kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Vilniaus rajone 100 metų jubiliejų atšventė dar viena gyventoja

Kovo 7 dieną Vilkiškių kaimo (Bezdonių sen.) gyventojai Janinai Danilovai sukako 100 metų. Šiandien, jubiliatę su gražia sukaktimi pasveikinti atvyko Vilniaus rajono savivaldybės merė Marija Rekst, Bezdonių seniūnijos seniūnas Michal Jančevski, vyresnioji soc. darbo organizatorė Beata Kučinskienė ir VSDFV Vilniaus skyriaus 4-ojo pensijų skyriaus vedėja Regina Borkovska. Svečius pasitiko jubiliatės dukra, kuri vėliau trumpai papasakojo ilgaamžės gyvenimo vingius bei džiaugsmus.


Gražios šventės proga nuoširdžius sveikinimo žodžius ilgaamžei tarė merė, kuri linkėdama Dievo palaimos, geros sveikatos ir šviesių gyvenimo metų įteikė jubiliatei padėkos raštą, dovaną ir puokštę gėlių. Šiems linkėjimams pritarė ir kiti susirinkusieji svečiai.

1914 metų kovo 7 d. keturių vaikų šeimoje gimusi Janina, Bezdonių seniūnijoje pragyveno nors nelengvą, bet ilgą savo gyvenimą. Ištekėjo už rusų armijos karininko, su kuriuo susilaukė, gerai išauklėjo ir užaugino dukterį Heleną ir sūnų Vladislovą. Šeima turėjo savo mažą ūkį, gyvulių, reikėjo daug ir sunkiai dirbti. Staiga tapus našlei, kai 64 metų vyras mirė, moteris nepalūžo ir iki 93 metų savarankiškai galėjo savimi pasirūpinti. Tačiau po sunkios klubo traumos ir susilpnėjus sveikatai, tapo nedarbinga. Šiandien senolė gyvena dukters Helenos namuose, kur yra globojama, prižiūrima ir mylima. Garbingo amžiaus močiutė džiaugiasi savo 3 anūkais ir 2 proanūkėmis.

Janina visada buvo rami, tvarkinga, geros širdies ir stiprios dvasios moteris, su visais rūpesčiais įpratusi tvarkytis savarankiškai. Pasak dukters, ilgaamžiškumą šimtametė Janina galėjo paveldėti iš savo močiutės, kuri sulaukė 103 metų. 

Linkime jubiliatei sveikatos, stiprybės, artimųjų meilės ir džiaugsmingų gyvenimo metų.

Shadow up