Vilniaus rajono Zujūnų seniūnijos vietovės (Šilėnai, Buivydiškės, Čekoniškės) istoriniuose šaltiniuose minimos XVI-XVII a. Zujūnų apylinkės pasižymi įdomiu kraštovaizdžiu, turi daug lankytinų vietų, kuriomis žavisi ir lanko ne tik vietos gyventojai, bet ir turistai. Nemažai yra kultūros paveldo objektų – piliakalniai ir kiti archeologiniai paminklai, etnografinis Šilėnų kaimas, turintis savo herbą, Buivydiškių ir Mozūriškių dvarvietės su parkais. Taip pat yra gamtiniai objektai: geomorfologiniai draustiniai, Neries regioninis parkas, upės ir ežerai.
Nuo XIX a. Zujūnų seniūnijos apylinkės buvo žinomos kaip Vilniaus krašto verbų kūrimo centras. Verbų pynimas ir rišimas yra originalus Vilniaus krašto amatas, neturintis analogų pasaulyje. Darbščių amatininkų rankomis kuriamos verbos plačiai žinomos ir mėgstamos visame pasaulyje: Lenkijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje, Italijoje, taip pat ir tolimojoje Japonijoje.
2019 m. Vilniaus krašto verbų rišimo tradicija papildė Nematerialaus kultūros paveldo vertybių sąvadą – Vilniaus krašto verbos puikuojasi tarp kitų keliasdešimties Lietuvos kultūros vertybių, o nuo 2021 m. verbų motyvai dar labiau pabrėžia Vilniaus rajono išskirtinumą ir atpažįstamumą – tradicinės Vilniaus krašto verbos grafiniai elementai vaizduojami Vilniaus rajono logotipe.
Populiariausios Vilniaus krašto verbų spalvos – aukso, žalumos ir raudonų atspalvių verbos, todėl Zujūnų herbo spalvos – auksinė, sidabrinė, žalia ir raudona. Auksas arba geltona spalva heraldikoje reiškia dorumą, kilmingumą; sidabras arba balta spalva – dorumą, džiaugsmą, tiesą, švarą, vandenį; raudona – meilę, drąsą, narsą; žalia – viltį, laisvę, džiaugsmą.
Auksiniame herbo skyde vaizduojamos trys žalios ir raudonos spalvos verbos, turinčios sidabrinės spalvos gėlyčių elementų.
Zujūnų heraldikos projektavimą atliko dailininkas Rolandas Rimkūnas.
Patvirtintas 2022 m. spalio 28 d. Lietuvos Respublikos Prezidento dekretu Nr. 1K-1154