kaires_puses_index
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 


 


Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Pikeliškių dvaro parko sutvarkymo projektas

Vilniaus rajono savivaldybė ir toliau kryptingai dirba puoselėdama rajono gyvenviečių patrauklumą, siekdama gerinti ir kurti saugias, tvarkingas bei gražias erdves tiek vietos gyventojams, tiek atvykstantiems svečiams – 2016 m. liepos 1 d. Vilniaus rajono taryba pritarė projekto „Pikeliškių dvaro želdyno teritorijos kraštovaizdžio arealo sutvarkymas“ įgyvendinimui.

Pikeliškių dvaro istorija siekia XVIII a. pradžią. Išlikę rūmai statyti XIX a. pradžioje. 1930 metais dvarą įsigijo Aleksandras ir Juzefas Pilsudskiai. Tai kultūros paveldo objektas. Dvaras nuo Vilniaus yra nutolęs apie 22 km atstumu, nuo Riešės – 5 km į šiaurę, apie 1 km į rytus nuo kelio Vilnius–Molėtai. Pikeliškių dvaro sodyba išsidėsčiusi šiaurinėje Pikeliškių (Zaleso) ežero pakrantėje.

Numatoma sutvarkyti dvaro parko želdinius, įrengti pėsčiųjų taką, sutvarkyti sodybos parko teritorijoje esančius vandens telkinius (Pikeliškių ežero pakrantę, dvaro parko kūdrą ir kanalą), įrengti poilsio vietas ir kitos funkcinės zonos.

Numatomas priemonių įgyvendinimui reikalingų finansinių išteklių poreikis – apie 290 tūkst. eurų, numatoma priemonių įgyvendinimo trukmė – apie 18-24 mėn.

Naujai suformuotos viešosios erdvės prisidės prie aktyvesnio rajono gyventojų ir svečių poilsio. Neabejotinai tai bus ir turistų traukos centru, kaip ir paklausia įvairių kultūrinių renginių vieta.

Kad atnaujintas Pikeliškių dvaro sodybos parkas taptų reprezentatyvia ir jaukia rajono gyventojų susibūrimo vieta, kad kiekvienas čia rastų sau veiklos – ar tai pailsėti, pasivaikščioti, ar aktyviau praleisti laiką, projekto įgyvendinimo metu nuolatos bus bendradarbiaujama ir tariamasi su visuomene.

Kviečiame susipažinti su Visuomenės dalyvavimo Pikeliškių dvaro sodybos parko kraštovaizdžio tvarkyme programa.

Pirmasis susitikimas su visuomene įvyko 2016 m. liepos 27 d. Riešės seniūnijoje.

Pasiūlymus programai galite teikti el. p. miroslav.prokopovic@vrsa.lt

2016-07-29

Grįžti
Shadow up