kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Stiprinant bendruomeninę veiklą Vilniaus rajone – dar vieno rekonstruoto kultūros centro atidarymas

Šį sekmadienį, rugsėjo 20 d., Vilniaus rajono Rukainių seniūnijos Savičiūnų kaimo vietos bendruomenei oficialiai pristatytas naujas, moderniai ir šiuolaikiškai įrengtas, šviesias erdves bei daug įvairios veiklos gyventojams galėsiantis pasiūlyti Rudaminos daugiafunkcinio kultūros centro Savičiūnų skyrius.


„Labai džiaugiuosi, kad atsirado šis gražus pastatas – Jūsų namas, jis skirtas Jums“, – renovuoto kultūros centro Savičiūnuose atidarymo metu sakė Vilniaus rajono savivaldybės merė Marija Rekst. Ceremonijos metu merė priminė, kad anksčiau, nepaisant to, kad pastatą reikėjo atnaujinti, centras rengė daug gražių renginių. „Kultūros centro statyba nėra menas, menas yra tai, kad šis pastatas būtų „gyvas“ ir aš neabejoju, kad čia rinksis ir visuomeniniame bei kultūriniame gyvenime aktyviai dalyvaus bendruomenė“, – sakė merė. Marija Rekst taip pat pabrėžė, kad kultūros centro dėka Savičiūnų ir jų apylinkių gyventojai turės galimybę įgyvendinti savo projektus, o jaunimas turės daugiau galimybių įdomiai ir aktyviai leisti laiką. „Pabūkime kartu, integruokimės, kalbėkimės, dalinkimės tuo, ką žinome, tai tikrai bus krikščioniška“, – ragino Vilniaus rajono savivaldybės merė.

Lietuvos Respublikos Seimo narys Česlav Olševski pasinaudojo proga visiems priminti, kad šiais metais yra minimos rašytojo, poeto, sausio sukilimo dalyvio Francišeko Bohuševičiaus, kilusio iš Savičiūnų, 180-osios gimimo ir 120-osios mirties metinės. Seimo narys taip pat padėkojo Savičiūnų kultūros centro vadovei Vandai Jermakovič už puikius organizacinius įgūdžius ir šventiškos atmosferos sukūrimą. Kaip jis pabrėžė, padėkos žodžiai buvo išreikšti jo ir visų LLRA-KŠS partijos parlamentarų, ministrės Ritos Tamašunienės ir ministro Jaroslavo Narkevičiaus vardu. Pabaigoje Seimo narys palinkėjo, kad į naują kultūros centrą ateitų kuo daugiau gyventojų „dainuoti ir šokti, prisiminti mūsų istorijas, čia gyvenusius mūsų herojus“.

Rukainių seniūnijos seniūnė Anžela Stankevič gyventojų vardu padėkojo Vilniaus rajono valdžiai už Savičiūnų kultūros centro atnaujinimą ir paragino gyventojus dar aktyviau dalyvauti kultūriniame gyvenime. Kaip ji teigė, dabar yra daug daugiau galimybių ir kiekvienas tikrai ras ką nors įdomaus sau.

Rudaminos daugiafunkcinio kultūros centro direktorė Violeta Cereška palinkėjo, kad „tokia graži vieta sujungtų mus visus, ne tik kultūros darbuotojus, bet ir visus gyventojus. Linkime savo darbuotojams neišsenkančios energijos, naujų kūrybinių idėjų ir to, kad šis naujas pastatas džiugintų mūsų širdį, akį ir ausį“. V. Cereška taip pat dėkojo Vilniaus rajono savivaldybės valdžiai ir merei Marijai Rekst, kuri buvo centro atnaujinimo iniciatorė. Padėka už kultūros puoselėjimą buvo išreikšta ir Savičiūnų kultūros centro vadovei Vandai Jermakovič.

Į ceremoniją atvyko daug garbių svečių: LR Seimo narys nuo LLRA-KŠS partijos Česlav Olševski, Vidaus reikalų viceministrė Beata Maliušicka-Stankevič, Vilniaus rajono merė Marija Rekst, Vilniaus rajono vicemerė Teresa Demeško, Vilniaus rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Albert Narvoiš, Rukainių Šv. Arkangelo parapijos klebonas kunigas Jan Matusevič, Vilniaus rajono savivaldybės tarybos narys Antoni Stankevič, Rukainių seniūnijos seniūnė Anžela Stankevič, Rudaminos daugiafunkcinio kultūros centro direktorė Violeta Čereška bei RDKC filialų administratoriai.

Kaip naujos pradžios ženklą, raudoną juostelę, perkirpo Vilniaus rajono merė Marija Rekst kartu su kunigu Janu Matusevičiu, parlamento nariu Česlavu Olševskiu ir jauniausiais seniūnijos gyventojais. Parapijos klebonas kun. Jan Matusevič palaimino atnaujinto centro pastatą.

Iškilmingą centro atidarymą pagerbė vokalinio ansamblio „Echo“ iš Rukainių pasirodymas.

 

Rekonstruotas Savičiūnų kultūros centras – vieta, kuri aktyviai kultūrinei veiklai pritrauks įvairaus amžiaus gyventojus

Savičiūnų kultūros skyrius įsikūrė iš pagrindų atnaujintame senajame kultūros centro bei bibliotekos pastate (Vilniaus r., Rukainių sen., Savičiūnų k., Gėlių g. 1). Atlikus kultūros skyriaus pastato rekonstravimo darbus – įrengta daugiafunkcinė salė, kurioje nuo šiol bus galima vykdyti įvairias naudingas ir įdomias veiklas, organizuoti šventes bei skatinti kultūros ir meno sklaidą organizuojant meno kolektyvų repeticijas, dailės, teatro, šokių pamokas ir vakarus jaunimui bei vyresnio amžiaus žmonėms.

Siekiant skatinti vietos gyventojų tiek socialinį, tiek fizinį aktyvumą bei sudaryti palankesnes sąlygas dalyvauti bendruomenės veiklose – įrengta treniruoklių patalpa su persirengimo patalpomis ir dušais, modernizuotos bibliotekos ir kitos įvairiems užsiėmimams skirtos patalpos.

Projektas yra įgyvendintas pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014-2020 metų programos priemonės „Pagrindinės paslaugos ir kaimų atnaujinimas kaimo vietovėse“ veiklos sritis „Parama investicijoms į visų rūšių mažos apimties infrastruktūra“ ir „Parama investicijoms į kaimo kultūros ir gamtos paveldą, kraštovaizdį“. Savičiūnų kultūros pastato rekonstrukcijos bendra darbų vertė siekia 415 914,89 Eur iš kurių 200 tūkst. Eur yra Europos paramos lėšos, o likusią dalį sudaro Vilniaus rajono savivaldybės lėšos. Projektas pradėtas vykdyti 2018 m. rudenį.

 

Pagal L24.lt
Nuotr. L24.lt (Viktor Jusel)

Shadow up