*alt_site_homepage_image*

Vilniaus rajono vizualinis identitetas

decoration

Čia susipina kalbos, kultūros, istorijos – tokią žinutę apie Vilniaus rajoną skelbia sukurtas rajono vizualinis identitetas – šūkis ir logotipas. Nauja vizualinė kalba pabrėžia mūsų rajono išskirtinumą bei palengvins atpažįstamumą.

Dažnam Vilniaus rajonas asocijuojasi su bendruomenės įvairove, atsiskleidžiančia per skirtingas kalbas, kultūras ir tradicijas, įvairių tautų istoriją. Daugiakultūriškumas ir daugiakalbiškumas yra Vilniaus rajono vertybės, kurias perteikia šūkis „Čia susipina kalbos, kultūros, istorijos“.

Kūrybinės idėjos vizualinė išraiška – Vilniaus krašto verba

Taip pat verta pažymėti, kad Vilniaus rajone yra ypač puoselėjamos krikščioniškos tradicijos ir vertybės.

Vilniaus krašto verbų rišimo tradicija įrašyta į Lietuvos kultūros paveldo vertybių sąvadą. Todėl kuriant savivaldybės vizualinį identitetą buvo siekiama ne tik pristatyti naują, modernesnį rajono „veidą“, bet tuo pačiu pabrėžti unikalų Vilniaus krašto kultūrinį paveldą – verbą, kuri yra krikščioniško tikėjimo ir gyvenimo išraiška.

Velykinė verba yra svarbi Verbų sekmadienio dalis ir siejama su Jėzaus Kristaus pergalingu įžengimu į Jeruzalę, kai žmonės mojavo jam palmių šakomis, mėtė jas jam po kojomis. Verba simbolizuoja džiaugsmą ir pergalę, atgimstantį gyvenimą.

Verboje organiškai sudera krikščioniškos vertybės ir meninės intencijos, skirtingi metų laikai, spalvos ir pynėjų kartos. Todėl ji puikiai tinka kaip simbolis, pristatantis Vilniaus rajono daugiakultūrinę, spalvingą ir margą istoriją, gilias tradicijas bei tautų darną, kuo turime didžiuotis ir kas daro mūsų rajoną unikaliu. 


Grafiniame elemente – verbų karpinių motyvai

Vilniaus rajoną pristatančio ženklo grafinio atvaizdavimo idėja kilo iš karpinių, kurie taip pat yra neatsiejami nuo Vilniaus krašto kultūros. Verbas vaizduojančių karpinių elementams suteikus šiuolaikišką grafinę išvaizdą sukurti skirtingi simboliai, iš kurių sudaromas logotipas.

Sukurtas Vilniaus rajono logotipas yra dinaminis ir pagal poreikį galima rinktis iš 3, 4 arba daugiau elementų verbos versijų. Kaip ir tautodailininkių rišamos, gyvybę simbolizuojančios verbos visada skirtingos – dviejų vienodų nerasi, taip ir mūsų logotipas – gyvas ir besikeičiantis.

Pagrindinė logotipo versija susideda iš trijų elementų, kurių prasmė asocijuojasi su Vilniaus rajonu – tai puošni nendrių ar lendrūnų viršūnė (žalia ir graži rajono gamta), šv. Kazimiero karūna ir širdelė.

Šv. Kazimieras yra Lietuvos ir Lietuvos jaunimo globėjas bei laikomas amatininkų globėju. Savo vaikystės atostogas kartu su mokytoju J. Dlugošu praleisdavo Vilniaus rajone esančioje Medininkų pilyje. Atsiradus šv. Kazimiero kultui yra rengiami atlaidai ir organizuojama tradicinė Kaziuko mugė. Šventojo garbei amatininkai stengėsi paruošti gaminius, atspindinčius jo asmenybę. Taip ir buvo sukurtos verbos su šv. Kazimiero „karūna“, širdelės formos verbos bei meduoliai. Širdelės forma, tai dar aliuzija į Kaziuko meduolius, kurie įprastai yra širdies formos su įvairiais šmaikščiais užrašais. Verba ir tradiciniai Kaziuko meduoliai – tai Vilniaus krašto pasididžiavimas.

Naujasis logotipas ir firminis stilius naudojami komunikacijoje siekiant Vilniaus rajono bruožams ir išskirtinumui atspindėti, atpažįstamumui didinti.

Iki logo sukūrimo, viešojoje komunikacijoje buvo naudojamas rajono herbas, kuris ir toliau bus oficialiu skiriamuoju ženklu. 

Kūrybinį darbą atliko prekės ženklo kūrimo ir dizaino agentūra „Folk“.

Vilniaus rajono savivaldybės logotipo ir stiliaus gairės   

Logotipai (parsisiųsti .zip)

Logotipai

Lootipai

Pažymėti klaidą
Loading