*alt_site_homepage_image*

Už pernykštės žolės deginimą pievose ir ganyklose – baudos ir sankcijos

decoration

Nacionalinė mokėjimo agentūra (NMA) kasmet gauna pranešimų apie deginamą žolę pareiškėjų deklaruojamuose laukuose. Degindami žolę pareiškėjai pažeidžia vieną iš geros agrarinės ir aplinkosaugos būklės (GAAB) reikalavimų. Už GAAB reikalavimų nesilaikymą taikomos sankcijos.

NMA specialistai atkreipia dėmesį į tai, kad ūkininkai, deklaruojantys žemės ūkio naudmenas ir kitus plotus, privalo laikytis GAAB reikalavimų. Vienas iš jų, jog draudžiama deginti žemės ūkio augalus ir jų ražienas, žolę ganyklose arba pievose, taip pat daugiametėse ganyklose arba pievose, išskyrus tam tikrus atvejus, kurie numatyti Aplinkos apsaugos reikalavimuose dėl sausos žolės, nendrių, šiaudų bei laukininkystės ir daržininkystės atliekų deginimo.

Gavę pranešimą apie pernykštės žolės deginimą, NMA Kontrolės departamento specialistai vyksta į vietą, išmatuoja nudegintą plotą ir duomenis pateikia administruojančiam NMA padaliniui. Už pažeidimą pareiškėjams taikomos sankcijos, dėl kurių nuo 1 iki 5 proc. mažinama išmokų suma pagal visą paraišką.

Ar nedeginama žolė, taip pat patikrinama atliekant kompleksinės paramos reikalavimų laikymosi patikras. Nuo 2020 m. nustatant pažeidimus remiamasi ir palydoviniais vaizdais.

Neabejingi Lietuvos piliečiai apie deginamą žolę kviečiami informuoti NMA „Pasitikėjimo linija“. Taip pat apie pastebėtus išdegintus laukus galima pranešti naudojantis mobiliąja programėle „NMA agro“.


Kaip pranešti apie išdegintą žolę naudojantis mobiliąja programėle

Jei norite informuoti apie pastebėtus išdegintus plotus, atsisiųskite mobiliąją programėlę „NMA agro“ į telefoną, paspauskite žalią sudėties ženklą, esantį dešiniajame apatiniame kampe, pasirinkite formą „pranešti apie pažeidimus“ ir pažeidimo tipą – „Išdegę plotai laukuose“. Galite pateikti pažeidimo aprašą ar pastabas, bet tai nėra privaloma. Palietę fotoaparato ikoną ir nufotografavę išdegintą plotą paspauskite žalią vokelį ir išsiųskite pranešimą NMA. Trumpa naudojimosi mobiliąja programėle instrukcija pateikta programėlėje.

Programėlę „NMA agro“ galima nemokamai atsisiųsti iš „Google Play“ ir „Apple Store“ parduotuvių, paieškos lauke suvedus „NMA agro“. „NMA agro“ veikia ir „Android“ ir IOS operacinėse sistemose.


Nacionalinės mokėjimo agentūros informacija

 
 
 

Įvertinkite naujieną