kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Galutinis Comenius daugiašalės mokyklų partnerystės projekto „Gyvenk, mokykis, dirbk“ susitikimas Rumunijoje

                 

 2013m. gegužės 13-18 dienomis Rumunijos mieste  Falticeni vyko paskutinis dvejus metus trukusio Comenius projekto „Live, Learn, Work“ susitikimas. Vilniaus r. Nemenčinės Gedimino gimnazijai atstovavo projekto koordinatorės anglų kalbos mokytojos metodininkės I.Stankevičienė ir E. Baliukevič, anglų kalbos mokytoja metodininkė R. Malakauskienė, kūno kultūros mokytojas A. Pračkaila ir 3 gimnazistai. Šio susitikimo metu projekto dalyviai turėjo paskutinę labai svarbią užduotį - pristatyti bendruomenei dvejų metų trukmės partnerystės galutinius  produktus: knygą ‚,Advisor for young European“, projekto laikraštį, lankstinuką su patarimais ruošiantis  darbo interviu ir DVD su vaizdo medžiaga iš projekto vizitų.


Nors tai buvo paskutinis projekto dalyvių susitikimas, liūdėti bei nuobodžiauti nė vienam neteko. Šis susitikimas iš kitų išsiskyrė tuo, jog vyko  visame  pasaulyje puikiai žinomame, o  Rumunijai ir Ukrainai  kultūrine prasme ypatingai svarbiame regione - Bukovinoje.  Dalyvius sužavėjo šios srities spalvingas kraštovaizdis, kvapą gniaužianti kalnų didybė, vieni seniausių ir unikaliausių vienuolynų, saugomų UNESCO (Sucevița Monastery, Moldovița Monastery, Voroneț Monastery), originalūs rumunų tautiniai rūbai bei juos puošiantys raštai, kruopščiausių molio lipdytojų darbai iš tik Rumunų darbams būdingo juodojo molio, aplankyta skiriamuoju Rumunijos ženklu tapusi šiuolaikinė Drakulos pilis. Didžiausią įspūdį besisvečiuojantiems paliko vietinių Rumunų svetingumas, paslaugumas ir draugiškumas.

    Laisvalaikio metu  susitikimo šeimininkai supažindino naujuosius draugus su gimtuoju Felticeni miesteliu, aprodė jo apylinkes, kartu aplankėme žymiausius miesto muziejus ir kitas lankytinas vietas. Be to, visiems dalyviams buvo surengta tradiciška rumuniška vakaronė, jos metu kiekviena šalis pristatė po savo dainą ir šokį, o vėliau ir pamokė jį šokti. Labai įdomūs ir neįprasti atvykėliams pasirodė žaidimai, kuriuos rumunai žaidžia per susibūrimus, priėmimus ar šventes.  Prie puodelio tradicinės rumuniškos kavos aptarėme savo ateities planus, studijas, jų galimybes gimtosiose šalyse bei būdus toliau palaikyti ryšį ir draugystę.                                 

Nuostabi savaitė Rumunijoje užbaigė dvejų metų trukmės projektą, kurio metu išmokome dirbti kolektyve, sustiprinome bendravimo užsienio kalbomis įgūdžius. Pirmaisiais metais pasidalinome kultūros vertybėmis, susipažinome su partnerių šalių tradicijomis ir papročiais, bendravome su jaunais žmonėmis užsienyje. Tai padėjo stiprinti kultūrinę ir socialinę sąveiką. Antraisiais metais susipažinome su įvairiomis profesijoms, išmokome būti atviri ir tolerantiški pokyčiams. Paskutinio susitikimo metu įvertinome projekto dvejų metų įdirbį.

Nuoširdžiai dėkojame Mokymosi visą gyvenimą programai, kurios dėka šis projektas ir buvo įgyvendintas. Kaip šios programos ir projekto dalyviai, esame patenkinti galutiniais rezultatais ir siūlome apsiginkluoti darbščiu ir kūrybingu kolektyvu, kantrybe ir nerti į šios programos europiečiams atveriamus plačiuosius vandenis. Juk gyvename vieną kartą, o mūsų visų  mokytojas  - gyvenimas -  suteikia mums galimybę laimingai GYVENTI, MOKYTIS IR DIRBTI.

 Straipsnis atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Švietimo mainų paramos fondas ir Europos Komisija negali būti laikomi atsakingais už bet kokį straipsnyje pateikiamos informacijos naudojimą.

 

 Vilniaus r. Nemenčinės Gedimino gimnazijos įgyvendinamas
                                                        Comenius daugiašalės mokyklų partnerystės projektas
                                                                    „Gyvenk - mokykis – dirbk“.
                                             Straipsnio autorė, partnerystės projekto dalyvė
                        III G kl. mokinė Brigita Biekšaitė

 

                  

Shadow up