kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Popietė, skirta Direktoriui Antanui Malinauskui prisiminti

Lapkričio 8 dieną Nemenčinės Konstanto Parčevskio gimnazijoje vyko ypatinga popietė, skirta lygiai prieš 10 metų Anapilin išėjusiam Direktoriui Antanui Malinauskui prisiminti. ,,Ars longa, vita brevis“ - šie prasmingi Hipokrato žodžiai, iškalti juodo marmuro knygoje ant Direktoriaus Antano Malinausko kapo, tapo popietės pavadinimu.


Po 7 pamokų didesnė gimnazijos bendruomenės dalis nuvyko į Nemenčinės kapines padėti gėlių, uždegti žvakutes ir pasimelsti už visų mylimą Direktorių. Atvyko nemažai svečių: kaimyninės Gedimino gimnazijos administracija ir būrys mokytojų, vaikų darželio direktorė Valentina Komarovska, Etnografijos muziejaus ir Nemenčinės kultūros daugiafunkcinio centro direktoriai Algimant Banevič ir German Komarovski, senjorų klubo ,,Optimistai“ atstovai, mokytojai pensininkai, buvę mokiniai... Prie kapo mūsų laukė žmona Halina Malinauskienė, dukra Žaneta Jankovska ir anūkė. Tyloje uždegėm žvakutes, padėjome baltų rožių puokštę ir pasimeldėm.

Su svečiais grįžome į gimnaziją. Muziejuje mus pasitiko gyva, rimtam susikaupimui nuteikianti smuiko melodija. Apžiūrėjome ekspoziciją, skirtą Direktoriui Antanui Malinauskui. Buvo skaitomi svarbesni dokumentai, ištraukos iš laikraščių, interviu, mokytojų ir mokinių prisiminimai. Prisilietėm prie asmeninių daiktų. Nugrimzdome į Direktoriaus Antano Malinausko 35 metus besitęsusią epochą.

Konferencijų salėje mūsų laukė prezentacija - nuotraukos, filmų ištraukos, išgirdome gerai pažįstamą balsą. Kiekvienas iš susirinkusiųjų pasidalijo gražiais prisiminimais. Vadinasi, Direktorius Antanas Malinauskas gyvas mūsų atminty ir širdy. O Jis, ko gero, girdėjo ir mus globojo tą ramią popietę... ,,Menas yra amžinas, gyvenimas trumpas“.

 

 

Projekto ,,Be praeities nėra ateities“ vadovė
Jelena Garliauskienė

 

 


Shadow up