kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Apdovanoti geriausi Vilniaus regiono tautodailininkai

Lapkričio 7 d. Tradicinių amatų centre Houvalto dvare Maišiagaloje, vyko 14-tos Vilniaus regiono konkursinės liaudies meno parodos „Aukso vainikas 2018“ laureatų paskelbimo ir vainikavimo iškilmės. Apdovanojimais už tautodailės tradicijų tęstinumą ir puoselėjimą pagerbti geriausi Vilniaus regiono tautodailininkai – 144 amatų papročius tęsiantys kūrėjai.


„Aukso vainikų“ apdovanojimai – svarbiausias tautodailininkų įvertinimas, kurį 2005 metais inicijavo Lietuvos liaudies kultūros centras tam, kad išaiškintų geriausius šalies liaudies meistrus ir įvertintų šimtametes senųjų amatų tradicijas tęsiančius kūrėjus, kurių kūriniai, anot organizatorių, užtikrina tolesnį liaudies meno gyvybingumą.

Vilniaus regiono konkursinė liaudies meno paroda Tradicinių amatų centre Houvalto dvare Maišiagaloje veikė nuo spalio 25 dienos. Tikrąsias liaudies meno vertybes bei etninių tradicijų unikalumą demonstravo apie pusę tūkstančio sukurtų vaizduojamojo ir taikomojo meno bei kryždirbystės kūrinių. Vilniaus rajonui atstovavo 23 tautodailininkai, daugiausia iš jų Vilniaus kraštą garsinančių didžiulių ir įvairiaspalvių verbų pynėjos. Tarp kitų Vilniaus rajono tautodailininkų – austų takų, mezgimo, nėrimo, siuvinėjimo bei siuvimo, medžio drožybos, šiaudinių sodų, žaislų, skrybėlių bei dekoracijų, juvelyrikos, kalvystės, tapybos, popieriaus karpinių, skulptūros ir kryždirbystės kūrėjai. Parodai autorinius darbus pateikė ir pasipuošti tautodailės apdovanojimu – aukso vainiku – siekė tautodailininkai iš Vilniaus miesto, Elektrėnų, Švenčionių, Trakų, Širvintų bei Druskininkų rajonų.

Iškilmingoje „Aukso vainikų“ įteikimo ir konkurso laureatų bei prizininkų pagerbimo ceremonijoje dalyvavo Vilniaus rajono savivaldybės administracijos Kultūros, sporto ir turizmo skyriaus vedėja Lilija Andruškevič kartu su skyriaus specialistais, Elektrėnų, Širvintų, Druskininkų, Švenčionių savivaldybių administracijų atstovai, Vilniaus krašto tautodailininkų – meno kūrėjų bendrijos, Lietuvos tautodailininkų sąjungos Vilniaus bendrijos pirmininkė Ramutė Kraujalienė, Nacionalinio kultūros centro direktoriaus pavaduotoja Vida Šatkauskienė. Visiems atvykusiems svečiams ir dalyviams gerą nuotaiką užtikrino Maišiagalos ansamblis „Dvaro kapela“ ir kolektyvas „Przyjaźń“.

Renginio pradžioje Vilniaus rajono savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus vedėja Lilija Andruškevič Vilniaus rajono savivaldybės merės Marijos Rekst vardu pasveikino visus susirinkusius ir pasidžiaugė, kad Vilniaus regiono konkursinė liaudies meno paroda „Aukso vainikas 2018“ yra organizuojama būtent čia – restauruotame Houvalto dvare Maišiagaloje, kuriame sulaukta rekordinio tautodailininkų ir jų darbų skaičiaus. Sveikindama visus, vedėja negailėjo nuoširdžių žodžių: „Linkime, kad ir ateityje Jums netrūktų kūrybinio sumanymo, naujų idėjų ir noro giliai puoselėti liaudies meną, tęsti senųjų amatų tradicijas, saugoti ir plėtoti etninę kultūrą ir perduoti ją ateinančioms kartoms“, – linkėjo L. Andruškevič. Vilniaus rajono savivaldybės administracijos Kultūros, sporto ir turizmo skyriaus vedėja taip pat įteikė padėkos raštus visiems parodos tautodailininkams ir padėkojo už nuostabius kūrinius.

Nacionalinio kultūros centro direktoriaus pavaduotoja Vida Šatkauskienė savo kalboje neslėpė džiaugsmo, kad paroda yra labai turininga ir kuo puikiausiai atskleidžia energijos, minčių, dvasios ir daug nuostabių patirčių kupinas tradicijas, kurias mes perimame iš kartos į kartą. „Šios parodos darbai parodo, kad ne tik rankomis, bet ir mintimis, mes perimame savo tradicijas bei kultūrą, ją tęsiame ir saugome savo atmintyje“, – apibūdindama parodos darbų reikšmę tarė V. Šatkauskienė.

Po nuoširdžiausių žodžių visiems susirinkusiems, prasidėjo sveikinimų ir apdovanojimų renginio dalis. Kompetentinga komisija išrinko ir geriausiais metų tautodailininkais paskelbė liaudies dailės meistrus. Padėkos raštus kūrėjams ir laureatų diplomus įteikė Nacionalinio kultūros centro direktoriaus pavaduotoja Vida Šatkauskienė.

Komisijos narė, menotyrininkė Dr. Nijolė Tumėnienė pabrėžė geriausius tautodailininkus liaudies meistrų rinkimuose „Aukso vainiko“ parodoje bei diplomais apdovanojo du Vilniaus rajono kūrėjus: Michailą Jankovskį – už medinės skulptūros tradicijų tąsą ir Teresą Michalkevič už Vilniaus verbų tradicijos puoselėjimą. Jiems įteikti padėkos raštai ir skirti garsūs plojimai.

Vilniaus regiono konkursinės liaudies meno parodos „Aukso vainikas 2018“ 1-osios vietos laureatais tapo: Širvintų rajono vaizduojamosios dailės atstovė, tapytoja Joana Zinkevičienė, Vilniaus ir Kauno miestų keramikos kūrėjas Deividas Jotautis, Širvintų rajono kryždirbystės meistras Kęstutis Norušis.

2-osios vietos laureatais tapo: Vilniaus miesto tapytojos Olita Škikūnienė ir Eugenija Martinaitytė, Vilniaus miesto pintinių juostų meistrė Dalia Šmatavičienė. Antra vieta taip pat atitekto kryždirbystės meistrui Pranui Petroniui – Vilniaus miestas/Anykščiai.

3 vietą pelnė: Irma Barauskaitė-Klimkienė – Vilniaus miesto popieriaus karpinių meistrė, Vilniaus rajono/Kauno miesto popieriaus karpinių meistrė Ada Germanavičienė, Vilniaus miesto juostų pynėja Matilda Jucienė.

Vilniaus krašto tautodailininkų – meno kūrėjų bendrijos, Lietuvos tautodailininkų sąjungos Vilniaus bendrijos pirmininkė Ramutė Kraujalienė įteikė tautodailininkų pažymėjus. Juos gavo: Vilniaus rajono verbų pynėja Natalija Miasnikova, Vilniaus rajono Maišiagalos miestelio verbų pynėja Zofija Šocik, Vilniaus miesto medžio drožėjas Audrius Merkys.

Dovanas nuo Žemės ūkio ministerijos gavo: Širvintų rajono kalvis Povilas Malinauskas, pynėjas Sigitas Juknevičius, liaudies meistras Jonas Dugauliškis, Vilniaus/Kauno popieriaus karpinių meistrė Diana Lukošiūnaitė, Vilniaus/Alytaus juvelyrikė Darata Surdokaitė Volungevičienė, Vilniaus miesto mezgimo, nėrimo, siuvinėjimo bei siuvimo meistrės Birutė Mickevičienė ir Janina Vasiliauskienė, Vilniaus miesto autorinės tekstilės meistrė Virginija Kasparavečiūtė, Vilniaus rajono verbų pynėja Agata Granicka.

Aukso vainiko simboline dovana, kurią sukūrė menininkė Audra Nikolaičiukienė, apdovanoti ne tik geriausi regionų tautodailininkai. Lietuvos tautodailininkų sąjungos Vilniaus bendrijos pirmininkė Ramutė Kraujalienė įteikė aukso vainikų simbolinės dovanas, kaip šios parodos simbolius Vilniaus rajono savivaldybei bei Maišiagalos Tradicinių amatų centrui.

Sveikiname įdomiausių, papročių atspindžio ir meniškumo požiūriu vertingiausių darbų nugalėtojus ir visus dalyvavusius kūrėjus. Linkime Jums kūrybinės sėkmės ir daug gerų idėjų!

     

 

 

 

 

 

 

 

Shadow up