*alt_site_homepage_image*

Vilniaus rajono gyventojai aktyviai dalyvavo „Atliekų kultūros“ egzamine: savo žinias pasitikrino 227 asmenys

decoration

Balandžio 29 d. visi Lietuvos gyventojai galėjo laikyti Vilniaus apskrities atliekų tvarkymo centro (VAATC) inicijuotą „Atliekų kultūros“ egzaminą, kuriame patikrinti savo žinias apie atliekų tvarkymą, tvarumą, ekologiją ir kitas aktualias aplinkosaugos temas galėjo kiekvienas norintis. Praėjusiais metais populiarumo sulaukusi galimybė pasitikrinti žinias bei laimėti puikių prizų šiemet sugrįžo su naujais iššūkiais.

Iniciatyva sulaukė didelio susidomėjimo – iš viso „Atliekų kultūros“ egzamine sudalyvavo virš 5 tūkst. žmonių iš beveik visų šalies savivaldybių. Neformaliu žinių patikrinimu susidomėjo ir Vilniaus rajono savivaldybės gyventojai – egzamine dalyvavo 227 asmenys.

Egzaminu itin susidomėjo Vilniaus rajono švietimo įstaigos. Egzamine aktyviai dalyvavo įvairių klasių mokiniai iš Šumsko pagrindinės mokyklos ir Marijampolio Meilės Lukšienės gimnazijos. Savo jėgas išbandė ir Juodšilių „Šilo“, Rudaminos Ferdinando Ruščico gimnazijos mokiniai. Taip pat dalyvavo mokiniai iš Pakenės Česlovo Milošo pagrindinės mokyklos, Rudaminos „Ryto“, Nemenčinės Konstanto Parčevskio ir Vilniaus r. Nemėžio šv. Rapolo Kalinausko gimnazijų.

Žinias apie atliekų kultūrą pasitikrino ir beveik 12 suaugusiųjų Vilniaus rajono gyventojų nuo 23 iki 43 metų amžiaus.

Pradinių klasių moksleiviams skirta buvo 15 testo klausimų, vyresniems – perpus daugiau, trisdešimt. Atsakyti į juos reikėjo per 45 minutes ir kiekvienas teisingas atsakymas buvo vertinamas 1 tašku.

Reikšmingą „Atliekų kultūros“ egzamino iniciatyvą palaiko ir Vilniaus rajono savivaldybės merė Marija Rekst, kuri padėkos raštais ir atminimo dovanelėmis apdovanos geriausiai pasirodžiusius egzamine dalyvius.

„Džiaugiuosi, kad mūsų švietimo įstaigos visada aktyviai įsitraukia į įvairias iniciatyvas ir nemažai švietimo įstaigų moksleivių nusprendė savo jėgas išbandyti „Atliekų kultūros“ egzamine. Egzaminas yra puiki proga pasitikrinti savo žinias apie atliekų tvarkymo kultūrą ir sužinoti dar daugiau. Dėkoju visiems dalyvavusiems“, – apie egzaminą sako merė.

Iš viso Vilniaus rajono savivaldybės merės Marijos Rekst padėkos raštais ir atminimo dovanėlėmis bus apdovanota 15 dalyvių, tarp jų geriausiai pasirodęs dalyvis, surinkęs daugiausiai taškų. Laimėtojus minėtos dovanos pasieks karantinui pasibaigus.


Įvertinkite naujieną