Nr. 05.4.1-LVPA-R-821 „Savivaldybes jungiančių turizmo trasų ir turizmo maršrutų informacinės infrastruktūros plėtra“

Projekto lėšos buvo naudojamos projektuoti, gaminti ir įrengti ženklus, informacinius stendus bei neįgaliesiems skirtas turizmo ženklinimo infrastruktūros priemones. Bendrai paženklinti 35 kultūros paveldo lankytini objektai. Projekto metu Vilniaus rajone įrengti 48 informaciniai kelio ženklai ir 12 informacinių stendų. 4 iš jų pritaikyti silpnaregiams: 1 taktilinis bei 3 išmanieji. Taktiliniame stende objektas atvaizduotas reljefiniu būdu, išmaniuosiuose stenduose silpnaregiai tekstą gali perskaityti Brailio raštu o paspaude mygtuką – išgirsti įrašytą pasakojimą apie objektą ir vietovę.

Informaciniai stendai įrengti prie objektų: Nemėžio mečetė ir kapinės., Rukainių Šv. Arkangelo Mykolo bažnyčia, Vilniaus krašto etnografinis muziejus Nemenčinėje, Juodšilių Palaimintojo Mykolo Sopočkos bažnyčia, Skurbutėnų bažnyčia ir varpinė, Lavoriškių Šv. Jono Krikštytojo bažnyčia, Keturiasdešimt Totorių kaimo mečetė ir kapinės, Pričiūnų Šv. Ignoto koplyčia, Vilniaus geto žydų žudynių vieta ir kapas, Šumsko Šv. arkangelo Mykolo bažnyčia, Buivydžių Šv. Jurgio bažnyčia ir koplyčia, Holokausto vieta ir aukų kapai.


   

 

Shadow up