kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Vilniaus rajono savivaldybė prisidės prie valstybinės reikšmės kelių infrastruktūros gerinimo

Valstybinių kelių Bukiškis–Sudervė–Dūkštos ir Naujoji Vilnia–Rudamina–Vaidotai ruožų laukia džiuginančios permainos. Vilniaus rajono savivaldybė prisidės prie projektų finansavimo ir minėti kelio ruožai bus saugesni bei patrauklesni gyventojams. 


Sprendimai prisidėti prie minėtų kelių atkarpų infrastruktūros gerinimo buvo priimti š. m. rugsėjo 23 d. vykusiame Tarybos posėdyje. Kaip teigia Vilniaus rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Rimantas Gerdvilis, kuruojantis kelių ir gatvių infrastuktūros sritį, už valstybinių kelių remontą ir priežiūrą yra atsakinga Lietuvos kelių direkcija, tačiau Savivaldybei prisidėjus prie minėtų kelio ruožų projektų finansavimo, šie projektai bus greičiau pradedami įgyvendinti, o tai reiškia, kad gyventojai greičiau džiaugsis pagerinta kelio infrastruktūra.

Gyventojų patogumui bus atnaujinta kelio danga, įrengti pėsčiųjų ir dviračių takai

Valstybinės reikšmės krašto kelyje Bukiškis–Sudervė–Dūkštos planuojamas virš 8 km kelio atkarpos kapitalinis remontas. Šiame ruože taip pat bus įrengti pėsčiųjų ir dviračių takai, apšvietimas bei lietaus vandens nuvedimas.

Projektas bus įgyvendinamas 3 etapais. Iš pradžių bus vykdomi Bukiškis–Sudervė–Dūkštos ruožo nuo 0,830 (6070218; 576380) iki 3,788 (6071189; 573859) km darbai, paskui – ruožo nuo 7,297 (6071842; 570531) iki 8,984 (6072290; 568940) km ir ruožo nuo 3,788 (6071189; 573859) iki 7,297 (6071842; 570531) darbai.

Savivaldybė prisidės prie projekto 2 etapų finansavimo ir skirs iki 400 tūkst. Eur. Darbus preliminariai planuojama įgyvendinti 2023-2024 m.

Tvarkant kelio ruožą Naujoji Vilnia–Rudamina–Vaidotai, pirmame etape bus atnaujintos ir išplatintos nuovažos prie Rudaminos turgavietės, kurios sudarys patogesnes susisiekimo sąlygas su rekonstruoti planuojama turgaviete.  

Antrame etape kelio ruože nuo 13,190 iki 14,450 km bus atliktas kapitalinis remontas, suremontuojant kelio dangą, įrengiant lietaus nuotekų nuleidimo sistemą. Taip pat bus įrengti ir suremontuoti takai bei pėsčiųjų perėjimo (-ų) per kelią organizavimo priemonės.

Siekiant pagerinti sąlygas minėtame kelio ruože, Savivaldybė iš biudžeto skirs lėšų, kurios bus patikslintos parengus techninį darbo projektą. Statybos darbai planuojami 2023 m. (ir/arba 2024 m. nesant pakankamam finansavimui).

Šiuo metu atnaujinamas kelio ruožas Vilnius-Šumskas

Jau startavo projektas „Valstybinės reikšmės krašto kelio Nr. 101 Vilnius-Šumskas, ruožo nuo 27,610 iki 29,840 km atnaujinimas“, kuriuo metu bus suremontuota važiojamoji dalis, įrengti takai bei lietaus nuotekų ir apšvietimo tinklų sistemos.

Atnaujinimo darbus vykdys ir finansuos Kelių direkcija. Vilniaus rajono savivaldybės biudžeto lėšomis bus įrengti takai, lietaus nuotekų ir apšvietimo tinklai.

Bendra projekto vertė siekia apie 2,3 mln. Eur, Vilniaus rajono savivaldybė skirs beveik pusė milijono Eur.

„Prasidėjus kelio remonto darbams, atsiprašome gyventojų už galimus nepatogumus ir tikimės pakantumo, o vairuotojų ir pėsčiųjų prašome būti atidžiais, stebėti eismo organizavimą bei laikytis nurodytų kelio ženklų“, – į eismo dalyvius kreipiasi Statybos skyriaus atstovai.


Nesvyžiaus gatvės rekonstrukcija

Tarp Savivaldybės, VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcijos ir Vilniaus miesto savivaldybės administracijos buvo pasirašyta trišalė bendradarbiavimo sutartis „Valstybinės reikšmės magistralinio kelio A2 Vilnius–Panevėžys ruože nuo 9,276 km iki 10,238 km tunelinio pravažiavimo, jungiamųjų kelių bei pėsčiųjų viaduko projektavimas ir statyba“, pagal kurią iki 2023 m. yra numatytas Avižienių sen. Bukiškio k. Nesvyžiaus g. rekonstrukcijos techninio darbo projekto parengimas. Statybos darbus numatoma pabaigti 2024 m. pabaigoje.

Šiuo metu yra įvykdytas projektavimo pirkimas, konkurso metu, buvo identifikuotas laimėtojas – MB „Kelių projektavimas“. Artimiausiu laiku bus pradedami projektavimo darbai.

Savivaldybė nuolat vykdo kelių priežiūros ir plėtros darbus – prižiūrimi, tiesiami ir taisomi vietinės reikšmės keliai ir gatvės, klojami nauji šaligatviai, įrengiami kelio ženklai, plečiamas dviračių takų tinklas.

Vilniaus rajono savivaldybės administracija, suprasdama geros kelių būklės reikšmę gyventojams, aktyviai dalyvauja skelbiamose programose (projektuose) finansavimui gauti ir stengiasi maksimaliai panaudoti skirtas lėšas. 2020 m. į Vilniaus rajono susisiekimo infrastruktūrą investuota beveik 19 mln. Eur ir tai virš 7 mln. Eur daugiau negu 2019 m.

2020 m. užasfaltuota daugiau kaip 45 km kelių ir įrengta/suremontuota 5,845 km šaligatvių. Kelių ir gatvių apšvietimo būklei gerinti 2020 m. skirta beveik 6 mln. Eur, t. y. 57,8 proc. daugiau nei 2019 metais.

Vietinės reikšmės kelių ir gatvių, priklausančių savivaldybei, tiesimas, taisymas (remontas), priežiūra bei saugaus eismo sąlygų užtikrinimas kiekvienais metais vykdomas pagal patvirtintą objektų sąrašą.

 Asociatyvi nuotr. freepik.com

Shadow up