kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Sveikiname 100 metų jubiliejų minintį Sužionių seniūnijos gyventoją Česlavą Ingelevič

Sužionių seniūnijos gyventojas Česlav Ingelevič, gegužės 28 d., mylimos žmonos, sūnaus ir anūkų apsuptyje minėjo 100 metų jubiliejų. Šią dieną šimtametį aplankė bei stiprios sveikatos, nuoširdžios artimųjų meilės, šilumos ir rūpesčio, savo bei Vilniaus rajono savivaldybės merės Marijos Rekst vardu, linkėjo Tarybos nariai Stanislav Adamaitis ir Zigmont Ždanovič, Sužionių seniūnas Tadeuš Aliancevič ir Sužionių seniūnijos socialinio darbo organizatorė Justyna Giedris. Gražios ir ypatingos sukakties proga jubiliatui įteiktas padėkos raštas, saldi dovana bei gėlių puokštė.


Lygiai prieš šimtmetį, 1921 m. gegužės 28 d., Sužionių seniūnijos Skirlėnų kaime Piotro ir Emilijos Ingelevičių šeimoje gimė Česlav Ingelevič. Berniukas augo gausioje 5 vaikų šeimoje ir savo vaikystę prisimena linksmą, su daug vaikiškų pokštų, žaidimų ir, be abejo, sunkaus darbo savo tėvų laikomame ūkyje. Iš gausaus būrio seserų ir brolių, gyva yra likusi tik Česlavo sesuo Liongina, su kuria jubiliatas palaiko ryšius, o susitikęs su nostalgija prisimena vaikystės išdaigas. Taip pat jubiliatas prisimena dar vaikystėje iš tėvo išmoktą amatą – batsiuvystę, kurios išmoko visi Ingelevič šeimos vyrai.

1958-aisiais Česlav susituokė su žmona Zofija, kuri irgi gali pasigirti ilgaamžiškumu – Ponia Zofija šiemet minėjo 90-ties metų jubiliejų. Jaunavedžiai įsikūrę Skirlėnų kaime, čia pat laimingai gyvena ir šiandien. Šeima susilaukė dviejų vaikų – sūnaus Zbignevo ir dukros Teresos, kurios neteko jauno amžiaus.

Kaip ir daugelis anų laikų žmonių, Česlav su žmona laikė savo ūkį, augino gyvulius bei dirbo statybininku Danilavos tarybinime ūkyje.

Šį ypatingą savo jubiliejų vyras sutinka puikiai nusiteikęs, su šypsena veide, nors ir turi problemų su sveikata: sunkiai prigirdi, mažai kalba, tačiau kaip teigia šeimos nariai – senolis labiausiai nemėgsta skųstis ir iki šių dienų yra labai savarankiškas – drąsiai vaikšto po namus, pats pavalgo, gali savarankiškai savimi pasirūpinti. Šiuo metu jubiliatu ir jo žmona rūpinasi šalia gyvenantis sūnus Zbignev su žmona Halina.

Šiandien garbingą sukaktį minintis jubiliatas džiaugiasi ir didžiuojasi savo trimis anūkais: Andžejumi, Janušu ir Ana, kurie suradę laisvo laiko skuba pasidžiaugti ir nudžiuginti senolius savo draugija.


Shadow up