kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Savivaldybė kviečia verslo subjektus pasirašyti Geros verslo praktikos, įvedant eurą, memorandumą

Š.m. rugpjūčio 18 d. Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius, finansų ministras Rimantas Šadžius, ūkio viceministrė Rasa Noreikienė kartu su Lietuvos verslo asociacijomis, Lietuvos savivaldybėmis, tarp jų ir Vilniaus rajono savivaldybe, ir didžiųjų įmonių vadovais Lietuvos Respublikos Vyriausybės rūmuose pasirašė Geros verslo praktikos, įvedant eurą, memorandumą. Prisijungę prie memorandumo savanoriškai įsipareigojo užtikrinti sąžiningą kainų litais perskaičiavimą į eurus ir nesinaudoti euro įvedimu kaip pretekstu didinti prekių ir paslaugų kainas.


Verslo subjektai kviečiami prisijungti prie memorandumo iki š.m. gruodžio 31 d. Prisijungti galima elektroniniu būdu www.euro.lt svetainėje arba užpildžius popierinę paraišką ir ją pateikus Ūkio ministerijai, savivaldybės administracijai ar seniūnijoms, viešosioms įstaigoms („Versli Lietuva“, verslo inkubatoriams, turizmo ir verslo informaciniams centrams), nevyriausybinių organizacijų atstovams. Patikrinus paraiškoje pateiktus duomenis, subjektas bus įtrauktas į prisijungusiųjų prie memorandumo sąrašą.

Pasirašiusieji memorandumą įgis teisę naudotis specialiu logotipu pranešančiu, kad šioje įmonėje kainos į eurus perskaičiuotos sąžiningai, ir juo galės pažymėti prekybos ir paslaugų teikimo vietas, naudoti jį prekių ir paslaugų reklamoje, visuomenės informavimo priemonėse, viešuose renginiuose ir oficialiuose dokumentuose.

Jei įmonė neteisingai keis kainas į eurus, ji bus nubausta bauda pagal Euro įvedimo įstatymą ir neteks teisės naudotis logotipu. Pažeidus įstatymą perskaičiuojant kainas baudžiama nuo įspėjimo (pirmas pažeidimas) iki 1–10 tūkst. Lt bauda. Be to, visuomenė bus informuojama apie verslo atstovus, pažeidusius memorandumo nuostatas, kas neabejotinai neigiamai paveiktų tokio verslininko reputaciją ir jis netektų konkurencinio pranašumo.

Daugiau informacijos apie memorandumą ir prisijungimą prie jo:

Tel. 8 706 64 852, 8 706 64756 bei http://www.euro.lt/lt/apie-euro-ivedima-lietuvoje/geros-verslo-praktikos--ivedant-eura--memorandumas/

Informaciją taip pat teikia UAB "Idea prima" tel. 852 610555

Prisijungimo prie Geros verslo praktikos, įvedant eurą, memorandumo ir jo logotipo naudojimo tvarkos aprašas

Parengta pagal LR Ūkio ministerijos informaciją

Shadow up