kaires_puses_index
 
 
  
  

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Darbuotojų informacija
Sudervės Spausdinti skyriaus darbuotojų informaciją

Vilniaus g. 25, Sudervės k.,
LT-14201 Vilniaus r.

Tel.: (8 5) 249 0220 / 249 0246; 249 0016; 249 0251
El. p. sudervesseniunija@vrsa.lt 

 

Seniūnaitijos


Vilniaus rajono savivaldybės administracijos Sudervės seniūnijos veiklos nuostatai 


  
Vilniaus rajono savivaldybės administracijos Sudervės seniūnijos veiklos ataskaitos:

2015 m. veiklos ataskaita
2016 m. veiklos ataskaita
2017 m. veiklos ataskaita
2018 m. veiklos ataskaita

 

Vilniaus rajono savivaldybės administracijos Sudervės seniūnijos veiklos planai:

2016 m. veiklos planas
2017 m. veiklos planas
2018 m. veiklos planas
2019 m. veiklos planas

 

Darbo laikas 

Pirmadieniais – ketvirtadieniais 8.00–17.00 val.
Penktadieniais 8.00–15.45 val.
Pietų pertrauka 12.00–12.45 val.

 

Priėmimo dienos

Antradienis 13.00–17.00 val.
Ketvirtadienis 8.00–12.00 val. 

 

Papildomos gyventojų prašymų ir skundų priėmimo valandos  

Ketvirtadienis 17.00–19.00 val.

 

Sudervės seniūnija yra Vilniaus rajono vakaruose. Ji ribojasi su kaimyninėmis Zujūnų, Avižienių Maišiagalos, Dūkštų seniūnijomis bei Trakų ir Elektrėnų rajonais. 


Seniūnijos plotas siekia 
7911 ha, iš jų4761 ha. žemės ūkio naudmenos,3150 ha –  miškų, vandenų ir kitos paskirties plotai. Seniūnijos teritorijoje yra išsidėstę 33 kaimai, kuriuose gyvena 2414 gyventojų. Didžiausios gyvenvietės: seniūnijos centras – Sudervės kaimas (552 gyv.), Rastinėnai (455 gyv.), Grikieniai (238 gyv.).

 

Vardo kilmė: Įdomus yra miestelio pavadinimo atsiradimo aiškinimas. Manoma, kad jis kilo iš naktinės žvejybos ant trijų Sudervės ežerų. Žmonės naudojo keliui apšviesti pagalius „su derva“, kurie ilgai degė. Žmonės sakydavo: „einame žvejoti su derva“. Apie vietovardžio Sudervė kilmę taip pat rašė Vladislavas Sirokomlė savo1860 m. išleistoje knygoje „Iškylos iš Vilniaus po Lietuvą“. Jo nuomone, šis žodis reiškia dervuotą deglą, kuris galėjo būti senovėje naudojamas apeigose. Aišku, tai yra tik gražus pasakojimas, mėginantis etimologiškai  paaiškinti Sudervės pavadinimo kilmę. Apie tai, kokia iš tikrųjų šio pavadinimo kilmė, trūksta informacijos.

 

Seniūnijos istorija: Rašytiniai šaltiniai mini Sudervę1493 m. Jau tada čia buvo dvaras, o1507 m.- valsčius.1637 m. dvaras ir žemė priklausė tuometiniam Vilniaus burmistrui J. Senkevičiui. Nuo1669 m. dvaras atiduotas jėzuitams. XVIII a. antroje pusėje jį įsigijo Vilniaus vyskupas Ignotas Masalskis, turėjęs keletą dvarų netoli Vilniaus.1833 m. dvaras atiteko vyskupui V. Vočackiui, kurio pastangomis1822 m. buvo pastatyta graži Šventosios Trejybės bažnyčia Sudervėje. Tai klasicizmo stiliaus statinys, pagal Vilniaus universiteto profesoriaus, architekto L. Stuokos-Gucevičiaus (1753-1798) projektą. Statybos darbus prižiūrėjo jo mokinys architektas L. Bartkevičius. Ši bažnyčia išsiskiria tuo, kad ji yra vienintelė Lietuvoje, turinti apvalią formą, jos architektūra labai savita. Po apvaliu bažnyčios kupolu yra vertingų XIX amžiaus freskų. Iš šio laikotarpio išliko ir varpinė bei 13 vertingų bažnytinės tematikos meno kūrinių. Tai – skulptūros, varpas ir paveikslai.

 

Seniūnijoje veikia: Mariano Zdziechovskio pagrindinė mokykla ir Sudervės Mariano Zdziechovskio pagrindinės mokyklos Rastinėnų pagrindinio ugdymo skyrius, Švč. Trejybės bažnyčia, paštas, girininkija, dvi parduotuvės, dvi bibliotekos,  kultūros centras, bendrosios praktikos gydytojo kabinetas, kapinės, šokių salė, 5 kaimo turizmo sodybos.

 

Teritorijoje veikiančios įmonės: Dažų pilstymo įmonė Rainbow coatings, UAB „ Metva“, kuri vykdo panaudotų transporto priemonių supirkimą, kavinės „Žvejų sapnas“ ir „Sudervės svetainė“, viešbutis „Vilnoja“, ŽŪK „Skanaus‘.

 

Sudervės  gamta ir istoriniai paminklai: Sudervės seniūnija įsikūrusi gražioje aplinkoje, šalia trijų ežerų. Dėl šios priežasties žavi nė tik turistus, bet ir vietinius gyventojus. Per seniūnijos vakarinės dalies teritoriją tęsiasiNeries regioninis parkas, kuris įsteigtas pačioje gražiausioje Neries atkarpoje, raiškiam upės slėnio  kraštovaizdžiui, savitai augalijai ir gyvūnijai, unikaliai Neries vidurupio kilpų sistemai ir natūralių intakų apsaugai bei kultūros paveldui išsaugoti.Neries regioninis parkas išsidėstęs turistams labai patraukliame, gerais krašto keliais sujungtame trikampyje Vilnius – Trakai – Kernavė.  Seniūniją supa 11 ežerų: Vilnojos, Riešė, Kaušelio, Purvio, Elniakampio ir kt. yra Velniakampio (Elniakampio), Sidaronių I ir Sidaronių II pilkapiai.

Seniūnijoje yra keli objektai, įtraukti i Senosios Lietuvos šventviečių katalogą. Tai į pietryčius nuo Sudervės telkšantis Riešės ežeras, Latviškių akmuo bei akmuo su pėda‚ „Latviškių pievoje“ prie Geležių Antakalnių kaimo.

Seniūnijos teritorijoje yra įsikūręs akmens skulptūrų parkas „Vilnoja“, kuris pakrikštytas ežero vardu. Netikėta ir unikali idėja buvo eksponuoti skulptūras ne tik sausumos landšafte, bet ir perkelti jas į ežerą. „Vilnojos“ akmens skulptūrų parko įkūrėjas – Vidmantas Martikonis. Šiuo metu parke eksponuojama virš 60 granitinių skulptūrų.

Turistų dėmesį patraukia Sudervės kaime ant pilies kalno stovinti mūrinė Švč. Trejybės bažnyčia. Tai XIX a. pradžios Lietuvoje retai sutinkamos architektūros paminklas – klasicistinių formų kupolinė rotonda, su giliomis išėmomis ties šoniniais altoriais, išorėje - šešių dorėninių kolonų portiku, juosiančiu bažnyčios nišose stovinčias keturių evangelistų ir Šv. Petro statulas. Virš bažnyčios kupolo yra žibintas su kryžiumi. Šventoriuje stovi klasicistinė mūrinė varpinė. Šventorių ir kapines juosia akmenų mūro tvora. Suprojektavo ją garsusis architektas ir matematikas Laurynas Stuoka-Gucevičius, daugiausia žinomas klasicizmo architektūros kūrėjas, Vilniaus arkikatedros, Vilniaus rotušės, Verkių dvaro rūmų, kitų garsių pastatų projektų autorius, Vilniaus universiteto profesorius, Architektūros katedros vedėjas.

 

Sudervės seniūnijos perspektyviausios veiklos sritys: žemės ir miškų ūkis, gyventojų aptarnavimas.


 

Pareigos Vardas, pavardė Aprašymas Kabineto nr. Telefonai
Seniūnė Česlava Pavilovič
ceslava.pavilovic@vrsa.lt
Rodyti 852490220
Vyresn. specialistė Alina Borkovska
alina.borkovska@vrsa.lt
Rodyti 852490251
Vyresn. soc. darbo organizatorė Alina Jurgilevič
alina.jurgilevic@vrsa.lt
Rodyti 852490246
Vyresn. specialistė Elina Nagorska
elina.nagorska@vrsa.lt
Rodyti 852490246
Vyr. raštvedė Jadvyga Volynska
jadvyga.volynska@vrsa.lt
Rodyti 852490246
Vyr. raštvedė Justina Pavliun
justina.pavliun@vrsa.lt
Vyresn. finansininkė Marija Savicka
marija.savicka@vrsa.lt
Rodyti 852490016
Paskutinis atnaujinimas: 2019-10-20 22:00:10
Spausdinti visų skyrių darbuotojų informacijąSpausdinti visų skyrių darbuotojų informaciją
Shadow up