*alt_site_homepage_image*

Nauja funkcija „Tvarkau Lietuvą“: galima žymėti žievėgraužio tipografo apniktus miškus

decoration

Aplinkos apsaugos departamentas, stiprindamas atliekų tvarkymą šalyje, praėjusiais metais sukūrė interaktyvų žemėlapį www.tvarkaulietuva.lt. Jame galima žymėti užterštas vietas gamtoje, sugadintus miško kelius ir suniokotą miško paklotę ir stebėti tvarkymo progresą. Nuo šių metų gegužės žemėlapyje galima žymėti žievėgraužį tipografą ir tikėtinas jo veisimosi vietas. 

Keliaudami gamtoje Lietuvos gyventojai aktyviai naudojasi interaktyviuoju žemėlapiu „Tvarkau Lietuvą“ pranešdami apie pastebėtus nelegalius sąvartynus, todėl ir toliau plečiamas jo funkcionalumas, – atsirado nauja, šiais metais ypač aktuali pranešimų kategorija – kenkėjų apniktos ar nuvirtusios eglės.

Žemėlapis

Žemėlapyje sudaryta galimybė žymėti tikėtinas žievėgraužio tipografo veisimosi vietas. Gyventojų perduotą informaciją tirs kelios atsakingos institucijos, duomenys bus sutikrinami su Valstybinės miškų tarnybos turima informacija, ir jei „Tvarkau Lietuvą“ pasieks iki šiol nežinomi atvejai, į užfiksuotas kenkėjų pažeidimų vietas atvyks miškininkai, kurie įvertins pažeidimus ir imsis tinkamų miško sanitarinės apsaugos priemonių.

Aplinkos apsaugos departamentas bendradarbiaudamas su Valstybinių miškų urėdija ir Valstybine miškų tarnyba bei mokslininkais kviečia visuomenę suvienyti jėgas siekiant aptikti kenkėjų pažeidimus ir pašalinti juos kuo greičiau.

Pranešimas pagal kategoriją

Gyventojai norėdami pranešti apie pažeidimą, turės pasirinkti norimą kategoriją („atliekos“, „sugadinta miško paklotė ir keliai“ arba „kenkėjų apniktos ar nuvirtusios eglės“). Tuomet telefonu – nufotografuoti pažeistus medžius, pažymėti vietą žemėlapyje, aprašyti situaciją ir  pridėti nuotraukas.

Ekrano nuotrauka

Departamento pareigūnai nuo „Tvarkau Lietuvą“ paskelbimo rugsėjo pradžioje sulaukė 1081 pranešimų, iš jų: 425 išspręsti, tiriami 304 pranešimai, 180 pranešimų laukia tyrimo, o 172 nepasitvirtino.

Aplinkosaugininkai dėkoja gyventojams už sąmoningumą. Apie pastebėtus aplinkosaugos pažeidimus galima pranešti skubiosios pagalbos tarnybų telefonu 112.

Jei kyla klausimų, Aplinkos apsaugos departamento specialistai jus pakonsultuos telefonu +370 700 02022 arba el. paštu konsultacijos@aad.am.lt. 


Įvertinkite naujieną