*alt_site_homepage_image*

Patyrėte neapykantą kurstančią kalbą ar neapykantos nusikaltimą? Neleiskite šiems pažeidimams likti nepastebėtiems – kreipkitės į teisėsaugą

decoration

Neapykantos kalba ir neapykantos nusikaltimai, nesvarbu, ar jie įvykdyti internete, ar už jo ribų, yra rimti nusikaltimai, pažeidžiantys žmogaus orumą ir teises. Tai – žmogaus niekinimas, žeminimas, grasinimai ar bauginimai dėl jo tautybės, kalbos, odos spalvos, rasės, etninės kilmės, religijos, seksualinės orientacijos ar kitų asmeninių savybių.

Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerija dalijasi svarbiausia informacija nukentėjusiems nuo neapykantą kurstančios kalbos ir neapykantos nusikaltimų, kur ir kaip galima pranešti apie šiuos incidentus bei kokias teises turi nukentėjusieji.

Neapykantos nusikaltimų pažeidžiamų bendruomenių kokybinio tyrimo rezultatai parodė, kad vienos iš priežasčių, kodėl nukentėjusieji nuo neapykantą kurstančios kalbos ar neapykantos nusikaltimo nesikreipia į teisėsaugą – nežinojimas, kad galima kreiptis ir (ar) kur ir kaip kreiptis, bei nežinojimas ir (ar) nemokėjimas ginti savo teisių.

 

Kaip pranešti apie neapykantos nusikaltimus?

Skubios pagalbos atveju – jei esate nusikaltimo vietoje ir reikia skubios pagalbos, skambinkite telefonu 112.

Jei nėra skubios situacijos – praneškite apie įvykį:

  • Policijai – atvykite į artimiausią policijos komisariatą arba pateikite pranešimą internetu per Lietuvos policijos elektroninę paslaugų sistemą https://www.epolicija.lt.
  • Generalinei prokuratūrai – galite kreiptis tiesiogiai el. paštu prokuratura@prokuraturos.lt.

Apie neapykantą kurstančią kalbą internete galite pranešti ir virtualiam patruliui el. p. virtualus.patrulis@policija.lt arba Facebook žinute – www.facebook.com/policijosvirtualuspatrulis ar Ryšių reguliavimo tarnybai interneto svetainėje https://svarusinternetas.lt/. Jeigu nenorite apie įvykį pranešti teisėsaugai, praneškite nevyriausybinėms organizacijoms interneto svetainėje https://manoteises.lt/pranesk/.

 

Jūs turite teisę:

  • Gauti nemokamą teisinę informaciją ir konsultaciją (pirminę teisinę pagalbą) savivaldybėje, kurioje gyvenate (daugiau – https://vgtpt.lrv.lt/).
  • Gauti nemokamą ir konfidencialią pagalbą pagalbos tarnybose (daugiau – https://asnukentejau.lt/).

 Apie nusikaltimą pranešus teisėsaugai baudžiamojo proceso metu Jūs turite teisę:

  • Gauti nemokamą advokato pagalbą (antrinę teisinę pagalbą), jei esate pripažintas nukentėjusiu ar nukentėjusia nuo neapykantos nusikaltimo ar neapykantą kurstančios kalbos – kreipkitės į Valstybės garantuojamos teisinės pagalbos tarnybą (https://vgtpt.lrv.lt/, tel. +370 690 02 233).
  • Turėti lydintį asmenį.
  • Gauti apsaugą ir specialias apsaugos priemones.
  • Prireikus, gauti vertimą žodžiu ir raštu.
  • Gauti žalos atlyginimą ir įstatymu nustatytais atvejais – kompensaciją už smurtiniu nusikaltimu padarytą žalą.
  • Gauti kompensaciją už išlaidas, patirtas dėl dalyvavimo baudžiamajame procese.

Daugiau kviečiame skaityti čia: https://tm.lrv.lt/lt/nukentejusiems-nuo-nusikaltimu.

Nepamirškite, kad pranešimas gali padėti kovoti su neapykanta ir diskriminacija, užtikrinant, kad teisės būtų ginamos ir pažeidėjai atsakytų už savo veiksmus.


Vienlapis lietuvių kalba

Vienlapis lietuvių kalba su QR kodu

Vienlapis anglų kalba

Vienlapis anglų kalba su QR kodu

 

Asociatyvi nuotr. freepik.com


Įvertinkite naujieną