*alt_site_homepage_image*

Nedegink žolės – gali būti nubaustas

decoration

Šylant orams, daugėja gaisrų atvirose teritorijose. Pernai Vilniaus rajone kilo 314 tokių gaisrų. Neatsakingas kai kurių gyventojų elgesys padaro didelės žalos ne tik gamtai, bet ir jiems patiems, nes neretai deginat žolę liepsnos išplinta į gyventojų sodybas, ūkinius pastatus. Siekiant mažinti gaisrų skaičių atvirosiose teritorijose, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos Vilniaus priešgaisrinės gelbėjimo valdybos pareigūnai visą balandžio mėnesį tęs prevencinę akciją „Nedegink žolės!“.

Akcijos metu gyventojai bus informuojami  apie gaisrų atvirosiose teritorijose pavojų ir jų padarinius, bus primenama apie atsakomybę už gaisrinės saugos reikalavimų nesilaikymą. Stiprinant kontrolę dėl žolės deginimo, kartu pasitelkiant aplinkos apsaugos specialistus, bus vykdomi reidai, kurių metu naudojami bepiločiai orlaiviai (dronai) gaisrų židiniams atvirosiose teritorijose aptikti, o jų metu nustatytiems gaisrinės saugos reikalavimų pažeidėjams taikomos įstatymų numatytos administracinio poveikio priemonės.

Už nenupjautų ir nesurinktų (nesugrėbtų) žolių deginimą Administracinių nusižengimų kodekso 286 straipsnyje asmenims numatytos nuo 50 iki 300 Eur, o juridinių asmenų vadovams ir kitiems atsakingiems asmenims – nuo 120 iki 350 Eur baudos.

Pareigūnai primena, kad pastebėjus deginamą žolę, būtina iškart apie tai pranešti skubios pagalbos telefonu 112. Kad ugnis neišplistų – nepraeiti pro šalį. Įvertinus riziką, pasistengti ugnį užgesinti, kol liepsna neapėmė didesnių plotų. Ją reikia užplakti medžių šakomis ar užtrypti kojomis, užpilti vandeniu arba smėliu. Be to, ugnies apimtus plotus rekomenduojama apkasti grioveliais, kad ji neplistų.  

Prasidėjus maisto gaminimo ant žarijų sezonui lauke, taip pat būtina laikytis Bendrųjų gaisrinės saugos taisyklių reikalavimų. Kietuoju kuru kūrenamas šašlykines, kepsnines, rūkyklas, buitines krosneles, lauko židinius bei ugniakurus naudoti leidžiama ne arčiau kaip 6 m nuo pastatų.

2021 metų pirmojo ketvirčio gaisrų statistika Vilniaus rajone

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos Vilniaus priešgaisrinės gelbėjimo valdybos
Valstybinės priešgaisrinės priežiūros skyrius


Įvertinkite naujieną