Rugsėjo 11–20 dienomis Lenkijoje, Międzybrodzie Bialskie miestelyje, vyko tarptautiniai jaunimo mainai „Kaleidoscope of Feelings – empathy vs. selfishness!“. Projektas buvo skirtas emocijų pažinimui, minkštųjų kompetencijų ugdymui bei tyrimui, kaip empatija ir emocinis intelektas veikia visuomenę.
Mainuose dalyvavo jaunimas iš įvairių šalių, tarp jų ir meno kolektyvų, veikiančių prie Rudaminos kultūros centro nariai. Kiekvieną dieną vyko daug veiklų, kurių metu dalyviai įvairiais būdais mokėsi praktikuoti empatiją. Kultūrinių vakarų metu Ukrainos, Lenkijos, Lietuvos ir Latvijos tradicijos, istorijos bei vertybės jungė jaunus žmones už sienų ribų. Per teatrą ir meninius pasirodymus jie galėjo dalintis emocijomis be žodžių. Komandinio darbo metu mokėsi pasitikėti vieni kitais ir teikti tarpusavio paramą. Dirbtuvėse ir diskusijose buvo atrandama empatijos svarba įvairiose profesijose, tokiose kaip kultūra, diplomatija ar verslas.
Projektas parodė, kad empatija yra ne tik vertybė, bet ir kasdienė praktika, stiprinanti santykius, bendruomenes ir padedanti kurti taikesnį pasaulį.
Projektą finansavo Europos Sąjunga pagal „Erasmus+“ programą, o organizavo „Fundacja Gotowi do Działania“.
Inf., nuotr. Rudaminos kultūros centras