*alt_site_homepage_image*

Ugniagesiai gelbėtojai paminėjo gaisrų sergėtojo – Šv. Florijono dieną

decoration

Gegužės 4-ąją visoje Lietuvoje minima Šv. Florijono, ugniagesių globėjo ir gaisrų sergėtojo diena. Šia proga Vilniaus rajono savivaldybės priešgaisrinės tarnyba Paberžėje surengė iškilmingą renginį bei pasveikino ugniagesius profesinės dienos proga.

Šventė prasidėjo šv. Mišiomis Paberžės Švč. Jėzaus Širdies bažnyčioje, kurių metu susirinkę meldėsi už ugniagesius bei jų šeimas. Šv. Mišių metu Paberžės parapijos kunigas vikaras Juzef Makut pasveikino susirinkusius ugniagesius bei padėkojo už tarnybą. „Telaimina, už Jūsų tarnystę, Jus ir Jūsų artimuosius Dievas. Ne kiekvienas gali eiti tokiu keliu, kokį pasirinkote Jūs (...). Ačiū už Jūsų drąsą, atsidavimą ir darbą, kurį kasdien atliekate“, – aukodamas šv. Mišias tarė kunigas J. Makut.

Pasibaigus šv. Mišioms buvo pašventinti Priešgaisrinės tarnybos automobiliai, iš kurių vienas įsigytas įgyvendinus projektą „Krizinio reagavimo matrica – naujas požiūris į krizių valdymą abipus sienos“, įgyvendinamą pagal programą „INTERREG V-A Lietuva – Lenkija“.

Prasidėjus oficialiai renginio daliai, tylos minute buvo pagerbtas žuvusiųjų Ukrainos ugniagesių atminimas.

Surengtame minėjime dalyvavo ir Vilniaus rajono savivaldybės administracijos direktorė Liucina Kotlovska, kuri pasveikinusi susirinkusius ugniagesius gelbėtojus, įteikė Vilniaus rajono savivaldybės merės Marijos Rekst padėkos raštus už sunkų, ryžtingą ir atsakingą darbą, kiekvieną dieną būnant pavojaus akivaizdoje, sergėjant žmonių gyvybes, gamtą, namus ir ramybę. „Noriu Jus pasveikinti Vilniaus rajono savivaldybės merės Marijos Rekst ir Savivaldybės darbuotojų vardu. Linkiu, kad Jūsų globėjas, šv. Florijonas, rūpintųsi Jumis, Jūsų šeimomis, artimaisiais. O mes, Vilniaus rajono savivaldybės darbuotojai, Vilniaus rajono gyventojai, tariame Jums nuoširdžiausią „ačiū“. Dėkojame, kad kiaurą parą esate pasiruošę gelbėti, nesvarbu, ar Jūsų pagalbos reikia liepsnose, kelyje ar kitose ekstremaliose situacijose“, – sveikinimo kalbą tarė Savivaldybės administracijos direktorė L. Kotlovska.

Iškilmėse taip pat dalyvavo Vilniaus rajono savivaldybės administracijos Civilinės darbo ir saugos specialistai R. Kovalevskis ir D. Mikulevič, Paberžės seniūnė Agata Puncevičienė, Vilniaus rajono ugniagesių savanorių draugijos pirmininkas Artūras Vaišnoras.

Už nuopelnus tarnybai padėkas ir apdovanojimus ugniagesiams gelbėtojams skyrė Lietuvos gaisrinės saugos asociacijos prezidentas Vytas Kaziliūnas ir Vilniaus rajono savivaldybės Priešgaisrinės tarnybos vadovas Kęstutis Velikianecas.

Dar kartą sveikiname ugniagesius gelbėtojus profesinės šventės proga!


Įvertinkite naujieną