kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Vyko Vilniaus rajono savivaldybės ekstremalių situacijų komisijos posėdis dėl šiuo metu padidėjusio gaisringumo

Šiandien, gegužės 7 d. Vilniaus rajono savivaldybėje vyko ekstremalių situacijų komisijos posėdis, kuriame aptarti kylančių gaisrų grėsmė, jų išvengimo, prevencijos priemonės bei pajėgų telkimo, susidarius ekstremaliai situacijai, klausimai. 


Komisijos posėdžio pradžioje Vilniaus rajono savivaldybės Priešgaisrinės tarnybos (VRPT) vadovas Kęstutis Velikianecas visiems susirinkusiems pristatė bendrą gaisringumo situaciją Vilniaus rajone, kuri paskutiniu metu gerėja, nors vis dar galiojanti, paskelbta IV miškų gaisringumo klasė verčia nerimauti. Pateikdamas gaisringumo statistiką, VRPT vadovas pažymėjo, kad sunkiausias laikotarpis buvo balandžio mėnesį, kuomet ugniagesių komanda gesinti gaisrų vyko net 311 kartų, o pagrindinė tokių gaisrų priežastis – atviras pašalinis ugnies šaltinis.  Savo kalboje vadovas taip pat pabrėžė, kad Vilniaus rajono savivaldybės priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba yra tinkamai pasiruošusi gaisrams gesinti, iš atostogų atšaukti gaisrininkai, kiek įmanoma parengta technika ir sustiprintas gaisrininkų budėjimas. Atskirus padėkos žodžius K. Velikianecas skyrė ir Vilniaus rajono savivaldybės administracijos direktorei Liucinai Kotlovskai už gaisrinį hidrantą Šumsko miestelyje, kuris ištikus nelaimei, labai pagelbėja saugant žmonių gyvybes, turtą ir gamtą.

Galimo gaisringumo rimtumą patvirtino ir Vilniaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos viršininko pavaduotojas Evaldas Tamašauskas, pristatydamas gaisrų statistiką ir dažniausias gaisrų priežastis. Savo pranešime, E. Tamašauskas taip pat kalbėjo apie visuomenės informavimo stiprinimą per visas įmanomas informacines priemones bei papasakojo apie vykdomą švietėjišką veiklą gaisrų prevencijos srityje. Pasakodamas apie šią naudingą visuomenei veiklą, viršininko pavaduotojas Evaldas Tamašauskas pasidžiaugė, kad vis aktyviau įsitraukia ir savanoriai. Šiuo metu Vilniaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdyba turi 9 savanorius ugniagesius pasirengusius savanoriškai dalyvauti gesinant gaisrus ir dar 9 savanorius, kurie aktyviais veiksmais atlieka visuomenei naudingą, švietėjišką veiklą. Kalbėdamas apie švietėjišką veiklą, E. Tamašauskas pabrėžė ir dūmų detektorių  naudą, kurie gali padėti išgelbėti ne tik žmonių turtą, bet ir gyvybę. Pabrėždamas jų naudą,  E. Tamašauskas taip pat paragino visus nebijoti ugniagesių, kurie ateina pas gyventojus į gyvenamąsias patalpas, nes šiuo metu vykdoma tik prevencinė akcija, kurios metu ugniagesiai žmonėms patars, o ne juos baus.

Aptariant priešgaisrinę padėtį Vilniaus rajone, apie pasirengimą veikti gaisringumo metu papasakojo ir Vilniaus rajono policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus viršininkas Bogdan Antonovič bei UAB „Nemėžio komunalininkas“ ir UAB „Nemenčinės komunalininkas“ atstovai, kurie pabrėžė, kad visa technika, tinkanti gaisrų gesinimui, yra pasiruošusi padėti nelaimės atvejais.

VĮ Valstybinių miškų urėdijos Nemenčinės regioninio padalinio atstovė papasakojo apie vykdomus miškų stebėjimus, o Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamento Vilniaus rajono agentūros vedėjas Andrius Masiokas supažindino su aplinkos apsaugos reikalavimais dėl sausos žolės ir kitų atliekų deginimo, Administracinių nusižengimų kodekse (ANK) numatytomis baudomis už šiuos pažeidimus.

Komisijos posėdžio pabaigoje visi dalyviai aktyviai diskutavo, užduodavo klausimus, netrūko konkrečių pavyzdžių ir palyginimų nagrinėjant skirtingas situacijas.

Posėdžio pabaigoje Savivaldybės administracijos direktorė taip pat padėkojo visoms institucijoms už bendrą darbą kuriant saugią, patrauklią aplinką bei pasveikino atvykusius Priešgaisrinės tarnybos atstovus su neseniai praėjusia Šv. Florijono, ugniagesių globėjo, diena ir įteikė jiems gėlių.

 

Raginame visų gyventojų būti labai geranoriškiems ir atsargiems, laikytis saugaus elgesio taisyklių gamtoje, nepalikti rusenančių laužų, nemėtyti nuorūkų ir kt. Pastebėjus gaisrą arba netinkamą elgesį su ugnimi, dėl ko gali kilti gaisras, prašome nedelsiant skambinti bendruoju pagalbos telefonu 112 bet kuriuo paros metu.

Taip pat atkreipiame dėmesį, kad visą aktualią su civiline sauga susijusią informaciją galite rasti Lietuvos pasiruošimo ekstremalioms situacijoms svetainėje www.lt72.lt. Ši svetainė yra skirta pasiruošti ekstremalioms situacijoms. Joje galite sužinoti kaip elgtis nelaimėje, kaip išlikti informuotam net ekstremalios situacijos metu ir kaip pasiruošti prieš nelaimei atsitinkant.


 

Shadow up