*alt_site_homepage_image*

Turiningas vaikų vasaros poilsis Vilniaus rajone

decoration

Vilniaus rajone jau startavo ilgai lauktos vaikų vasaros stovyklos, kurios dovanoja vaikams naujų atradimų, staigmenų, nuostabių akimirkų ir nepamirštamų įspūdžių. Vilniaus rajono savivaldybė, siekdama užtikrinti vaikams turiningą ir įdomų užimtumą saulėtomis vasaros dienomis, vaikų vasaros poilsio programoms vykdyti šiemet skyrė virš 25 tūkst. Eur.

Savivaldybė šiemet prisidės prie 44 dieninių, turistinių ir išvažiuojamųjų stovyklų finansavimo, kurių siūlomomis įvairiomis užimtumo programomis galės pasinaudoti beveik 1 tūkst. mokinių. Šiais metais mokinių vasaros poilsį organizuoja įvairios Vilniaus rajono švietimo įstaigos, kultūros ir socialinių paslaugų įstaigos, asociacijos ir viešosios įstaigos.

Praeitais metais Vilniaus rajono savivaldybė vaikų vasaros poilsio programoms vykdyti skyrė virš 22 tūkst. Eur, taip prisidedama prie 38 vaikų stovyklų organizavimo.

Kviečiame pasižvalgyti po nuotraukų galeriją, kurioje užfiksuotos nuostabios vaikų vasaros stovyklų akimirkos!

Informacija bus nuolat pildoma


Finišavo Vilniaus rajono savivaldybės sporto mokyklos mokinių vasaros poilsio programos projektas „Aktyvi vasara“

Šių metų birželio – liepos mėnesiais Vilniaus rajono savivaldybės sporto mokyklos lengvosios atletikos, futbolo ir biatlono grupių auklėtiniai dalyvavo mokinių vasaros poilsio programoje „Aktyvi vasara“. 

Pirmoji stovykla vyko birželio 22 – liepos 2 dienomis Nemenčinėje, kurioje dalyvavo 36 mokiniai iš Nemenčinės Gedimino ir K. Parčevskio gimnazijų, Bezdonių J. Slovackio ir Buivydžių T. Konvickio gimnazijų. Stovyklos metu  futbolo treniruotės vyko gimnazijos stadione, lengvosios atletikos atstovai treniravosi prie mokyklos esančiame miške ir stadione, biatlonininkai treniruotes vykdė šaudykloje: važinėjo riedslidėmis naujoje 1,5 km asfaltuotoje trasoje prie šaudyklos ir kelyje Nemenčinė – Sužionys, dviračiais išmėgino MTB „Wilia“ maratono trasą Nemenčinės miškuose. Po treniruočių visi rinkosi prie Gėlos ežero paplaukioti, pažaisti sporto žaidimus. 

Projekto „Aktyvi vasara“ antro etapo metu liepos 7-9 dienomis biatlonininkai treniravosi Šventojoje. Stovyklos metu važinėjome riedslidėmis, bėgiojome, po treniruočių žaidėme pliažo tinklinį, maudėmės juroje. Stovyklos metu aplankėme pramogų parką ir ragavome picą. Treniruotės Šventojoje buvo paskutinis pasirengimo etapas prieš Lietuvos taurės 1 etapo riedslidėmis varžybas Anykščiuose. 

Šeštadienį anksti ryte biatlono šaudykloje Nemenčinėje padarėme paskutinę treniruotę riedslidėmis prieš sprinto varžybas Anykščiuose. Nemenčinės biatlonininkai gerai pasirengė startams Lietuvos riedslidžių taurės I etapo varžyboms, kurios vyko liepos 11 d. 

Milena Bernatovič, Emilija Mincevič ir Daniel Buchovski užėmė 1 vietas, Lukaš Mincevič, Mila Senkevič ir Alan Kašperov iškovojo sidabro medalius, Damian Rynkevič užėmė 3 vietą.   

Turiningai praleisti vasarą ir gerai pasirengti varžyboms būtų neįmanoma be vaikų socializacijos programos „Aktyvi vasara“, kurią finansavo Vilniaus rajono savivaldybė. 

Vilniaus rajono savivaldybės sporto mokyklos direktorius
Marijan Kačanovski


Pirmoji vasaros stovykla Rudausių kaime „JAUNI, GUDRŪS, IŠMINTINGI!”

Birželio 28-tą – liepos 2-trą dienomis Rudausių kaime vyko stovykla „JAUNI, GUDRŪS, IŠMINTINGI!“ 1-5 klasių vaikams. Stovyklą suorganizavo Vilniaus r. Rudausių daugiafunkcio centro koordinatorė Dorota Šaripa ir Vilniaus rajono savivaldybės Centrines bibliotekos Rudausių struktūrinio padalinio bibliotekininkė Gražina Lapūnienė. Stovyklą finansavo Vilniaus rajono savivaldybė.

Nuo formalumų iki kūrybiškumo antplūdžio

Pirmos dienos pradžioje visi – vadovai ir stovyklautojai – susipažino. Tai įvykdyti dalyviams padėjo integraciniai žaidimai. Jų metų visi prisistatė, energingai pajudėjo ir net prisiminė abėcėlę! Toliau sekė susipažinimas su taisyklėmis. Stovyklautojai buvo suskirstyti į tris grupes, kurioms pavadinimus išsirinko patys - „Stovyklos draugai“, „Saulė“ ir „Fiksiki“. Grupėse jie turėjo aptarti ir nupiešti elgesio taisykles stovyklos metu. Ir kiekviena grupė susitvarkė su šia užduotimi kuo puikiausiai! Išrinkti vadovai trumpai pristatė tai, ką nupiešė. Po pirmos užduoties sekė daug linksmesnė – eilėraščių iliustravimas. Nežiūrėdami jie traukė surimuotus tekstus vasaros tema ir, pasiėmę spalvinimo priemones, užpildė baltus lapus. Užduoties metu vaikai pasitelkė kūrybiškumą ir kalbų žinias, mat eilėraščiai buvo lietuvių, lenkų, kalbomis. Buvo praėjusi ne viena valanda po užsiėmimų pradžios, todėl atėjo metas šiek tiek stovyklautojams pailsėti. Tą jie padarė klausydami savanorės Agatos pristatymą apie skaitymo iššūkį „Vasara su knyga“. Pristatymo metu jie buvo supažindinti su iššūkio taisyklėmis, knygų, kurias reikia perskaityti, kategorijomis, prizais bei vaikų autoriais. O po pristatymo sekė dar vienas žaidimas – šį kartą orientacinis. Vaikai turėjo grupėse įminti mįsles ir ieškoti užuominas bei atlikinėti įvairias užduotis. Žaidimo pabaigoje kiekvieno laukė prizas – ledai. Štai tokia gaivia ir vasariška nata baigėsi mūsų pirmoji diena.

Aktyvaus judėjimo dozė

Antrosios dienos nuotykiai prasidėjo nuo Nemenčinės sporto mokyklos, iš kur stovyklautojai važiavo dviračiais iki pat Gėlos ežero. Prie ežero laukė gaivus oras ir pavėsis – pats tas po sporto. Čia visų laukė linksmos maudynės, kuriomis vaikai liko patenkinti, ant laužo keptos dešrelės bei įvairūs sporto žaidimai. Komandoms buvo surengtos estafetės ir kvadrato varžybos, stovyklautojai galėjo pasisupti ant sūpynių, pasivažinėti dviračiu arba žaisti badmintoną. Einant dienai į pabaigą, visi susirinko ant smėlio dėlioti mandalas. Ši veikla buvo atpalaiduojanti ir, tikint vaikų žodžiais, labai įdomi. Po įspūdžių pilnos dienos visi grįžome dviračiais atgal prie sporto mokyklos, kur mus pasitiko autobusas.

Artimesnis žvilgsnis į Lietuvos sostinę

Trečią stovyklavimo dieną stovyklautojai lankėsi Vilniuje. Pirmoji stotelė – ekskursinis autobusas, kuris vežiojo po populiariausias ir gražiausias sostinės vietas. Šį pasivažinėjimą lydėjo pasakojimai apie tas vietoves. Pro langus galėjome stebėti Vilniaus senamiestį, verslo rajoną, įvairias skulptūras ir įdomius architektūrinius pastatus. Vėliau stovyklautojai nužingsniavo prie katedros, kur juos pasitiko gidė Janina Tomaševska. Ji noriai aprodė įdomiausias Vilniaus vietas, o kiekvieną iš jų lydėjo savo pasakojimais. Stovyklautojai aplankė Šv. Kazimiero koplyčioje, kuri puošniausia sostinės arkikatedroje, išgirdo dvi legendas apie Šv. Onos bažnyčią, sužinojo apie Užupio respublikos konstituciją, prasiėjo siauriausioje Vilniaus gatvėje, savo akimis pamatė prezidentūrą, užsuko į nuolat veikiančią galeriją po atviru dangumi Literatų gatvėje bei pakilo į Gedimino kalną. Užlipę į bokšto viršūnę vaikai grožėjosi matomu vaizdu ir atpažinę aplankytas vietas jas aptarinėjo. Kaip reikiant pažinus Vilnių ir dienai einant į pabaigą dar aplankėme Bernardinų sodą. Ten upelyje pamirkėme kojas ir atgavę jėgas vaikai nubėgo dūkti į žaidimo aikštelę. Tokia linksma gaida ir baigėsi mūsų trečioji diena.

Žiupsnelis sporto ir meno

Ketvirtos dienos pirma pusė buvo skirta sportui. Iš pat ryto poilsiautojai nuvažiavo į Nemenčinės stadioną kur vyko įvairios estafetės ir sporto varžybos. Su savo užduotimis prie darbuotojų komandos prisijungė ir Radoslav Aleksandrov – Nemenčinės sporto mokyklos darbuotojas. Visi kartu paruošė įvairiausių užduočių varžyboms. Toliau vaikai savo komandose stengėsi kuo geriau ir kuo greičiau viską atlikti. Ir jiems sekėsi kuo puikiausiai! Visi gavo medalius. Po jų įteikimo nuvyko į Nemenčinės vaikų darželį. Ten likusią dienos dalį praleido kūrybingoje atmosferoje. „Šaripok tapytas dekoras“ įkūrėja Agnieška Kliukovska pravedė pamoką apie tai, kaip reikia tapyti ant marškinėlių. Po jos instruktažo kiekvienas pasiėmėme teptukus ir puolėme dekoruoti kiekvienas savo maikutę. Stovyklautojai pasitelkė savo kūrybiškumą ir buvusios vienodos maikutės tapo visiškai skirtingos. Dieną užbaigė prie Nemenčinės upelio, kur užsuko atsigaivinti ir paskanauti ledų porcija.

Įspūdžių ugnikalnis

Paskutiniąją – penktą – dieną stovykloje praleido Vilniaus r. Rudausių daugiafunkciame centre. Pirmoji šios dienos veikla – apyrankių pynimas. Vaikai įsijautę į procesą bandė kuo dailiau sukurti sau prisiminimą iš šios stovyklos. Šio pynimo meno juos išmokė savanorė Agata ir Kamila. Kai kuriems taip patiko šis užsiėmimas, kad net laisvo laiko metu supynė dovanas savo tėvams, sesei ar broliui! Po pietų prie visų prisijungė choreografė Laura Tuomaitė-Stanislovaitienė, kuri supažindino vaikus su įvairiais šokio žanrais, jų atlikimais, šokių epochų vystimu bei keliais žymiais asmenimis, kurie paliko gilią žymę šokių istorijoje. Išbandę įvairius stilius vaikai kartu su Laura žaidė įvairiausius žaidimus. Po intensyvaus judėjimo stovyklautojai gavo paskutinę užduotį – jie turėjo sukurti pasirodymą savo grupėse apie stovyklos paliktus įspūdžius. Dvi komandos piešė plakatus, kuriose pavaizdavo geriausias akimirkas, o viena komanda sukūrė šokį, kuriuo perdavė savo patirtas emocijas. Galiausiai visi užsidėjo nutapytas maikutes ir sušoko atsisveikinimo šokį.

Organizatoriai dėkoja stovyklos „JAUNI, GUDRŪS, IŠMINTINGI!“ remėjams: Vilniaus r. Nemenčinės vaikų darželiui, Vilniaus r. Nemenčinės seniūnijai, Vilniaus rajono savivaldybės Centrinei bibliotekai Rudausių struktūriniam padaliniui,  I. Michalkinos PĮ, „Šaripok tapytas dekoras“ įkūrėjai Agnieškai Kliukovskai, gidei Janinai Tomaševskai, Vilniaus Rajono Savivaldybės Sporto Mokyklai, Vilnvarsa VšĮ restoranui „Ponas Tadas“, choreografei Laurai Tuomaitei – Stanislovaitienei. Visi partneriai padėjo stovyklos organizavimui ir be jų nebūtų viskas taip puikiai pavykę.

Per penkias dienas stovyklautojai įrodė, kad kiekvienas jų yra jaunas, gudrus ir išmintingas! Taip pat kiekvienas jų prisirinko daugybę naujų įspūdžių į kraitį ir namo išėjo ne tuščiomis!

Straipsnio autorė: Savanorė Agata Liachovič


Vasaros dienos stovykla „Spindulėlis“  

Birželio 17–23 dienomis Sudervės Mariano Zdziechovskio pagrindinės mokyklos Rastinėnų pradinio ugdymo skyriuje vyko vasaros dienos stovykla „Spindulėlis“ specialiųjų poreikių mokiniams. 

Jau pirmoji užsiėmimų diena buvo labai įdomi, nes atvyko visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Renata Mozarska. Užsiėmimų metu ji stovyklautojams parodė, kaip tinkamai prižiūrėti žaizdas ir kaip jas tvarstyti. Mokiniai gavo dovanų. Su dovanomis ir naudinga pamoka atvyko ir Vilniaus rajono komisariato policijos pareigūnės Anželika Rakauskienė ir Liudmila Čeponienė. 

Psichologė ponia Dalia Žičkienė suorganizavo išvyką į Žirgyną. Taip pat stovyklautojai turėjo išvyką į Zooparką Vilniuje, kur susipažino su 90 gyvūnų rūšių. O popietę praleido kavinėje, ragaudami skanių ledų. 

Kitomis dienomis vaikai piešė, dainavo, darė mozaikas, turėjo edukacinį užsiėmimą „Piešimas ant marškinėlių“. Stovyklos uždarymo dieną, vaikai gavo padėkas ir dovanėlių, kurias įteikė l. e. direktoriaus pareigas ponia Renata Starenkienė. 

Sprendžiant iš vaikų pasisakymų, stovykla paliko daug teigiamų įspūdžių, kurių užteks visai vasarai. 

Stovyklos organizatoriai nuoširdžiai dėkoja Vilniaus rajono savivaldybės administracijai už stovyklos finansavimą, o „Civinskų žirgynui“ – už nemokamą edukaciją ir šiltą mūsų stovyklautojų priėmimą.

Vilniaus rajono Sudervės Mariano Zdziechovskio pagrindinės mokyklos socialinė pedagogė Agata Jačnik


Vaikų vasaros stovykla „Su saule, su vėju“

Birželio 16-25 dienomis Vilniaus r. Riešės šv. Faustinos Kovalskos pagrindinėje mokykloje buvo organizuota vaikų vasaros stovykla „Su saule, su vėju“, finansuota Vilniaus rajono savivaldybės lėšomis. Stovyklos metu mokiniai turiningai ir prasmingai leido laisvalaikį mokykloje ir už jos ribų. Stovyklautojai ne tik žaidė įvairius žaidimus, sportavo, piešė ant asfalto, atlikinėjo eksperimentus su dažais ir pienu, bet ir vyko į edukacines išvykas.

Mokiniai turėjo išvyką į Lazerių areną, kur galėjo išbandyti savo jėgas, budrumą, pastabumą, įvertinti komandinio darbo privalumus. Taip pat lankėsi kine, Bernardinų sode, aplankė Gedimino pilį.

Kiekvieną dieną buvo organizuojami įvairūs kūrybiniai užsiėmimai: „Smėlio pilis“, „Vasaros pieva“, „Jūros pasaulyje“, „Linksmieji veideliai“ ir kt.

Stovyklos metu vaikai pamatė daug naujo, įgijo įvairios patirties, patyrė daug teigiamų emocijų. Visos veiklos prisidėjo prie dalyvaujančių vaikų vertybių formavimo bei geresnio supančios aplinkos pažinimo.


Vasaros vaikų stovykla „Totorių bendruomenė – gyva istorija mene“ Vilniaus r. Pagirių meno mokykloje

Birželio 21-23 dienomis Vilniaus r. Pagirių meno mokyklos dailės skyriuje vyko vaikų vasaros stovykla. Trys dienos buvo prisotintos veiklos, įspūdžių, bendravimo ir kūrybos. Po ilgo nuotolinio mokymo, išsiilgę bendravimo ir kūrybos vaikai galėjo pagaliau susitikti ir piešti bei turiningai praleisti laiką kartu. Pirmąją stovyklos dieną,  „apsiginklavę“ dažais, pieštukais ir albumais vaikai ieškojo gražių medžių, krūmų ir gėlių, supančių mokyklos teritoriją, išrinko patinkantį peizažą ir perteikė jį eskizavimo technika spalvotais pieštukais. Peizažą tapė ant drobės,  mokėsi kūrybingai dirbti, pasirinkti palankią peizažo kompoziciją ir perteikti spalvas. 

Stovyklos metu jaunieji dailininkai turėjo galimybę  susipažinti su totorių kultūra nuvykę į Keturiasdešimt Totorių kaimą. Kaimo istorija siekia XIV amžių, kai Vytautas Didysis apgyvendino čia pirmuosius totorius. Kaime yra valstybės saugomų kultūros paveldo objektų – nacionalinės reikšmės archeologinis paminklas Keturiasdešimt Totorių kapinynas, regioninės reikšmės Keturiasdešimt Totorių kaimo senųjų kapinių kompleksas- senosios kapinės ir mečetė, kuriuos ekskursijos metu aplankė stovyklos dalyviai. Vaikai skanavo totorių nacionalinius patiekalus, pamatė totorių tautinius drabužius, o po ekskursijos įamžino savo įspūdžius. 

Kadangi dienos buvo labai karštos, ieškodami pavėsio ir kūrybinių idėjų įgyvendinimo, jaunieji dailininkai kartu su savo mokytoju Pavelu Bota ir mokytoja Svetlana Jalunina nutarė padailinti mokyklą. Mokyklos sienos papuoštos saule, gėlėmis ir drugeliais. 

Buvo smagu stebėti vaikų kūrybos procesą, džiaugtis jų šypsenomis, entuziazmu ir kūrybiniu polėkiu. 

 

Inf. Stovyklos organizatoriai


Dieninė vasaros poilsio stovykla „Aš, tu ir vasara kartu” 

Ankstų rytą, birželio 17 dieną Juodšilių šv. Uršulės Leduchovskos gimnazijoje prasidėjo dieninė vasaros poilsio stovykla „Aš, tu ir vasara kartu“, finansuota Vilniaus rajono savivaldybės lėšomis. Stovykloje, kuri truko 5 dienas, dalyvavo 17 vaikų. Stovyklos tikslas – ugdyti vaikų fizinį aktyvumą, bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžius bei propaguoti sveiką gyvenseną. Kiekvieną rytą vaikai buvo kviečiami į mankštas, energijai pažadinti bei gerai pasiruošti dienai. 

Stovykla prasidėjo nuo susipažinimo, kuriuo metu dalyviams buvo pristatoma stovyklos tvarka, taisyklės, aptariami higienos ir saugos klausimai. Atvykę į gimnaziją Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato  pareigūnai papasakojo  stovyklautojams apie saugų elgesį gatvėje ir poilsiaujant prie vandens telkinių, važiavimo dviračiu ir elektriniais paspirtukais taisykles, aptarė gatvėje tykančius pavojus ir visi kartu ieškojo būdų, kaip jų išvengti. Žygio metu po Juodšilių apylinkes vaikai turėjo galimybę išbandyti savo fizines jėgas, sužinoti naujų istorinių faktų, pamatyti anksčiau nematytus objektus. Lobio ieškojimas leido vaikams pajausti azartą, leido tobulinti orientavimosi erdvėje įgūdžius, suteikė galimybę bendradarbiauti. Grįžę į gimnaziją stovyklautojai dalyvavo mokymuose kaip suteikti pirmąją pagalbą įvykus įvairiems nelaimingiems atsitikimams, kuriuos vedė visuomenės sveikatos priežiūros specialistė. Taip pat vaikai dalyvavo edukacinėje veikloje „Švarių rankų šokis”, skirtoje ugdyti teisingus vaikų rankų higienos įpročius. 

Antrąją stovyklos dieną buvo organizuota ekskursija į žemaitukų veislės žirgų auginimo ūkį „Namelis prerijose“. Vaikai susipažino su žemaitukų ir kitų veislių žirgais, pajuto kaip smagu joti žirgu, galėjo pasivažinėti karieta, pabuvo gamtoje su žirgais ir išsivežė pačias geriausias emocijas. 

Pramogos vaikams patinka labiausiai, tad trečiąją stovyklos dieną buvo suorganizuota išvyka į  pramogų parką „Adventica“. Milžiniškoje, saugioje ir šiuolaikiškoje nuotykių, pramogų ir žaidimų aikštelėje vaikai atrado daugiau nei 10 įdomių pramogų: sūpynes, įvairių aukščių spalvotas čiuožynes, gigantišką batutą, pneumatinių oro šautuvų erdvę su minkštais kamuoliukais, dviejų takų nusileidimo padangomis čiuožyklą – kalną, labirintus. Tai buvo puiki proga išbandyti save – tikras judesio, šuolių ir pasilenkimų iššūkis. Vaikai, specialiai įrengtoje 80 metrų trasoje, galėjo pasivažinėti elektriniais automobiliukais. Kupini įspūdžių stovyklautojai grįžo į gimnaziją, kur jų laukė dalyvavimas užsiėmime „Seku, seku pasaką“. Vaikai kartu su gimnazijos bibliotekininke sugrįžo į pasakų šalį, buvo menamos mįslės, vyko viktorina, visi kartu žaidė ir keliavo iš vienos pasakos į kitą. 

Ketvirtąją stovyklos dieną, sustiprinę tarpusavio santykius ir bendravimą, vaikai vyko į Bernardinų sodą, kur sužinojo sodo istorija,  pamatė seniausią ąžuolą Vilniuje, augalų įvairovę, susipažino su jų fiziologija. Dalyvaujant aktyvioje edukacinėje programoje „Jaunasis gamtininkas“ reikėjo rasti įvairus augalus, atsiminti jų pavadinimus, taip buvo lavinta vaikų atmintis ir pastabumas. Pasibaigus užsiėmimui vaikai mėgavosi vasariškiausiu desertu – labai skaniais ledais. 

Paskutinę stovyklos dieną vyko talentų šou, kuriame kiekvienas galėjo atsiskleisti ir pademonstruoti savo talentą bei gebėjimus. Gimnazijos kieme vaikai spalvotomis kreidelėmis piešė ant asfalto tai, kas jiems labiausiai patiko stovykloje. Visų vaikučių piešiniai buvo spalvingi, linksmi ir nuoširdūs. Po to vykome į Vilnių, kur dalyvavome  muilo burbulų dirbtuvėse. Muilo burbulų gamyba džiugino visus dalyvius galimybe išmokti išpūsti neregėto dydžio muilo burbulus. 

Laikas stovykloje prabėgo labai greitai. Stovyklos metu dalyviai turėjo galimybę ne tik puikiai praleisti laiką dalyvaudami visose veiklose, bet taip pat ir patobulėti, aktyviai pailsėti. Lankstumas ir visų geranoriškumas suteikė puikią progą visiems pabendrauti ir užmegzti naujas draugystes. Stovykla patiko ir vaikams, ir tėveliams – daugelis jau klausinėjo apie kitų metų stovyklą. 



Stovyklos vadovė Danuta Žižnevskaja


Mokinių vasaros stovykla „Laimingi vaikai“ Rukainių gimnazijoje 

Po ilgo karantino mokinių vasaros stovykla – tai puikus pasirinkimas gerai praleisti laiką su bendraamžiais. Niekas negali atstoti vasaros stovyklos įspūdžių. Svarbiausia – nauji draugai, smagūs renginiai ir šilta vasariška tarpusavio atmosfera. 

Birželio 16-22 d. Vilniaus r. Rukainių gimnazijoje buvo organizuota mokinių vasaros stovykla „Laimingi vaikai“, finansuota Vilniaus  rajono savivaldybės lėšomis. Stovyklą organizavo socialinė pedagogė Jovita Bliznikė kartu su mokytojomis. Stovyklos tikslas – plėtoti mokinių socializacijos galimybes, skatinti mokinių turiningą laisvalaikį, sudarant galimybes mokinių saviraiškai, fiziniam aktyvumui, sveikai gyvensenai ir įvairiapusiam ugdymui. Vaikai buvo suskirstyti į dvi grupes: I grupė (atsakingos mokytojos E. Jaroš, I. Šalkovska, N. Balcevič), II grupė (atsakingos mokytojos K. Jeršova, D. Bojarovič, I. Jurevič). 

Š. m. stovykloje organizuojamoms veikloms ypatingas dėmesys buvo skiriamas stiprinti vaikų emocinę būseną, ryšį su bendraamžiais (bendravimo ir socialinius įgūdžius), kurie buvo orientuoti per įvairias neformaliojo vaikų švietimo veiklas. Labai svarbu palaikyti vaikų sveiką gyvenseną ir fizinį aktyvumą bei kuo daugiau veiklų organizuoti gryname ore. Kiekvieną dieną buvo organizuojami ne tik edukaciniai užsiėmimai vaikams, kūrybiniai darbeliai, sporto užsiėmimai,  įdomieji ir lavinamieji stalo žaidimai, bet ir organizuotos pažintinės išvykos. 

Pirmąją dieną stovyklautojai išklausė programos pristatymą, instruktažą, sukūrė stovyklos plakatą. Vaikai žaidė susipažinimo žaidimus, šoko, dainavo, piešė, darė kūrybinius darbelius. 

Antrąją dieną pradinukai dalyvavo edukaciniame užsiėmime „Žvakių liejimas“ V. Sirokomlės muziejuje. Užsiėmimo metu dalyviai sužinojo žvakės atsiradimo istoriją, susipažino su žvakėmis susijusiais  papročiais, žvakių liejimo technologijomis ir būdais. Stovyklautojai patys turėjo galimybę išlieti žvakę. Vėliau laukė šaunios vaišės: vaikai patys kepė dešreles ant laužo, vaišinosi, žaidė įvairius žaidimus, leido į orą muilo burbulus, dalijosi patirtais įspūdžiais. 

Trečioji stovyklos diena buvo skirta išvykai į Botanikos sodą. Vaikų laukė ekskursija po sodą. Vaikai pamatė žydinčius rododendrus ir Japonišką sodą, žydinčius bijūnus, irisus ir daug kitų, nuostabių augalų. Toliau vaikai turėjo galimybę pabūti savaiminio miško pakraštyje, pasižiūrėti, kokios savaiminės medžių ir krūmų rūšys auga, o kopdami šlaitu aukštyn vaikai pasimankštino. 

Ketvirtoji diena buvo skirta sportui. Po ilgo karantino vaikai kalbėjo apie sporto svarbą žmogaus gyvenime, smagiai mankštinosi, šoko, sportavo, rungtyniavo estafetėse, žaidė judriuosius žaidimus. Šūkis „Jeigu nori būti sveikas, tai kasdien sportuoti reikia!“ skambėjo visą dieną, skirtą sportui. 

Paskutinę, penktąją, stovyklos dieną vaikų laukė staigmena. Po pusryčių vaikų laukė didelis batutas, kuriame visi vaikai labai smagiai šokinėjo ir linksmai praleido laiką. Stovyklos akimirkas vaikai galėjo užfiksuoti padarytame fotoaparate ir nupiešti savo „nuotraukose“. Veikla vaikams labai patiko ir atnešė daug teigiamų emocijų. 

Stovyklos veiklose atsiskleidė vaikų gabumai, sustiprėjo vaikų kompetencijos (sveikatos saugojimo, socialinių įgūdžių ugdymo, meninė, pažinimo, bendravimo ir komunikavimo). Vaikai ne tik turiningai ir saugiai praleido laisvalaikį, sužinojo, kas lemia sveiką gyvenseną, bet ir ugdė pilietiškumo, draugiškumo, nuoširdumo, pasitikėjimo, pagalbos, užuojautos jausmus. 

Apibendrinus veiklas, galima teigti, jog pavyko pasiekti užsibrėžtus tikslus. Vaikai puikiai praleido laiką, mėgaudamiesi kruopščiai jiems suplanuota programa, pažino ir išmoko daug naujo. 

Vaikai sakė, jog labai greitai prabėgo dienos stovykloje. Atrodo, dar tik susitikome, o jau laikas atsisveikinti…. Norisi tikėti, kad ekskursijos, edukacinės pamokos, žaidimai, kiti įvairūs užsiėmimai ilgai neleis vaikams pamiršti gražių ir prasmingų stovyklos akimirkų. Tad po šios stovyklos vaikai nenorėjo skirstytis namo. Atrodė, kad ir vaikai pasikeitė: dar daugiau pasitikėjo savimi, galėjo bendradarbiauti ne tik kaip komanda, bet ir su stovyklos vadovais, tapo atviresni, ryžtingesni ir pagarbūs vieni kitiems. 

Dėkojame mokinių tėvams už šiltus ir gražius žodžius!
https://padlet.com/jovitabliznike/vx7129gqeqyvdamw


Pradinio ugdymo vyresnioji mokytoja Nijolia Balcevič
Lietuvių kalbos vyresnioji mokytoja Irena Jurevič


Vaikų vasaros poilsio stovykla „Saulėtekis“

Birželio 14–18 dienomis prie Pailgio ežero skambėjo vaikų balsai, aidėjo juokas. Vilniaus r. Bezdonių „Saulėtekio“ pagrindinės mokyklos pradinių klasių mokiniai dalyvavo vaikų vasaros poilsio stovyklos „Saulėtekis“ veikloje. Šių metų tema – JUSLĖS. Programa sudaryta remiantis penkiomis pagrindinėmis žmogaus juslėmis: uosle, rega, skoniu, klausa, lytėjimu. Kiekvienai dienai priskirtas jutimas, keliavo per visas veiklas, todėl mokiniai turėjo galimybę ne tik atkreipti dėmesį į save, bet ir pajausti, kaip sustiprėja kiti jutimai, kai vieną prarandame.

Kaip ir kiekvienais metais, didžiausias dėmesys buvo skiriamas savęs, draugo, šalia esančio pažinimui, bendravimui ir bendradarbiavimui. Poilsiautojus džiugino nuostabus vasariškas oras, šiltas ežero vanduo, sveikas maistas, profesionalūs edukatoriai, puikios mokytojos ir gausus šaunių draugų būrys!

Bezdonių „Saulėtekio“ pagrindinė mokykla dėkoja Vilniaus rajono savivaldybei už skirtas lėšas, kurios padėjo turiningai organizuoti vaikų vasaros poilsį.


 Inf. ir nuotr. organizatorių


Stovykla „Berželis“

Šauniai vasaros atostogas pradėjo Vilniaus r. Paberžės „Verdenės“ gimnazijos mažieji. Jau šešioliktus metus iš eilės juos po savo vėliava subūrė vaikų vasaros dienos stovykla „Berželis“. Kaip ir kiekvienais metais, stovyklautojai sportavo, iškylavo, pramogavo, sužinojo ir išbandė daug naujų dalykų. Viso projekto metu grožėjosi Lietuvos kraštovaizdžiu.

Stovyklos atidarymas vyko Glitiškių kaime, prie Širvio ežero. Pasilinksminę, sukūrę stovyklautojų skanduotę, stovyklautojai tvarkė ežero pakrantę, mokėsi teisingai rūšiuoti atliekas, o iš buitinių atliekų pagamino funkcionalų daiktą.

Gimnazijos lauko klasėje buvo įrengtos kūrybinės dirbtuvėlės, kur ne tik teoriškai, bet ir praktiškai stovyklautojai susipažino su senas tradicijas menančiu keramikos amatu – padarė krepšelius ir spaudus molyje.

Kitą dieną stovyklautojai vyko į Rumšiškių liaudies buities muziejų, kur apžiūrėjo ekspozicijas po atviru dangumi: gyvenamuosius namus, ūkinius pastatus ir senovinius rakandus. Lankėmės senovę menančioje pradžios mokykloje. Muziejaus centre mokiniai sužinojo apie senovės miestelėnų buitį, darbus, tradicijas.

Gražia tradicija yra tapusi stovyklos uždarymo šventė, kuri šiemet vyko Neries regioniniame parke. Keliaudami Šilėnų pažintiniu taku, stovyklautojai susipažino su unikaliu Šilėnų kaimu ir miškingomis jo apylinkėmis. Pakeliui aplankė stebuklinguosius šaltinius, grožėjosi lietuviškų orchidėjų pelke. Lankėsi akmenų skulptūrų parke, keliavo Vilnojos ežero pakrantėmis. Šventės pabaigoje visi stovyklautojai buvo apdovanoti atminimo dovanėlėmis.

Palinkėję geros vasaros draugams, padėkoję stovykloje dirbusioms mokytojoms, mažieji gimnazistai išsiskirstė atostogauti.

 

Pradinių klasių mokytojos


Įvertinkite naujieną