*alt_site_homepage_image*

Civilinės saugos pratybose spręstas klausimas: ekstremali situacija dėl elektros gedimo, ką daryti?

decoration

Šiandien Vilniaus rajono savivaldybėje vyko civilinės saugos stalo pratybos, kurių metu aptarti veiksmai gresiant ar susidarius ekstremaliajai energetikos padėčiai dėl elektros energijos tiekimo gedimų arba visiško nutraukimo.

„Vieną dieną nutrūksta elektros energijos tiekimas visoje Vilniaus rajono teritorijoje arba tam tikrose seniūnijose. Neveikia elektroninio ryšio paslaugos, sveikatos, socialinių paslaugų, švietimo ir kitose svarbiose įstaigose susiduriama su elektronikos priemonių neveikimu, ligoninėse nebedirba svarbi medicininė įranga. Elektros energijos tiekimas gali būti užtikrintas tik generatoriais ar priimami kiti organizaciniai sprendimai, veiklos stabdymas, perkėlimas ar kt. Ką darytų Ekstremaliųjų situacijų operacijų centro nariai ir kiti atsakingi asmenys, įmonės? Šiandien turime aptarti galimus situacijos valdymo sprendimus ir įvertinti, kaip galėtume suvaldyti situaciją“, – į susirinkusius kreipėsi pratybų vadovas, Vilniaus rajono savivaldybės administracijos patarėjas (parengties pareigūnas) Laimonas Tubis.

Pratybose dalyvavo Savivaldybės administracijos ir įstaigų atstovai, įtraukti į Vilniaus rajono savivaldybės ekstremaliųjų situacijų operacijų centrą.  

Pratybų metų buvo sprendžiamos įvairios problemos, galinčios kilti dėl elektros tiekimo gedimų. Daugiausiai dėmesio buvo skirta išnagrinėti įvarius atvejus, kuomet elektra dingsta ligoninėse ar kitose įstaigose, kuriose yra labiausiai pažeidžiamų gyventojų.

Analizuoti skirtingi galimi atvejai ir iššūkiai. Aptartas generatorių, kuro pristatymo ir pajungimo galimybes, ligonių ir kt. asmenų perkėlimas į kitas gydymo įstaigas, vandens tiekimo ir medicinos įrangos veikimo užtikrinimas, identifikuotos įvairios galimos problemos ir jų sprendimas.

Nemažiau svarbu užtikrinti ir švietimo įstaigų veiklą. Todėl buvo įvertintas švietimo, mokslo įstaigų pasirengimas organizuoti bendrąjį, ikimokyklinį ir priešmokyklinį ugdymą nutrūkus elektros energijos tiekimui.

Taip pat daug skirta dėmesio aptarti gyventojų informavimą, kokių veiksmų jie turėtų imtis ir informuoti, kaip sprendžiamos problemos.

Pratybų metu įvertintas pasirengimas vertinti prognozės duomenis, prognozuoti gyventojų poreikius ir tuo remiantis operatyviai rengti bei teikti operacijų vadovui rekomendacijas dėl veiksmų suteikiant pagalbą gyventojams.


Įvertinkite naujieną