kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Gyventojų vakcinavimas ir COVID-19 susirgimų statistika Vilniaus rajone

Vilniaus rajono centrinės poliklinikos balandžio 7 d. duomenimis, vyresnių kaip 65 metų amžiaus Vilniaus rajono gyventojų pasiskiepijo apie 6 tūkst., t. y. apie 30 proc.


Pagal švietimo įstaigų pateiktus sąrašus praėjusią savaitę pradėtas ir kitą savaitę bus baigtas švietimo įstaigų darbuotojų bei abiturientų skiepijimas. Pirmu etapu, vasario mėnesį buvo skiepijami priešmokyklinio, ikimokyklinio ir pradinio ugdymo procese dalyvaujantys mokytojai bei darbuotojai – skiepytis atvyko 504 mokyklų ir darželių darbuotojų. Dabar siūloma skiepytis visiems likusiems švietimo įstaigų darbuotojams bei abiturientams. Šiuo metu norą skiepytis pareiškė dar 881 asmuo, jų tarpe – 162 abiturientai. Abiejų etapų metu bus paskiepyta apie 30 proc. visų mokyklų darbuotojų ir abiturientų. Šiame etape taip pat skiepijami ir neformalaus ugdymo mokyklų darbuotojai.

Lietuvos savivaldybių asociacija sukūrė socialinį klipą, kuriame švietimo įstaigų bendruomenė kviečiama vakcinuotis, kad mokyklos daugiau niekada neužsidarytų: https://www.facebook.com/SavivaldybiuAsociacija/posts/3017917111760975.

Vilniaus Valdorfo Žaliojoje mokykloje ir Vilniaus r. Bezdonių „Saulėtekio“ pagrindinėje mokykloje atnaujintas ugdymo procesas mišriu būdu. Norą grįžti prie ugdymo proceso mišriu būdu pareiškė dar penkios rajone veikiančios įstaigos – Vilniaus Atviroji Valdorfo mokykla, Riešės gimnazija, Eitminiškių gimnazija su pradinio ugdymo skyriumi Ažulaukėje, Vilniaus r. Nemenčinės Gedimino gimnazija ir Vilniaus r. Buivydiškių pagrindinė mokykla.

Taip pat šią savaitę baigiamas pageidavusių skiepytis 18-65 metų amžiaus asmenų, sergančių lėtinėmis ligomis, skiepijimas. Šios prioritetinės grupės asmenų bus paskiepyta apie 20 proc.

„Tenka apgailestauti, kad Vilniaus rajono gyventojai kol kas į vakcinaciją žiūri labai atsargiai ir skiepytis vengia“, – pastebi Vilniaus rajono centrinės poliklinikos gydytoja Elena Mirinavičienė. Kolektyviniam imunitetui susiformuoti, kai virusas aplinkoje neturės galimybės sparčiai plisti, reikalinga turėti 75-80 proc. imunizuotos visuomenės narių.

Siekiant greitesnio gyventojų skiepijimo, šį šeštadienį, balandžio 10 d., Vilniaus rajono centrinė poliklinika organizuoja vakcinacijos dieną. Iš anksto užsiregistravusieji pacientai, priklausantys prioritetinėms grupėms: senjorai virš 65 m., asmenys sergantys lėtinėmis ligomis (širdies, kraujagyslių, plaučių, kepenų ir kt.), asmenys turintys nutukimą (KMI virš 35), asmenys sergantys onkologinėmis ligomis, asmenys sergantys cukriniu diabetu, bus skiepijami jų pačių pasirinkta „Comirnaty“ (gamintojas Pfizer-BioNtech) arba „Vaxzevria“ (buvusi „AstraZeneca“) vakcina.

Registruotis vakcinacijai kviečiami tik Vilniaus rajono centrinės poliklinikos, prie poliklinikos veikiančių ambulatorijų ir BPG kabinetų pacientai. Plačiau apie tai: /go.php/lit/IMG/12301.

Kitą savaitę planuojama kviesti skiepytis kitą prioritetinę grupę – pareigūnus, kuriems tarnybinės veiklos metu yra didelė tikimybė užsikrėsti COVID-19. Bus skiepijami policijos, priešgaisrinės ir gelbėjimo tarnybos, Valstybės sienos apsaugos tarnybos, kelių policijos ir kitų, vykdančių gyvybiškai svarbias valstybės funkcijas tarnybų darbuotojai. Pareigūnų skiepijimas bus organizuojamas srautais.

Taip pat pradėta rinkti informacija apie Vilniaus rajone veikiančias stambias pramonės įmones ar organizacijos, kuriose dirba ne mažiau kaip 100 darbuotojų, kurių darbuotojai gali būti paskiepyti prioriteto tvarka. Pažymėtina, kad pirmenybė taikoma toms įmonėms, kuriose buvo fiksuojami COVID-19 židiniai. Pirmiausia įstaigų vadovas turėtų susisiekti su savivaldybės vakcinavimo koordinatoriumi ir pateikti norinčių skiepytis darbuotojų sąrašą ir pasirinktos vakcinos pavadinimą. Įmonių darbuotojai gali rinktis bet kurią vakciną, tačiau šiuo metu greičiau bus vakcinuoti asmenys, norintys skiepytis „Vaxrevria“ vakcina. „Comirnaty“ ar „Moderna“ vakcinų gali tekti luktelti dėl jau susidariusios laukiančiųjų eilės. Kartu su vakcinavimo centru suderinamas vakcinavimo data ir laikas. Primename, kad vakcinavimas yra nemokamas ir vyksta laisva valia.

Vilniaus rajono gyventojai persigalvoję ir vis dėl to nusprendę skiepytis, tokią galimybę turi. Apie pageidavimą pasiskiepyti praneškite savo šeimos gydytojui, kuris suteiks informaciją apie galimybę skiepytis vieno ar kito gamintojo vakcina. Daugiau informacijos apie vakcinacijos procesą galite gauti savo gydymo įstaigoje.

VšĮ Vilniaus rajono centrinė poliklinika: tel. (8 5) 247 0027, darbo dienomis nuo 7.00 iki 19.00 val.

Ambulatorijų ir BPG kabinetų kontaktus rasite čia: https://www.vrcp.lt/ambulatorijos ir https://www.vrcp.lt/bpg-kabinetai.

Nemenčinės poliklinika: tel. +370 600 38 885.

Vakcinacija vyksta pagal Sveikatos apsaugos ministro patvirtintą prioritetinių asmenų grupių sąrašą ir eiliškumą (Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2020 m. gruodžio 23 d. įsakymas Nr. V-3006 „Dėl skiepijimo valstybės biudžeto lėšomis įsigyjama COVID-19 ligos (koronaviruso infekcija) vakcina prioritetinių gyventojų grupių nustatymo“ su vėlesniais pakeitimais).

 

COVID-19 situacija Vilniaus rajone

Remiantis Lietuvos statistikos departamento skelbiama informacija apie COVID-19 situaciją, Vilniaus rajone balandžio 7 d. duomenimis iš viso COVID-19 liga serga 928 asmenys. Per praėjusią parą Vilniaus rajone patvirtinti 84 nauji atvejai.

Sergamumas koronaviruso infekcija Vilniaus rajone per pastarąsias 14 kalendorinių dienų siekia 887 nustatytus koronaviruso atvejus 100 tūkst. gyventojų. Per pastarąsias 7 dienas iš 3 082 testuotų Vilniaus rajono gyventojų – 17,3 proc. rezultatas teigiamas. Per paskutinę parą nuo COVID-19 ligos mirčių nefiksuojama, iš viso tiesiogiai nuo COVID-19 mirė 101 Vilniaus rajono gyventojas.

Vertinant savaitės duomenis pagal seniūnijas, daugiausia per pastarąsias 7 dienas naujų COVID-19 atvejų fiksuojama Avižienių, Mickūnų, Nemėžio, Zujūnų, Riešės seniūnijose.

Vilniaus rajone iš viso pirmu COVID-19 skiepu paskiepyta 9 672 asmenų – tai sudaro 9,48 proc. visų Vilniaus rajono gyventojų. Pilnai vakcinuotas 4 371 asmuo, tai sudaro 4,28 proc. visų Vilniaus rajono gyventojų.

COVID-19 situacija ir pandemijos pasekmių duomenys skelbiami kiekvieną parą – https://koronastop.lrv.lt/lt/


Apžvalga: 


Tyrimai:


Vakcinavimas I doze:


Vakcinavimas II doze:


Informacija parengta remiantis
Vilniaus rajono centrinės poliklinikos,
Lietuvos statistikos departamento skelbiamais duomenimis
Iliustracijos
https://koronastop.lrv.lt
A
sociatyvi nuotr. unsplash.com

Shadow up