*alt_site_homepage_image*

Įgyvendintas Lietuvos–Ukrainos jaunimo mainų projektas „Jaunimo sparnai“

decoration

Lietuvos–Ukrainos jaunimo mainų projektą „Jaunimo sparnai“ finansavo Lietuvos–Ukrainos jaunimo mainų taryba. Konkursą organizavo Jaunimo reikalų agentūra, prie SADM (Socialinė apsaugos ir darbo ministerija).

VšĮ „SIGNUM INTER“ 2024 m. spalio mėnesio paskutinę savaitę įgyvendino LT–UA jaunimo mainų projektą „Jaunimo sparnai“ Vilniaus rajone, Rakonių kaime. Šis projektas buvo skirtas 14-18 metų amžiaus, mažiau galimybių turinčiam Vilniaus rajono jaunimui ir ukrainiečių jaunimo grupei (jaunuoliams), kuri šiuo metu gyvena Lietuvoje. Dauguma dalyvių tokio formato tarptautiniame projekte dalyvavo pirmą kartą. Dalyvauti projekte norą pareiškė jaunuoliai iš Vilniaus r. Juodšilių „Šilo“, Valčiūnų, Marijampolio Meilės Lukšienės, Maišiagalos kun. Juzefo Obremskio ir „Gravitas“ švietimo įstaigų.

Projekto tikslas – skleisti aktyvaus pilietiškumo idėjas ir sukurti aktyvaus dalyvavimo galimybes mažiau galimybių turintiems Vilniaus rajono tautinių mažumų jaunuoliams ir jauniems ukrainiečiams karo pabėgėliams, laikinai gyvenantiems Lietuvoje, ugdyti jų socialines, asmenines, pilietines kompetencijas, siekiant padėti jiems integruotis į pilietinę visuomenę. Šis projekto tikslas buvo pasiektas. Projekto iškelti uždaviniai: edukacinių užsiėmimų pagalba ugdyti jaunuolių aktyvaus pilietiškumo įgūdžius bei suteikti asmenines, socialines ir aktyvaus dalyvavimo kompetencijas, sukurti erdvę tarpkultūriniam mokymuisi, ugdyti pažįstant vieni kitus per bendras menines, kūrybines veiklas, ugdyti jaunuolių solidarumo jausmą karo Ukrainoje akivaizdoje, geriau suprantant, kaip skirtingos jaunuolių grupės gyvena Lietuvoje, viešinti jaunuolių istorijas apie karo poveikį jų gyvenimui bei draugystės istorijas tarp lietuvių ir ukrainiečių socialinių tinklų pagalba ir istorijų pasakojimo metodą. Uždaviniai taip pat buvo įvykdyti.

Projekto rėmuose organizuoti mokymai apie pilietiškumą, susitikimai su vietos bendruomenėmis, diskusijos. Taip pat vyko jaunimui skirti renginiai, aplankyti kiti jaunimo centrai, siekiant pabendrauti ir pasisemti gerosios patirties, vyko kiekvienos šalies kultūriniai vakarai, taip pat sporto, muzikos, piešimo įvairia technika ir kitos jaunimui įdomios meno ir kultūros įvairios veiklos. Jaunuoliai ieškojo sąsajų tarp to kas nauja ir tradiciška. Projekto dalyviai dirbo mišriose grupėse, praktinių ir grupinių užduočių, diskusijų, simuliacinių žaidimų metu jaunuoliai ugdė emocinio intelekto, savęs pažinimo, asmeninio tobulėjimo kompetencijas ir įgūdžius. Patirtiniai metodai leido jaunuoliams geriau pažinti save ir tobulėti, suteikė motyvacijos keisti savo kasdienę situaciją.

Projektas prisidėjo prie jaunuolių tolerancijos ugdymo, jaunuoliai užmezgė tarpusavio santykius, kurie padės asmeniškai tobulėti ir pozityviai keistis, skatins jų pilietiškumą, įsitraukimą į visuomeninį ir/ar bendruomeninį gyvenimą, drąsą kalbėti atvirai ir nebijoti reikšti savo nuomonę, būti solidariais bei aktyviais vietos bendruomenės nariais.

Organizatoriai dėkoja savo ilgalaikiams partneriams: BĮ „Vilniaus rajono šeimos ir vaiko gerovės centras“ direktorei Justinai Turbienei ir šios įstaigos Globos centro Globos koordinatorei Andželikai Bagočiūnienei už pagalbą ieškant jaunuolių, kurie dalyvavo šiame projekte. Šiame centre gyvena jaunuoliai iš Ukrainos su suaugusiais – lydimais asmenimis, tėvais, jau 2 metus jie mokosi šalia esančiose gimnazijose. Susitikimuose su šiais jaunuoliais teko giliau įsigilinti į kiekvieno iš jų gyvenimo istoriją. Visos jos yra labai panašios ir skaudžios. Susprogdinti namai Ukrainoje, vieno iš tėvų netektis, gyvenimas svetimoje šalyje, kalbos nežinojimas – visa tai motyvavo organizaciją dar daugiau dirbti ir padėti tokių jaunuolių labui. Šis projektas labai stipriai prisidėjo prie šių jaunuolių gerovės, laisvalaikio praleidimo, asmeninių, socialinių ir komunikavimo kompetencijų ugdymo.

 

Inf. VšĮ „SIGNUM INTER“


Įvertinkite naujieną