*alt_site_homepage_image*

Gimnazistų pažintis su pasieniečių tarnyba

decoration

Ketvirtadienio rytą VSAT Vilniaus pasienio rinktinėje, įsikūrusioje Vilniaus rajono Mickūnų miestelyje netrūko susidomėjusių ir ištroškusių pažinimo akių.

Trys dešimtys gimnazijos dešimtokų, lydimi mokytojos bei Rukainių gimnazijos socialinės pedagogės Jovitos Bliznikės, atvyko susipažinti su pasieniečio profesija, darbo specifika, kinologine veikla, šaudykla, kitomis tarnybinėmis patalpomis. Atvykusių interesantų grupę maloniai pasitiko bendruomenės pareigūnai Jolita Kuncaitienė ir Rolandas Meidus.

Iš viso paskaitoje dalyvavo daugiau nei 35 gimnazistai. Profesijos pristatymo ciklą pradėjo bendruomenės pareigūnė Jolita Kuncaitienė. Pranešėja skaitė paskaitas, kurių metu pristatyta VSAT veikla ir  funkcijos, skirtingų padalinių darbo specifika. Pareigūnė paaiškino, jog pasieniečių darbas yra labai atsakingas. 

Svarbu paminėti, kad bendruomenės pareigūnė ne tik pristatė specialybę, bet ir trumpai dėstė prevencinę programą. Vaikams paaiškinta, kad nepilnamečius dažnai siekiama įtraukti į nusikalstamas veikas kaip ,,pigią” darbo jėgą, pateikė pavyzdžių, kokiais būdais nusikaltėliai tai daro, nurodė, kokios pasekmės laukia ketinačių dalyvauti tokiose veikose, skatino nesusigundyti lengvais pinigais. Apibendrindama teigė, kad gyvenimo kelią renkasi kiekvienas savarankiškai. Rinktinės atstovai kalbėjo apie teisės pažeidimų prevenciją pasienyje, su jaunimu aptartos draudžiamos veikos. Dar kartą vaikams buvo priminta, kad jie privalo būti drausmingi ir sąžiningi, kad neužkirstų sau kelio ateityje rinkdamiesi profesiją.

Įpusėjus susitikimui, po išsamios paskaitos apie VSAT veiklą, pasieniečio specialybę, kinologiją ir prevenciją, bendruomenės pareigūnė svečiams aprodė Kinologinės veiklos skyriaus centro patalpas, vaikams buvo pristatytas pasieniečių kinologų darbas, tarnyboje dirbančių keturkojų augintinių veislės, dešimtokai supažindinti su tarnybinių keturkojų atrankos kriterijais bei mokymų procesu. Vaikai apžiūrėjo kiekvieno kinologo darbe naudojamą amuniciją, sužinojo, kaip darbui ruošiami tarnybiniai šunys, kad skirstomi į kategorijas, yra testuojami, tarnauja nuo 8 iki 11-os metų, padeda atlikti sienos apsaugos, sekimo, asmenų paieškos, narkotinių medžiagų ir kitas funkcijas taip prisidėdami prie pasieniečių darbo. Smalsūs dalyviai nemažai klausinėjo apie tarnybinių šunų amžiaus priežiūrą, gyvenimo sąlygas, kainas, dresavimo bei tarnybos vykdymo ypatybes.

Po teorinės medžiagos pristatymo, pasivaikščiojimo metu visiems atvykusiems buvo aprodyta VSAT Vilniaus pasienio rinktinės teritorija ir jai priklausančios patalpos, šaudykla bei sraigtasparnių nusileidimo aikštelė.  Paskaita vyko laisva forma, dalyviai aktyviai diskutavo ir sužinojo daug įdomių bei naujų dalykų.

Paįvairindamas pasieniečio profesijos pristatymą, bendruomenės pareigūnas Rolandas suskirstė visus į 2 komandas ir organizavo estafetes, kurių metu gimnazistai ir jų mokytojos turėjo kuo greičiau įveikti parengtas kliūtis. Greičiausiai įveikę užduotis gavo atšvaitus ir buvo pasveikinti už vikrumą.

Ekskursantai padėkojo bendruomenės pareigūnams už smagų ir turiningą laiką.

 

Autorė Dovilė Sabaliauskienė


Įvertinkite naujieną