*alt_site_homepage_image*

Poilsis prie vandens telkinių: ką būtina žinoti?

decoration

Vasaros metu daugelis mėgsta leisti laiką prie vandens telkinių, tačiau, kad pramogos būtų ne tik smagios, bet ir saugios, būtina laikytis prevencinių priemonių ir saugumo reikalavimų.

Apsisaugokite nuo vabzdžių įkandimų ir įgėlimų

Poilsiautojus prie vandens telkinių dažnai trukdo įvairūs uodai ir vabzdžiai, kurių įgėlimai gali sukelti diskomfortą arba alerginę reakciją. Vilniaus rajono Nemenčinės poliklinikos vyriausiojo gydytojo pavaduotoja medicinai Reda Aučinienė pataria, kokių saugumo priemonių reikėtų imtis, kad būtų išvengta įvairių vabzdžių įkandimų ar jų komplikacijų.

„Ežerų ir miškų mylėtojus dažnai puola uodai, mašalai ir įvairūs vabzdžiai, todėl geriausia su savimi visada turėti apsauginę priemonę – repelentą. Vabzdžio įkandimas dažniausiai gydomas namų sąlygomis, nuplaunant įkandimo vietą muilu, bet svarbiausia – jos nekasyti. Tačiau jei gydantis namuose asmens savijauta negerėja ar blogėja – paraudimas plečiasi, pakyla kūno temperatūra ir kt., būtina kreiptis į asmens sveikatos priežiūros įstaigą. Vabzdžio įkandimai gali būti itin pavojingi vabzdžio nuodams alergiškiems žmonėms. Tokiu atveju būtina kreiptis į gydytoją“, – sako Reda Aučinienė.

Pasak R. Aučinienės, ypač didelį pavojų kelia erkės, kurios vis dažniau sutinkamos ne tik miškuose ir pievose, bet ir žaliosiose gyvenviečių teritorijose. Gyventojai raginami pasiskiepyti nuo erkinio encefalito ir laiku imtis prevencinių priemonių, siekiant išvengti erkių įkandimų ar jų pernešamų ligų pavojaus.


Užtikrinkite saugias vandens pramogas

Vandens pramogos yra puikus ir sveikatai palankus laiko leidimo būdas, tačiau labai svarbu žinoti ir atsakingai paisyti saugaus elgesio prie vandens taisyklių.

Užtikrinant saugias vandens pramogas rekomenduojama:

  • Plaukiokite tik gelbėtojų prižiūrimose vietose.
  • Maudykitės tik šviesiu paros metu.
  • Maudykitės tik iki gylį ribojančių plūdurų.
  • Į nepažįstamą vandens telkinį iš pradžių briskite, o ne šokite.
  • Jei kaitinotės saulėje – venkite staigaus šokimo į vandenį.
  • Plaukioti ant pripučiamų čiužinių – nerekomenduojama.
  • Vaikus prižiūrėkite nepriklausomai nuo jų plaukimo įgūdžių.
  • Nesimaudykite būdami apsvaigę nuo alkoholio arba kitų psichoaktyviųjų medžiagų.

Nerizikuokite ir nepervertinkite savo gebėjimų vandenyje. Ištikus nelaimei/pamačius skęstantįjį – pirmiausia reikia skambinti skubios pagalbos telefono numeriu 112 ir tik po to stengtis padėti metant įvairius plūduriuojančius daiktus.


Rinkitės kitokias keliavimo prie ežero alternatyvas

Esant karštiems vasaros orams prie ežerų ar kitų vandens telkinių labai išauga automobilių srautas. Siekiant išvengti spūsčių, vairuotojai gali palikti savo automobilį atokesnėse stovėjimo aikštelėse ir kelionę tęsti viešuoju transportu ar su dviračiu.

Primename, kad automobilius galima statyti tik tam skirtose vietose, kad nebūtų niokojama aplinka. Lankymosi miške taisyklės nustato, kad motorinėmis transporto priemonėmis įvažiuoti į mišką ir po jį važinėti galima tik keliais. Statyti transporto priemones miškuose galima tik tam skirtose transporto priemonių stovėjimo (parkavimo) aikštelėse arba kelio pakraštyje, užtikrinant galimybę keliu važiuoti kitoms transporto priemonėms. Statant transporto priemonę kelio pakraštyje, būtina stengtis neužvažiuoti ant samanų, kerpių, uogienojų.

Pasak Nemenčinės seniūnės Valerijos Stakauskaitės, karštomis vasaros dienomis labai išauga lankytojų skaičius prie Gėlos ežero, automobilių stovėjimo aikštelė būna perpildyta.

„Gėlos ežeras – labai populiari vieta, čia galima iškylauti, išsimaudyti, pasivaikščioti ar žvejoti. Karštomis dienomis poilsiautojų yra labai daug, todėl raginu vairuotojus stebėti ir laikytis kelio ženklų, automobilius palikti tik leistinose vietose“, – sako V. Stakauskaitė.

Elkimės atsakingai ir saugokite vieni kitus leisdami laiką prie vandens telkinių ir vandenyje.


Įvertinkite naujieną