kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Vokietijos bendrovė „Homanit“ ketina investuoti Vilniaus rajone

Šiandien, lapkričio 16 d., įvyko nuotolinis susitikimas su įmonės, ketinančios investuoti Vilniaus rajone „Homanit“ ir VšĮ „Investuok Lietuvoje“ atstovais. Susitikimo metu savivaldybės atstovams buvo pristatyti „Homanit“ investicijų planai Pagiriuose, aptartas preliminarus darbų grafikas ir reikalingos atlikti procedūros.


Nuotoliniame susitikime dalyvavo Vilniaus rajono savivaldybės merė Marija Rekst, administracijos direktorė Liucina Kotlovska, administracijos direktoriaus pavaduotojas Rimantas Gerdvilis, Architektūros ir teritorijos planavimo skyriaus vedėjo pavaduotoja, l. e. vedėjo pareigas Audronė Ercmonaitė, Statybos skyriaus vedėjo pavaduotojas Jurijus Jelinskis, „Homanit Holding“ vadovas Fritz Homann, „Homanit Lietuva“ direktorius Andrius Ostrauskas ir VšĮ „Investuok Lietuvoje“ atstovai.

„Homanit Lietuva“ direktorius Andriaus Ostrausko teigimu, jeigu viskas vyks pagal numatytą planą, gamykla Pagiriuose turėtų pradėti veiklą 2022 metų antroje pusėje. Šiuo metu intensyviai ruošiamasi gamyklos projektavimo darbams. Vėliau seks poveikio aplinkai vertinimas. Statybos bus pradėtos iš karto pasibaigus visoms procedūroms, gavus reikiamus leidimus.

Susitikimo metu administracijos direktorė Liucina Kotlovska akcentavo tikslinės ir savalaikės komunikacijos su vietos bendruomene svarbą. „Projektas yra pradinėje stadijoje ir tikslių atsakymų į daugumą klausimų dar nėra. Vis dėlto, prašome Jūsų teikti kuo įmanoma daugiau informacijos visuomenei apie planuojamą veiklą, apie investicijų pobūdį, grafikus. Vietos gyventojai turi būti gerai informuoti ir įtraukti į procesą“, ˗ sakė L. Kotlovska.

Susitikimo pabaigoje merė M. Rekst pasidžiaugė, kad Vilniaus rajone atsiras toks svarbus ir modernus verslo objektas, kursiantis darbo vietas ir gerinsiantis regiono ekonominius rodiklius, tačiau pažymėjo, jog savivaldybė yra suinteresuota, kad teritorijų naudojimo ir veiklos joje plėtojimo procesai vyktų sklandžiai, todėl labai svarbu, kad tarp statytojo ir suinteresuotos bendruomenės vyktų diskusijos net pačioje pradinėje stadijoje. Turi būti suderinti visuomenės ir juridinių asmenų interesai dėl teritorijos naudojimo ir veiklos joje plėtojimo galimybių.

Bendrovė „Homanit“ Pagirių kaime įsigijo 77 ha sklypą, kuriame artimiausiu metu pradės medžio plaušų plokščių gamyklos projektavimo darbus. Tai bus ketvirtoji „Homanit“ gamykla, kurioje gaminamos vidutinio (MDF) ir didelio (HDF) tankio medžio plaušų plokštės stambiems baldų, durų ir grindų dangos gamintojams. Planuojama, kad gamykla Lietuvoje savo veiklą pradės 2022 m.


Parengta pagal VRSA ir homanit.org informaciją
Nuotr. homanit.org

Shadow up