*alt_site_homepage_image*

Sėkmingo bendradarbiavimo link: tarpinstitucinis susitikimas vaiko teisių srityje

decoration

Siekiant konstruktyviai ir sėkmingai bendradarbiauti, aptarti sudėtingus atvejus ir pasisemti patarimų tiesiogiai iš atsakingų institucijų, Vilniaus rajono socialinių paslaugų centre vyko tarpinstitucinis susitikimas vaiko teisių srityje.

„Dialogas ir abipusis ryšys yra tai, kas padės mums ir asmenims, kuriems teikiame paslaugas. Džiugu, kad vyksta tokie tarpinstituciniai susitikimai ir galime pasimatyti akis į akį, diskutuoti ir užduoti klausimus. Svarbiausia, turime prisiminti, kad dirbame kitų žmonių labui ir geresnei ateičiai sukurti“, – kalbėjo Vilniaus rajono savivaldybės vicemeras Algis Vaitkevičius.

Globos srities tarpinstituciniame susitikime, kuris organizuojamas kas pusę metų, dalyvavo socialiniai darbuotojai, atvejo vadybininkai, globos centrų, Vilniaus rajono centrinės poliklinikos, Vilniaus rajono savivaldybės ir atsakingų vaiko apsaugos institucijų atstovai.

Dalyviai klausė „Šių dienų aktualijų pristatymo socialinių paslaugų srityje“ (pristatė G. Mikalauskienė, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Šeimos ir vaiko teisių apsaugos grupės vyr. specialistė), „Jaunimo psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo: statistikos, prevencijos priemonių ir ateities planų“ (A. Abromavičiūtė, Narkotikų tabako ir alkoholio kontrolės departamento Prevencijos koordinavimo skyriaus vyr. specialistė), „Vaiko situacijos vertinimo tvarkos aprašo ir proceso pokyčių nuo 2024 m. spalio 1 d.“ (V. Bušniauskienė, Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Metodinės pagalbos, nacionalinio ir tarptautinio bendradarbiavimo vyr. specialistė) ir „Vaiko globos (rūpybos) organizavimo“ (J. Kozlovskis, Metodinės pagalbos, nacionalinio ir tarptautinio bendradarbiavimo skyriaus patarėjas) pranešimų.

Susitikimo metu aptarti:

  • Būdai, kaip sėkmingiau ir efektyviau padėti šeimoms ir asmenims išvengti socialinių problemų ir socialinės rizikos atsiradimo, sudaryti sąlygas ugdyti ir stiprinti gebėjimus savarankiškai spręsti problemas;
  • dažnai pamirštamas socialinio darbuotojo sveikatos priežiūros srityje vaidmuo;
  • individualios priežiūros darbuotojų specifika, aptarta palydėjimo paslauga jaunuoliams: Šeimos ir vaiko teisių apsaugos grupės atstovė pabrėžė, kad šią paslaugą turi teisę gauti socialinę riziką patiriantys vaikai arba vaikai, gyvenantys socialinę riziką turinčioje šeimoje;
  • pabrėžta laikino atokvėpio paslauga ir galimybė ja pasinaudoti, kuria, kaip pažymėjo atstovė, dažnai asmenys nepasinaudoja dėl nežinojimo;
  • jaunimas ir psichotropinių medžiagų vartojimo statistika;
  • palankių sąlygų sėkmingai ateičiai užtikrinimas vaikams ir jaunimui;
  • įstatymų vaiko situacijos vertinimo tvarkos aprašo ir proceso pokyčiai.

Paliesta ir nusikaltimų bei darbo su vaikais tematika.

Pabrėžiama, kad asmenys, padarę seksualinio pobūdžio nusikaltimus, kitus sunkius ir labai sunkius nusikaltimus negali dirbti, teikti paslaugas, stažuotis, savanoriauti ar užsiimti bet kokia kita veikla socialines, kultūros, švietimo, sporto ir sveikatos priežiūros paslaugas vaikams teikiančiose įstaigose, įmonėse ir organizacijose; kitose įstaigose, įmonėse ir organizacijose, jeigu šis darbas, savanoriška veikla, praktika ar stažuotė tiesioginiais ir reguliariais kontaktais susiję su vaikais.

Asmuo, ketinantis atlikti veiklą su vaikais, privalo turėti Teisėto darbo su vaikais kodą (QR kodas) ir jį pateikti įstaigos vadovui.

Prašymą dėl QR kodo išdavimo asmuo gali nemokamai pateikti:

  • paslaugų portale;
  • Informatikos ir ryšių departamente.

SVARBU! Įstaigos vadovas turi patikrinti asmens QR kodo galiojimą prieš priimant į darbą, leidžiant atlikti praktiką, stažuotę, savanorišką veiklą, teikti paslaugas ir kt., o taip pat ir periodiškai (ne rečiau kaip kartą per kalendorinius metus).

Nepamirškime, kad sėkmingos vaikų ir jaunimo ateities užtikrinimas – mūsų visų pareiga.


Įvertinkite naujieną