*alt_site_homepage_image*

Lavoriškių herbas

decoration

Svarstant Lavoriškių herbo simbolius vietos bendruomenė savo herbe norėjo matyti Šv. Joną Krikštytoją, kadangi šio šventojo titulą turi Lavoriškėse esanti bažnyčia, o dauguma vietos gyventojų yra tikintys. Herbas atspindi religinę ir istorinę Lavoriškių reikšmę, pabrėždamas vietovės ryšį su krikščioniškomis tradicijomis.

Šv. Jonas Krikštytojas – tai visose keturiose Evangelijose minimas Jeruzalės šventyklos kunigo Zacharijo ir jo žmonos Elžbietos sūnus, atgailos krikštu pakrikštyjęs patį Jėzų. Šv. Jonas Krikštytojas pasižymėjo asketišku, atsiskyrėlišku gyvenimu dykumoje ir yra laikomas atsiskyrėlių vienuolių pirmtaku.

Raudoname lauke Šv. Jonas Krikštytojas, dešine ranka rodantis krikštijimo ženklą, kairėje rankoje laikantis juodą lazdą, užsibaigiančią auksiniu kryžiumi – tai svarbus krikščionybės simbolis, nurodantis į jo pranašišką misiją ir krikštą. Šventojo kūnas sidabrinis, plaukai juodi, nimbas ir drabužis – auksiniai.

Raudonas fonas heraldikoje dažnai reiškia kankinystę, drąsą ir kilnumą, taip pat simbolizuoja aistrą ir pasiaukojimą – vertybes, kurios siejamos su šventųjų gyvenimais ir jų tikėjimu.

Herbo etaloną sukūrė dailininkas Rolandas Rimkūnas.


Patvirtintas 2018 m. liepos 31 d. Lietuvos Respublikos Prezidento dekretu Nr. 1K-1367

Pažymėti klaidą
Loading