kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Nemenčinės miesto pedagogų išvyka į Anykščius

Spalio 10 dieną Nemenčinės miesto ikimokyklinių įstaigų bendruomenės keliavo su kelionių organizatoriumi „Kiveda“ į edukacinę pažintinę kelionę „Kelkim nykščius už Anykščius“. Kelionės tikslas – susipažinti su Aukštaitijos krašto tradicijomis, jo istorija.


 

Pakeliui į Anykščius aplankėme Kavarską, kur vyko rudens gėrybių mugė. Ir kodėl neapsilankyti, juk mums pedagogams – viskas įdomu... Nusipirkome pintų krepšių, megztų pirštinių, keptos naminės duonos. Kelionės vadovė pasiūlė aplankyti Šv. Jono Krikštytojo šaltinį. Ekskursijos dalyviai iš rašytinių šaltinių girdėjo apie šaltinio stebuklingą galią: gydo, gaivina, stiprina, o dabar turėjome ir galimybę pabandyti, pamatyti, įsitikinti... Pamatėme Šv. Jono Krikštytojo bažnyčią, apžiūrėjome Kavarsko užtvanką su elektrine, pamatėme didžiausią Lietuvoje 20 m. gelžbetoninį kryžių. Keliavome toliau... Štai ir Anykščiai... Nuvykome tiesiai prie Puntuko, juk tai antrasis pagal dydį riedulys Lietuvoje. Pedagogai Puntuko dydį panoro išmatuoti susikibę rankomis. Šalia Puntuko akmens, pačioje Anykščių šilelio širdyje, įrengtas takas medžių lajų viršūnėmis. Medžių viršūnių aukštyje nutiestu taku nupėdinome apie 300 metrų. Takas tolygiai kyla aukštyn ir pasiekia 21 metrą aukščio. Geriausias jausmas apima įlipus į tako bokštą. Nustebino, kai kelionės vadovė papasakojo, kad bokšto aukštis yra 34 metrai ir tai pirmas toks objektas Rytų Europoje. Iš ten puikiai apžvelgėme rudenišką Anykščių šilelį, Šventosios upės vingius, lygumas. Lajų tako bokštas – aukščiausias apžvalgos bokštas Lietuvoje.

Apsilankėme Anykščių miesto įspūdingoje vitražais išpuoštoje Šv. Mato bažnyčioje – aukščiausioje Lietuvoje. Jos bokštai siekia 79 m. Bažnyčioje gausu meno paminklų. Gidė R. Cibienė priminė, kad Anykščių miestelis garsėja savo įžymiais rašytojais: A. Baranausku, J. Biliūnu, A. Vienuoliu. Žinoma, nepamiršome jų pagerbti ir nulenkėme galvas prie A. Baranausko paminklo, užlipome  į laimės žiburį, suskaičiavome laiptelius  ir sugalvojome norą ...

Dalyvavome ekskursijoje po „Anykščių vyno“ gamyklą. Tai seniausia Lietuvoje vyno gamykla. Sužinojome apie vaisiaus ar uogos virsmą vynu. Susipažinome su lietuviško vyno tradicijomis, su gėrimų sudėtimi, aromato ir skonio ypatumais, ragavimo kultūra,  bei Lietuvos tautinio paveldo ir Europos kulinarinio paveldo tinklo sertifikuotais produktais.

Aplankėme tik kovo mėnesį restauruotą Burbiškių dvarą. Jis yra privatus, labai jaukus ir stilingas. Savininkas supažindino su dvaro istorija, apžiūrėjome dvaro ekspoziciją, pasėdėjome mokykliniame suole, pasigrožėjome prabanga tviskančiais kambariais.

Kelionės įspūdžiai išliks mūsų prisiminimuose, o suteiktos žinios įkvėps keliauti  ir dar geriau pažinti Lietuvą.

Nemenčinės vaikų darželio
auklėtojos metodininkės
N. Jakovenko,
 D. Jucevičienė

 

Shadow up