*alt_site_homepage_image*

Įvyko tarpinstitucinis susitikimas smurto artimoje aplinkoje situacijai ir prevencijai aptarti

decoration

Smurtas artimoje aplinkoje – tebeišliekanti problema Lietuvoje. Gegužės 28 d. Vilniaus r. Gedimino gimnazijoje įvyko Vilniaus rajono savivaldybės tarpinstitucinis susitikimas, skirtas kovai su šia problema aptarti bei diskutuoti apie visuomenės netolerancijos smurtui artimoje aplinkoje skatinimą.

Jaunimo užimtumas ir nukreipimas teisingu ir sąžiningu gyvenimo keliu buvo viena iš dominuojančių susitikimo tematikų. Pranešėjai pabrėžė, kad jaunimo užimtumas ir naudingos veiklos buvimas skatina iniciatyvumą, aktyvumą. Jo dėka siekiama parodyti jaunam žmogui pasaulį, kuris turi daugybę galimybių, suteikti palaikymą ir pasitikėjimą savimi bei tokiu būdu vengti asmens įsitraukimo į kenksmingų ir priklausomybę keliančių medžiagų naudojimą, smurtavimą ar kitą nusikalstomą veiką.

Susitikimo metu skirta daug dėmesio pasitikėjimo ir savęs vertinimo svarbai. Pranešėjai pastebėjo, kad ypatingai smurtą patiriantys asmenys su laiku visiškai praranda pasitikėjimą savimi, pradeda kaltinti save ir galvoja, kad smurtą patiria dėl savo kaltės. Moterų informacijos centras pabrėžė, kad nepasitikėjimas savimi yra viena iš daugelio priežasčių, kodėl smurtą artimoje aplinkoje patiriančios aukos pasirenka pasilikti aplinkoje, kurioje yra. Tarp argumentų taip pat išvardinti: vaikystėje patirtas smurtas, smurtautojo manipuliacijos, finansinė priklausomybė, smurtautojo atsako/reakcijos baimė, palaikymo nebuvimas, visuomenės spaudimas bet kokia kaina išsaugoti šeimą, nuostatos apie šeimą (pvz. „visos poros pykstasi“), įstatymų ir teisių nežinojimas ir t. t.

Pirmą kartą Vilniaus rajono savivaldybės auditorijai pasirodę VšĮ „Ne imti, bet duoti“ pristatė savo veiklą. VšĮ dirba 18-oje Lietuvos savivaldybių ir savo veikla siekia įtraukti jaunimą į savanorišką veiklą, tokiu būdu siekiant pažinti savo stipriąsias puses, gebėjimus ir atrasti save iš naujo. Šiuo metu įstaiga vykdo savęs identifikavimo programą, siekiančią padėti mažiau galimybių turinčiam jaunimui.

Vilniaus rajono savivaldybės tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatorės Julianos Lipinskos organizuotame susitikime savo veiklą taip pat pristatė Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Vilniaus rajono bendruomenės pareigūnė, Vilniaus rajono centrinės poliklinikos Psichikos sveikatos centro atstovė, Lietuvos probacijos tarnybos atstovės, Moterų informacijos centras ir Vilniaus rajono savivaldybės jaunimo reikalų koordinatorius Ernest Stelmach.

 

Patyrėte smurtą artimoje aplinkoje? Kreipkitės tel. 112 arba epolicija.lt

Moterų informacijos centras siūlo:

Pagalbos tarnybą, teikiančią emocinę, teisinę bei konsultacinę pagalbą nukentėjusiems nuo nusikaltimo ar jų artimiesiems, tel. Nr. +370 652 55 286

Pagalbos moterims liniją, kuria skambinti galite norint gauti nemokamą, konfidencialią ir anonimišką emocinę paramą telefonu ir internetu, tel. Nr. +370 800 66 366

Specializuotos kompleksinės pagalbos centro paslaugas, kurių gali kreiptis smurtą artimoje aplinkoje patyrę asmenys, tel. Nr. +370 650 95 216

Daugiau informacijos ieškokite Moterų informacijos centro internetiniame puslapyje


Įvertinkite naujieną